Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Başkan Çerçi yayınladığı mesajında “Bu bayramda çocuklarımıza güzel bir sürpriz hazırladık. 23-24 Nisan tarihlerinde Yunus Emre Millet Çarşısı’nda düzenleyeceğimiz organizasyonda çocuklarımıza çekiliş ile çok güzel hediyeler vereceğiz. Tiyatro, Hacivat ve Karagöz Gösterisi, şişme oyun parkları ile düzenleyeceğimiz şenlikte çocuklarımız doyasıya eğlenecek. Etkinliğimize tüm çocuklarımızı ve ailelerini davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm Dünya çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; geleceğin Türkiye’sini emanet edeceğimiz çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum” diye konuştu.

23 NİSAN ETKİNLİK PROGRAMI

10.00 - Yunus Emre Millet Çarşısı’nda şişme oyun parkları kurulacak, etkinlikte çocuklar palyaço ve maskotla eğlenirken onlara pamuk şeker, macun ikram edilecek.

16.00-17.00 saatleri arasında ise Yunus Emre Millet Çarşısı Etkinlik Salonu’nda çocuklara eğlenceli tiyatro gösterisi yapılacak.

18.00 - Millet Çarşısı’nda Hacivat ve Karagöz.

19.00 - Tasavvuf dinletisi, semazen gösterisi.

20.00 - Aynı alanda iftar yemeği verilecek.

21.00 - Yunus Emre Etkinlik Salonu’nda Ortaoyunu “İki Gözümüzün İstanbul’u” sahnelenecek. Haber Merkezi