Elde ettiği sonuçtan dolayı gurur duyduklarını belirten Başkan Cengiz Ergün, Deren’e başarılarının devamını diledi. Deren Güler ise, MABEM’in kendisine çok yardımcı olduğunu ifade ederek, “Müdürümüze, hocalarımıza, aileme her şey için çok teşekkür ederim” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde 17 ilçede çocukların ve gençlerin hayal ettikleri lise ve üniversitelere hazırlanmaları vizyonuyla hizmet veren MABEM eğitim kursları, 2023 LGS sonuçlarında gurur veren başarılar elde etti. LGS’ye MABEM’de hazırlanan Deren Güler de 500 tam puan alarak ismini LGS şampiyonları arasına yazdırdı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de LGS şampiyonu olan Deren Güler ile annesi Ebru Güler ve babası Avni Seçkin Güler’i makamında konuk etti. Ziyarette Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, MABEM Müdürü Serap Gücüyen ve Yunusemre MABEM Müdür Yardımcısı Mustafa Karakaya da yer aldı. Başkan Ergün, ziyarette Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Manisa CBÜ Akademisyenleri tarafından hazırlanan ‘Yüzüncü Yılında Milli Mücadele Döneminde Manisa’ isimli kitap serisini de armağan etti.

“Aldığımız tek destek MABEM’di”

Anne Ebru Güler, kendilerine sağlanan desteklerden dolayı teşekkür ederek, “Müdürümüze çok teşekkür ediyoruz. Bu süreçte gerçekten MABEM bize çok destek oldu. Tek aldığımız destek de zaten MABEM’di. Öğretmenlerimiz çok yakından ilgilendiler. Çok destek oldular, kendilerine çok çok teşekkür ediyoruz. MABEM sonuç itibariyle belediyeye bağlı bir kurum. Değişik yerlerde de bulunduk. Gerçekten başka bir yerde görmedik. Çok çok memnun olduk” ifadelerini kullandı.

Memurlar ‘Gerçekçi teklif’ bekliyor Memurlar ‘Gerçekçi teklif’ bekliyor

MABEM'de eğitim gören öğrenci sayısı 8 binlere yaklaşacak

Deren’in elde ettiği sonuçtan gurur duyduklarını dile getiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Göreve geldiğimiz günden bu yana gençlere eğitim noktasında en iyi hizmeti vermenin çabası içerisinde olduk. Geçtiğimiz yıllarda yakaladığımız yüzde 98’in üzerinde başarı oranıyla çocuklarımız için çok büyük bir hizmet olarak görüyoruz. Önemli olan evlatlarımızı kötü alışkanlıklardan kurtararak onları daha iyi bir geleceğe taşımak, bu ülkeyi daha yaşanabilir, mutlu huzurlu bir ülke haline getirebilmek tek amacımız. Bugün bizler varız, yarın onlar olacak. O açıdan onlara iyi bakmamız lazım. Hem kişisel gelişimlerinde eğitimlerini verirken, spor noktasında da bizim 7 bin çocuğumuz Büyükşehir Belediyespor bünyesinde spor yapıyor. Geçen sene de 6 bine yaklaşan çocuğumuza MABEM’de eğitim verdik. Bu sene herhalde 8 binleri zorlayacağız diye düşünüyorum” dedi.

LGS şampiyonu Deren Güler ise “MABEM bu noktada bana çok yardımcı oldu. Müdürümüze, hocalarımıza, aileme her şey için çok teşekkür ederim” diye konuştu.

İHA