MHP'li Kutlar: Dertleri şov yapmak

MHP Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, son günlerde Manisa gündeminde yer alan konularla ilgili Manisa TV Yönetim Kurulu Başkanı Cihad Taysi’nin sunduğu Gündem Özel programına konuk oldu.Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, Yunusemre ilçesinde son dönemde İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan ve CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak'ın seviyeyi iyice düşürdüğünü dile getirdi. CHP ve İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanları ile ilgili sert ifadeler kullanan Cemal Kutlar, iki ilçe başkanının HDP'li isimlerle gizli kapılar ardında pazarlık yaptığını söyleyerek, yalan ve iftira üzerine siyaset ve şov yaptıklarını kaydetti. Kutlar, ayrıca son günlerde gündemde yer alan imar konusuna da değindi.

"ÇAKALLA PLAN YAPIP KOYUNLA YAS TUTUYORLAR"

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe Başkanı Yalçın Arcak’ın terör örgütü ile uzantılı olan bir partiyi ziyaret ettiğini ve HDP ilçe başkanına mevkidaşım diyerek tebrik ettiğini söyleyen Cemal Kutlar, "Arkasından 2 ay sonra Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği'ne bir yemek veriyor. Şimdi terör örgütü uzantısı olan bir partiyi ziyaret edip akabinde kalkıp şehit ailelerine bir yemek vermek ne kadar etiktir. Bunun takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Kesinlikle bunu samimi bulmuyorum 'Çakalla plan yapıp koyunla yas tutuyorlar' diye bir söz var. Bu söz tam kendilerine ait" dedi.

FİTNE FESAT YAPARSANIZ MANİSA HALKI BUNLARI UNUTMAZ

Seviyesiz bir şekilde siyaset yapıldığını dile getiren MHP Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, " CHP İlçe Başkanı, '2024'te Cengiz Ergün seni devireceğiz' diyor. Bu çok ağır bir söz. Devireceğiz askeri darbelerle olur. Sandıkla gelen sandıkla gider. 2009'da çıkmışsınız Cumhuriyet Halk Partisi olarak yenilmişsiniz. 2014'te yenilmişsiniz. 2019'da yenileceğinizi anlamışsınız demişsiniz ki biz çıkmayalım İyi Parti çıksın, onlar da yenilmiş. Sandıkta yenemeyeceğinizi bildiğiniz bir Milliyetçi Hareket Partili Büyükşehir Belediye Başkanını devirmeye mi çalışacaksınız? Seviyesiz ve belden aşağı. Ben kendilerini siyasi nezakete davet ediyorum. Siyaset bu değil.  Böyle fitne fesat yaparsanız Manisa halkı bunları unutmaz. Bu koltuklardan inildiğinde kim yaparsa yapsın Manisa halkı en güzel cevabı verecektir" ifadelerini kullandı.

GİZLİ KAPILAR ARKASINDA HİÇBİR PAZARLIK YAPMAYIZ

Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, "2024'te yerel seçimlerde biz buradayız diyorlar. Biz derken kim? Biz, Cumhur İttifakı olarak da Milliyetçi Hareket Partisi olarak da bizim kalbimizdeki neyse dilimizdeki odur. Gizli kapılar arkasında hiçbir pazarlık yapmayız. Halkımız şunu bilmelidir ki bizim söylediğimiz her şey doğrudur ve Milliyetçi Hareket Partisi hukuksuz, adaletsiz hiçbir işin içinde yer almamıştır, almayacaktır. Geçen gün yine sosyal medyada bir paylaşım görüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı. 'Saruhanlı Belediye Başkanımız Zeki Bilgin'i ve İlçe Başkanımız Hasan Levent'i ziyaret ettik'. Evet burada bir şey yok kendi belediyesi. Ama sıkıntı olan 'Emeğin Partisi ve HDP yöneticileriyle gündemi değerlendirdik' ifadesi. Yani terör örgütü uzantısı olan bir partiyle belediyede gündemi değerlendirir hale gelmiş. Partimizin HDP ile alakalı tavrı nettir ve kesindir. Genel Merkezimizin de bu doğrultuda çizdiği yol haritamız da bellidir. Liderimiz 7 Haziran 2015 seçimlerinde bunun en doğru kararını vermiştir. Kendisi Cumhuriyet Halk Partisi'nin ‘gelin Başbakan olun’, HDP'de bizi destekleyecek dediği zaman kendisi bu teklifi reddetmiştir" dedi.

HİÇBİR HAREKETLERİNDE SAMİMİ DEĞİLLER

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı'nın bir de ruh ikizi olduğunu ifade eden Cemal Kutlar, "O da İyi Parti ilçe Başkanı. Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı bir hareket yapınca o da diyor ki biz aynı ittifaktayız ben niye bunu yapmayayım. İlk başta gidiyor, Aytekin Karapaça ile arkadaş oluyor. Onun kitap fuarına gidiyor. Ondan sonra arkadaşlığını bir üst seviyeye taşıyor, dost oluyor. Arkasından bu dostluğunu bir üst seviyeye taşımak istiyor. Yunusemre Kültür Komisyonu Başkanı olarak atıyor. Yunusemre'ye hizmetin yanında Aytekin Karapaça'dan daha fazla faydalanalım diyor. Şehzadeler İlçe Başkanlığı'na gönderiyor kendisini. Aytekin Karapaça'nın 2015’teki 1 Kasım seçimlerinde HDP 8'inci sıra milletvekili adayı olması durumu var. Terör örgütü ile aramıza mesafe koyduk demeleri lazım. Kapının arkasında ayrı, ön tarafta ayrı açıklamalar doğru şeyler değil. Samimiyet ve seviye lazım siyasete. Bu arkadaşlar hiçbir hareketlerinde samimi değiller. 'Çakalla plan yapıp, koyunla yas tutuyorlar'." şeklinde konuştu.

YALAN ÜZERİNE SİYASET

Yalan üzerine siyaset üretildiğini belirten Cemal Kutlar, "Çamlıca'daki sorunla ilgili ben açıklama yaptım. MASKİ Genel Müdürüyle de görüştüm. Ne telefonla görüşme talebi var, ne beyaz masadan görüşme veya sorun talebi var ne de yazılı olarak bir talebi var. Hiçbir şekilde bilgi almadan oraya gidip yalan üzerine siyaset. Yara kaşımaya yönelik bir siyaset. Kimin derdine derman oldunuz, ne projeniz var? Oturun konuşun dinleyelim. Rabbim bize bu koltukları nasip etti. Bizim derdimiz insanlara hizmet etmek. İnsanların derdiyle dertlenmeliyiz. Sorunlarına çözüm bulmalıyız. Yunusemre'de sadece Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 510 kilometre asfalt çalışması yapılmış. 632 bin metrekare kilit parke taşı yapılmış. Bunlar sadece Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetleri. Bunun yanında Yunusemre Belediyesi'nin yaptığı hizmetler de var. Bunları eğer istiyorlarsa dosyalar halinde var. Kendilerine de sunabilirim" dedi.

DERTLERİ SORUN ÇÖZMEK DEĞİL, ŞOV YAPMAK

Yunusemre ilçesinin sanayi olarak kalkındığını ve yapılaşmanın en fazla olduğu yerlerden bir tanesi olduğunu dile getiren Cemal Kutlar, "İnsanın olduğu yerde sorun olacak. Ama 'Eyyy Cengiz Ergün'. Böyle bir söylem yok. Sen 400 delege ile seçilmiş ilçe başkanısın. Cengiz Bey 1 milyona yakın oy kullanılan Büyükşehir Belediye Başkanı. Bir kere hitabette doğru konuşmak lazım. Herkesin haddini, sınırını bilmesi lazım. Nasıl biz kendileriyle konuşurken bir sınır çerçevesinde konuşuyorsak, kendilerinin de bu sınır ve saygı çerçevesinde konuşması lazım. Ben daha önce de Cumhur İttifakı olmadan önce de İlçe Başkanlığı yapmış birisiyim. Bir sorun olduğu zaman kamu kurumlarıyla, İl Müdürünü arayıp, randevu alıp, kendisine gidip bu sorunu çözmeye yönelik hareket edebiliyordum. Devletin bütün kurumları, bütün siyasi parti ilçe başkanlarına veya İl Başkanlarına açıktır. Geçenlerde Çevre Şehircilik il Müdürlüğü önünde İyi Parti İlçe Başkanı açıklama yapıyor. Onun ruh ikizi de Valilik önünde açıklama yapıyor. Açıklama yaptığınız yerler kamu kurumları. Devletin önünde bu tarz şeyler etik değildir. Varsa bir sorunuz alın randevu. Ama bunların derdi sorunları çözmek değil. Şov yapmak" diye konuştu.

NEYE EVET, NEYE HAYIR DEDİKLERİNİ BİLE BİLMİYORLAR

Son günlerde gündemde yer alan imar planları konusu ile ilgili de açıklama yapan MHP Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, "Ben meclise de katıldım. Dışarıda konuşmak kolay, karşında kimse yokken atıp tutmak kolay. Alıyorlar iki kişi yanlarına burada şunu şöyle yaptı diyorlar. Tamam, muhatabı size cevap verecek bekleyin. Ama yok. Birkaç gündür açıklama yapıyorlar. CHP orada salonu terk etti. Öyle bir meclis üyeleri var ki neye evet, neye hayır dediklerini bile bilmiyorlar. Bunlar halkı temsil etmek için buradalar. Saygı duyuyorum aldıkları oylara da. Ama 5000'lik ve 1000'lik planlar oy birliği ile yani Cumhuriyet Halk Partisi grubu dahil oybirliği ile kabul görmüştür. Bugün buna evet demişler yarın dışarıda güneşin altında iki, üç kişiyi de alıp işte 'burada usulsüzlük var' diyorlar" dedi.

ART NİYET SEZİYORUM

CHP'li Meclis Üyelerinin 'biz sizin yeriniz olduğunu bilmiyorduk' dediklerini söyleyen Cemal Kutlar, "Orada yaklaşık 698 parsel var. Adaletin kılıcı herkese eşittir, imar herkese eşittir, hukuk herkese eşittir. Siz bunu onaylıyorsunuz, ondan sonra gayri resmi bir şekilde 'biz sizin olduğunu bilmiyorduk' diyorsunuz. Cengiz Ergün'ün olunca, Büyükşehir Belediye Başkanımızın olunca olmaz ama başkaları olursa olur. Burada ben art niyet seziyorum. Bunların tapulanma tarihi Cengiz Bey'in dedesi zamanından. Dededen aslında. Burası imara açılacak parsel ben burada yer alayım, bunu yükselteyim gibi bir zihniyet yok" ifadelerini kullandı.

YALAN VAR, İFTİRA VAR, FİTNE VAR

Birkaç kişinin algı yaratmaya çalıştığını dile getiren Kutlar, "Bunlar bir avuç insan. Şahsa özel bir imar, kanunsuz bir iş, hukuksuz bir iş yoktur. Hukuksuz bir iş varsa oranın yeri de ağaç altındaki açıklama değildir. 50 metre ileriye adliyeye gitselerdi ağaç altında açıklama yapacaklarına.340 milyon rant dediler. Sayın başkan, avukatsın git adliyeye ver mahkemeye. Siyaset iki şey için yapılır. Bir halka hizmet için,Genel Başkanımızın bize aşıladığı gibi, diğeri de şov yapmak için. Bunlar şovu abartıyorlar. Yalan var, iftira var, fitne var. Sen burada tamam diyorsun, diğer tarafta olmaz diyorsun" dedi.

BÜYÜK BİR ZAFERLE GALİP GELECEĞİZ

Manisa'nın Milliyetçi Hareket Partisi için önemli bir şehir olduğunu vurgulayan Cemal Kutlar, "Grup Başkanvekilimiz Sayın Erkan Akçay Manisa'dan. Türkiye'de bir tane Büyükşehir Belediyemiz var o da Manisa. Biz 50 sefer düşünüp bir sefer hareket ediyoruz. Çünkü tüm Türkiye'nin gözü bizim üzerimizde. Bunun haricinde de Rabbimin gözü üzerimizde. Biz haktan, adaletten, hukuktan yanayız. Varsa bir şey o ağacın altında açıklama yapacaklarına 50 metredir takriben, onlar ölçmeyi de iyi bilirler, giderler adliyeye kendisi de avukat dilekçe verir devam eder. Bunların tek derdi algı yönetmek. Biz bunlarla 2009'da da, 2014'te de, 2019'da da mücadele ettik. 2023 çok önemli bir seçim. Cumhur İttifakı ile devletimizin tekrar ayağa kalktığı bir dönem. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz her daim devletimizin, milletimizin yanındayız. 2023 için de 'Hedef 2023 Aday Belli Karar Net' sloganımızla Cumhur İttifakı adayımız bellidir. 2023'te de benim şahsi fikrim büyük bir zaferle 2023 seçiminden galip geleceğimize inanıyorum. Milliyetçi Hareket Partisi tek bir yumruktur. Hepimiz bir yerdeyiz. Biz saflarımızı çok sık tutuyoruz. Cumhur İttifakı ile beraber karşıdaki ittifaka karşı mücadelemizi veriyoruz" diye konuştu.

ATTIĞINIZ ÇAMUR ELİNİZE YAPIŞIR, ÖNÜNÜZE ÇIKAR VE SİZ O GERÇEKLERİ DİNLEYEMEDEN O YERİ TERK EDERSİNİZ

İki ilçe başkanından da siyasi olarak tecrübeli olduğunu ifade ederek tavsiyede bulunan MHP Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, "Siyaseti karalama yapmadan, bel altı siyaset yapmadan, nezaket içinde seviyeli bir şekilde yapalım. Gelin sorunları beraber konuşalım, ne yapabileceksek yapalım. Üst makamlara aktaralım. Biz yerel siyasetçiyiz, bu çizgimizi bilelim. Asıl problem siyasete bakış açısı. Biz Liderimizin baktığı doğrultudan siyasete bakmaya çalışıyoruz. Önce ülkem ve milletim, sonra partim. Bizim işimiz insanların dertlerini dinlemek, bu dertlere çözüm bulabilmek. Biz siyasi şov peşinde değiliz. Rant diyorlar nerede rant?. Çamur at izi kalsın siyasi anlayışı doğru değildir. Attığınız çamur elinize yapışır. Gün gelir önünüze böyle çıkar, siz o gerçekleri dinleyemeden o yeri terk edersiniz. Bu çok acı bir şey. Bir iftira atıyorsunuz, yüzleşme zamanı geldiğinde bir bahane bulup biz gidiyoruz diyorsunuz. Bekle cevabını al. Kendileri bu cevabı orada dinlemediler, canlı yayında dinlemişlerdir, dinlemedilerse bile bu cevabı önce 2023'te arkasından da 2024'te halkımız onlara verecektir, daha önce verdiği gibi" ifadelerini kullandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.