Bu merkezde engelliler hem eğitim alacak hem de iş sahibi olacak Bu merkezde engelliler hem eğitim alacak hem de iş sahibi olacak

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ile birlikte Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirşci’yi ziyaret etti. Toplantının ana gündem maddesi ise Manisa’nın ‘sarı altın’ı olan kuru üzüm oldu.

Ziyarete ilişkin yapılan ortak açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Sayın Bakanı ziyaretimizde üzüm alım merkezlerinin artırılması, randevuların hızlandırılması ve piyasada müstahsili, üreticiyi mağdur edecek girişimlere fırsat verilmemesi, art niyetlilerin girişimlerinin boşa çıkarılması gerektiği hususlarını ilettik ve istişare ettik. Sayın Bakan piyasayı manipüle etmek isteyenlere karşı TMO’nun müdahale edeceğini, buna fırsat verilmeyeceğini, piyasanın ihtiyacı bulunması halinde TMO’nun aldığı üzümü operasyon maliyetlerini ve makul kar payını koyduktan sonra tüccar ve ihracatçının taleplerinin karşılanacağını ifade ettiler. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Bakanımıza, Bakan Yardımcılarımıza, TMO Genel Müdürümüze ve ilgili tüm bürokratlarımıza Manisalı üzüm üreticilerimize verdikleri destekten dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.”