Konu ile ilgili Manisa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, şunlara yer verildi: “6 Şubat 2023 tarihinde ülkece hepimizi yasa boğan 10 ilimizi etkileyen büyük bir afet yaşadık. Yaşanan acı olayın hemen akabinde devletimizin tüm kurumları seferber olarak, afet bölgesine her tür yardım için koordineli bir şekilde çalışma başlatmıştır. İlimizde de Manisa Valiliğimiz koordinesinde bu çalışmalar etkin bir şekilde devam etmektedir. Ancak son zamanlarda bazı art niyetli kişi ya da kişilerin kurumumuzun ve üst yönetimimizin adını kullanarak, deprem bölgesine yardım adı altında vatandaşlarımızdan çeşitli taleplerde bulundukları yönünde bilgiler almaktayız. Bir kez daha vurgulamak isteriz ki, tüm yardımlar Manisa Valiliğimiz koordinesinde yürütülmekte olup, yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın:

AYNİ YARDIMLAR İÇİN:

-        Manisa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 0 (236) 237 77 23

Manisa'da önemli adım! 600 bin yapının deprem testi ücretsiz yapılacak! Manisa'da önemli adım! 600 bin yapının deprem testi ücretsiz yapılacak!

-        Atatürk Spor Salonu Tayyar Selvi, Atatürk Spor Salonu Tesis Amiri 0 (552) 091 17 15

Adres: Ahmet Bedevi Mahallesi Halil Erdoğan Caddesi Akhisar Yolu Üzeri No: 16 Şehzadeler/Manisa Posta Kodu: 45040

-     Şehzadeler Spor Kompleksi Çok Amaçlı Spor Salonu İletişim: İsmail Karadağ, Çok Amaçlı Spor Salonu Tesis Amiri 0 (533) 683 63 46

Adres: Ahmet Bedevi Mahallesi Halil Erdoğan Caddesi Akhisar Yolu Üzeri No: 16 Şehzadeler/Manisa Posta Kodu: 45040

NAKDİ YARDIMLAR İÇİN:

-        03.02.2021 tarih 3483 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile başlatılan DEPREM Yardım Kampanyası hesapları kullanılmakta olup tüm yardımlar bu hesaplara yapılmaktadır.

-        Ayrıca AFAD web sitesi Yardım Kampanyaları sayfasında da gerekli Bağış hesap bilgileri bulunmaktadır. https://www.afad.gov.tr/depremkampanvasi2

-        DEPREM yazarak 1866 numarasına SMS atılırsa 20TL tutarında bağış yapmış olurlar.

-        "EFT ile yardım yapılırken Alıcı Adı kısmına T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı yazılması gerekmektedir.

Kredi Kartı İle Bağış Yapılması için SanalPOS oluşturulmuştur Yardım Kampanyaları Sayfasında ve AFAD ana sayfasında yayımlanmaktadır. (TL, USD, EURO)

Bu bağlamda vatandaşlarımızın bu tür art niyetli kimselere inanmamaları, bu acı olayı kullanarak dolandırıcılık yapmaya çalışanları emniyet güçlerimize bildirmelerini önemle rica ederiz. ‘Deprem Yardımı’ adı altında kurumumuzun ve Genel Sekreterimizin adını kullananların kurumumuzla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.”