Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada, Karakoca Mahallesiyle ilgili CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban tarafından yapılan açıklamaların gerçekdışı olduğunu belirterek, “Karakoca Mahallesinin alt ve üstyapısını yeniledik. Turgutalp’ten Karakoca’ya yeterli su ulaştırılmasını sağladık.  Karakoca’da hiçbir zaman haberde belirtildiği gibi uzun süreli su kesintisi yaşanmamıştır” denildi.

“BUNDAN İYİSİ CAN SAĞLIĞI”

Mahallelerine önemli yatırımlar yapıldığının altını çizen Karakoca Mahalle Muhtarı Yaşar Canyar, “Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte mahallemize hizmet yağmuru yapıldı. Büyükşehir ve MASKİ’nin mahallemizde ciddi çalışmaları oldu. Suyumuz yapıldı. Yeni depomuz yapıldı. Yollarımız yapıldı. Yakın köylerden bir tane köy bizim aldığımız hizmeti almadı. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ ekiplerinden Allah razı olsun ne istediysek yapıldı. Bundan iyisi can sağlığı” dedi.

“10 KİLOMETRE UZAKTAN SU GETİRDİK”

Mahallelerine 10 kilometre mesafeden sondaj vasıtasıyla su getirildiğinin altını çizen Muhtar Canyar, “Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ ekiplerinin azimli ve başarılı çalışmalarıyla mahallemiz susuzluktan kurtuldu. 10 kilometre uzaktaki Turgutalp’ten mahallemize çekilen hat ile vatandaşlarımız suya kavuştu. Birçok şehirlerde olduğu gibi bizim mahallemizde de ufak tefek arıza ve patlaklar meydana geliyor, olmaması da mümkün değil. Bu arızaları da mahallemiz susuz kaldı diyerek lanse etmek doğru değil. Bazı vatandaşlarımızın ufak tefek sıkıntıları var ama iddia edildiği gibi köyümüzde ciddi bir su sıkıntısı yok” dedi.

“BAĞ BAHÇE SULANSIN DİYE SU GETİRİLMEDİ”

Açıklamalarında suyun ne denli önemli olduğunu da vurgulayan Muhtar Canyar, “İçme suyunun önemini herkes gibi bizde çok iyi biliyoruz. Ama mahallemizde bazı vatandaşlarımız bu önemi dikkate almıyor. Vatandaşlarımız bağ bahçe sulayarak 60-70 ton içme suyu kullanıyor. Bunları da dile getirsinler. Ekiplerimiz zor şartlar altında 10 kilometre uzaktan bağ bahçe sulansın diye su getirmedi” dedi.

“ÇOCUKLUĞUMDA BU KÖYDE SU YOKTU”

Geçmiş yıllarda yaşadıkları su sıkıntılarını da anlatan Muhtar Canyar, “Ben 64 yaşındayım. Benim çocukluğumda bu köyde su yoktu. Allah razı olsun Büyükşehir olunduktan sonra su geldi. İnşallah daha da iyi olacak” ifadelerini kullandı.

MUHTAR, BAŞKAN ERGÜN’Ü KARAKOCA’YA DAVET ETTİ

Mahalle Muhtarı Yaşar Canyar, mahallelerine yapılan yatırımlardan ötürü Başkan Ergün’ü, Karakoca’ya davet etti. Canyar, “Cengiz Başkanımı Karakoca’ya davet ediyorum. Gelirse bizi de mutlu eder. Şu yapılan hizmetleri Başkanımız da yerinde görür. Her istediğimizi yaptı” dedi. Haber Merkezi