Manisa'da önemli adım! 600 bin yapının deprem testi ücretsiz yapılacak! Manisa'da önemli adım! 600 bin yapının deprem testi ücretsiz yapılacak!

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların su taşkınlarından olumsuz etkilenmemesi adına il genelinde gerçekleştirdiği dere temizlik çalışmalarına devam ediyor. Sel riskini ve taşkın hasarlarını en aza indirmek için yürütülen çalışmalar kapsamında Gölmarmara ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesinde 2.5 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmaların tamamlanması ile birlikte oluşabilecek taşkınlara karşı önlem alınmış oldu.

“Düzenli olarak temizleniyor”

Mahalle muhtarı Şenol Kaya, “Mahallemizde bulunan dere ihtiyaç duyduğumuz her dönemde düzenli olarak temizleniyor. Çalışmalar sayesinde taşkın riski ortadan kalkıyor. Çalışmadan çok memnun kaldık. Hizmetlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerimize teşekkür ediyoruz” dedi.