Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta ile birlikte Akhisar ilçesinde Selçikli-Gökçeahmet arasındaki bağlantı yolunda yapılan zemin iyileştirme çalışmalarını inceledi. Büyükşehir heyetine Selçikli Mahalle Muhtarı Mustafa Öztaş ile Gökçeahmet Mahallesi Muhtarı Muhammet Mustafa Özdemir de eşlik etti. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, yapılacak asfalt çalışmaları hakkında muhtarları bilgilendirdi.

Çiçek açan erik ağacı şaşırttı Çiçek açan erik ağacı şaşırttı

Yolun genişlemesi muhtarları mutlu etti

Asfalt öncesi yol üzerinde yapılan çalışmalar mahalle muhtarlarını da sevindirdi. Muhtarlar yapılan çalışmalar hakkında görüşlerini dile getirdi. Selçikli Mahalle Muhtarı Mustafa Öztaş, “Yol, eskiden dardı. Köprüden yalnızca 1 araç geçebiliyordu. Büyükşehir Belediyemiz sağ olsun, var olsun, yolumuzu genişletti. Buna ilave olarak menfezimi genişleterek, köprümüz de genişledi. Çok güzel bir yol oldu. Asfalt atıldığı zaman daha da güzel olacak” derken, Gökçeahmet Mahallesi Muhtarı Muhammet Mustafa Özdemir, “Gökçeahmet Mahallesi’nin girişinden bizim arazi yoluna gelen 2 buçuk kilometrelik yolumuz ile buradan Selçikli’nin sınırına kadar olan 4 kilometrelik yolumuzun işlemi Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapıldı, yol ikiye katlandı, genişletildi ve sıra asfalt çalışmasına geldi. 2 buçuk metrelik köprümüz vardı burada, 12 metre genişliğine çıkarıldı. Allah razı olsun. Büyükşehir’den çok memnunuz, sağ olsunlar. Cengiz Başkana yaptığı bu hizmetlerden dolayı ve buradaki Daire Başkanlarımıza yaptığı hizmetler için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mutluyuz, sevinçliyiz” diye konuştu.

Kuruçay: “Hummalı bir sezon geçireceğiz”

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay da yol güzergahında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Kuruçay, “Selçikli Mahallemizin ulaşımını sağlayan 4 kilometrelik yolla, burada diğer bağlı mahallelerin ulaşımını sağlayan toplam 11 kilometrelik grup yolu üzerindeyiz. Burada yaklaşık 6 aydır süren hummalı çalışmamızın sonuna geldik. Artık hava sıcaklıklarının müsaade ettiği ölçüde kaplamasına geçeceğiz. Son çalışmamız kaldı. Burada su baskınları yaşanmaması için yol platformunu yaklaşık 70 santimetre civarında yükselttik. Mevcutta yetersiz kalan menfez alanlarda baks dediğimiz menfezlerle genişletme çalışması yaptık. Taş dolgu, duvar ve tersip çalışmaları yaptık. Yolumuz oldukça dardı, ciddi anlamda genişletme yaptık. Alt dolgu ve temel çalışmalarını bitirdik. Cengiz Ergün Başkanımızın talimatları üzerine bu sene hummalı bir satıh kaplama çalışması yürütmek için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. En kısa zamanda da satıh kaplamasını yapıp, vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

İHA