“Salihli Sana Kanım Feda” sloganıyla başlatılan kampanya için, Cumhuriyet İlkokulunda tören düzenlendi.

Burada gazetecilere açıklama yapan İlçe Kaymakamı Kamil Sağlam, Türk Kızılay Manisa işbirliğiyle yapılan kan bağış kampanyasına destek veren öğrenci velileri ve vatandaşlara teşekkür etti.

Hastane çalışanlarının çocukları için 200 kişilik anaokulu yapılıyor Hastane çalışanlarının çocukları için 200 kişilik anaokulu yapılıyor

Türk Kızılay Manisa İl Başkanı Atilla Efendioğlu ise yaptığı açıklamasında, kan bağışının önemine vurgu yaparak sağlık hizmetlerinin sürdürülebilmesi için kan bağışının büyük önem taşıdığını söyledi.

Manisalıları kan bağışı yapmaya davet eden Efendioğlu, "Bugün Salihli ilçemizde, 'Salihli Sana Kanım Feda' sloganıyla 13 farklı okulumuzda kan bağış etkinliği düzenliyoruz. Kan, her an hepimize lazım olabilir. Kan stoklarının dolu olması ve sağlık hizmetlerinin sürdürülebilmesi açısından kan bağışı büyük önem taşıyor. Türk Kızılay olarak insanın yardıma ihtiyacı olduğu her alanda varız. Kan bağışından, sosyal yardım faaliyetlerine kadar çalışmalarımızı dünya genelinde sürdürüyoruz. Bugün buradaki kampanyamıza destek veren öğrenci velisi ve vatandaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Kızılay ekiplerini ziyaret eden Türk Kızılay Manisa İl Başkanı Atilla Efendioğlu, kan bağışında bulunan vatandaşlarla sohbet ederek Kızılay personeline gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür edip, iyi çalışmalar diledi.

Kampanyada ayrıca 2 bin ünite kan bağışı alınmasının hedeflendiği bildirildi.

Kan bağış kampanyasına, Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Salihli Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ile Serkan Sözer, Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, Salihli İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Sercan Karaçalı, Salihli İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, AK Parti Salihli İlçe Başkanı Selçuk Dinç, Türk Kızılay Manisa İl Başkanı Atilla Efendioğlu ve Türk Kızılay Ege Bölge Kan Bağış Müdürü Barış Dolaş, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.  Haber Merkezi