Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından, TOKİ ve Şehzadeler Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilen Kocatepe, Gediz, Bayındırlık, İshak Çelebi ve Dilşikar Mahallelerini içine alan çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü ifade etti.

Çelik, bu projenin yaklaşık 50 yıldır çarpık yapılaşmanın olduğu bölgenin dönüşümü amacıyla gerçekleştirildiğini belirtti. Çelik, “Bu çalışmaların sonucunda yaklaşık 2300 konut dönüştürülecek. Kentsel dönüşüm projemizin ilk etabında bölgeye 605 konut ve 54 işyeri yapılacak.” dedi.

Manisa'da önemli adım! 600 bin yapının deprem testi ücretsiz yapılacak! Manisa'da önemli adım! 600 bin yapının deprem testi ücretsiz yapılacak!

TOKİ tarafından 26 Aralık 2022 tarihinde yapılan ihale sonrasında, Acar Spor Tesisler Yatırımlar Ticaret Anonim Şirketi ihaleyi kazandığını söyleyen Çelik, “İnşaat ihalesinin toplam bedeli 767 milyon 828 bin TL’dir. İhale itiraz süresinin tamamlanmasının ardından, yüklenici firma ile sözleşme imzalanmış ve bu hafta itibariyle firmaya yer teslimi yapılmıştır Dolayısıyla çok yakın bir sürede, inşaat çalışmaları başlayacaktır. Manisa tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesinin birinci etabında 605 konut ve 54 işyerinin inşaat çalışmalarının 2 yıl içerisinde bitirilmesi ve hak sahiplerine teslim edilmesini hedefliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Son olarak açıklamasında Kahramanmaraş merkezli depremlerin felaketine dikkat çeken Çelik, “Ülkemizin büyük bir deprem felaketini yaşadığı bu günlerde, Kentsel Dönüşüm Projemizin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu projenin başından beri bizlere destek olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum'a, AK Parti Manisa Milletvekillerimize, Kentsel Dönüşüm Genel Müdürümüz ve tüm ekibine, projemize başından beri sahip çıkan değerli hak sahibi vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” Dedi. Haber Merkezi