19 Şubat 2019 Salı - 16:21:08

SON DAKİKA

KANSER

NURAY ÇEVİRMECİ

4 Nisan 2018 Çarşamba | 739 Okunma

Anne ve babasını kanserden kaybetmiş biri olarak farkındayım. Kanserle mücadele eden herkese güç ve sabır diliyorum. Kanser değil siz güçlüsünüz. 1-7 Nisan kanser haftasına özel bu yazım. Kanserden değil geç kalmaktan korkun derler doğru. Erken teşhis ve pozitif enerjiyle her şey aşılıyor.
12 yaşındaydım ben anneme kanser teşhisi konduğunda kanser nedir bilmeden şaşkın şaşkın bakmıştım annemin yüzüne…
Onun acılarını mücadelesini birlikte yaşadım ve yaşadıkça öğrendim ki , gerçekten kanser değil siz güçlüsünüz. Mücadelenizle, neşenizle, hayata bakışınızla… Ölümlü bir dünyada yaşıyoruz hepimiz bir gün öleceğiz hiç değilse verilen zamanda neşeli ve sevdiklerimizle geçirelim. Annem kanser teşhisi konduktan sonra bile hayata karşı mücadelesini bırakmadı. Çok sevdiği işine devam etti bize güzel yemekler yaptı. Ta ki kanser vücudunu iyice güçsüz düşürüp yatırıncaya kadar. Doktoru her zaman söylerdi Şükran hanımı 6 yıl yaşatan bu güzel enerjisi diye.
İşte pozitif enerjiyle tüm kötüler kötülükler yeniliyor. Her şartta her koşulda mücadeleyi öğrettin bana annem mekanın cennet olsun.
***
Hayata geldiği ilk an gördüğü yüzü, kokuyu, sesi unutamaz insan. Sıcacık şefkatli ellerini, içini ısıtan gülüşlerini hayatı boyunca unutamaz. Her ağladığında çeşitli şirinliklerle seni güldüren, acıkınca besleyen, hasta olduğunda gecelerce başında bekleyen... İlk adımları atmaya başlayıp düştüğünde kaldıran, elini tutan şefkatli meleği unutamaz insan. O ilk ayrılış okul vakti geldiğinde bahçeden sınıfa bile bırakamazsın elini, yanında dursun istersin. Sen okuldayken o kaçacak sanırsın çocuk aklınla... Onsuz yaşayamam sanırsın. Her düştüğünde elinden tutan, kanayan dizine pansuman yapan o elleri unutamazsın. Gece kabustan uyandığında onun yanına gitmek, yanında koynunda uyumak kendini güvende hissetmek istersin.
Bu sevginin tarifi yok adı:ANNE. Sevgisi her kişiye göre farklı. Her sıkıntını paylaştığın, sert rüzgarlar, kasırgalardan seni koruyan güvenli limandır anne. Her insan yaşı ilerlesede annesinin çocuğudur. Ve anne ellerini bırakınca büyür insan ...
Tükettiğim senli zamanlara kızıyorum ne çabuk geçtiler.
Ne kadar cesurdum yanında. Senin yokluğundan bu ürkekliğim. Acılar büyüttü beni, sensizlik güçtü yaptı anne.
Ben seçmedim sensizliği. Senin yokluğuna, özlemine direnirken kalınlaştı duvarlarım. Her gün ve her yıl özlemim attıkça seni anlamak daha çok koydu.
Hayat arazisindeki mayınlar arasında seni anlamak ve özlemek çok fena anne …
Sevgi dolu bir gün olsun…

NURAY ÇEVİRMECİ

4 Nisan 2018 Çarşamba | 739 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ÖĞRENCİLER OKULDA KURDUKLARI SERADA ÜRETİM YAPIYOR
GÜNDEM
Manisa'nın Akhisar ilçesinde bulunan Namık Oğul İlkokulunda "Greenhouse at school etwinning" projesi hayata geçirildi.
19.2.2019

5

DEMİRCİ TİCARET ODASI'NDAN VALİ DENİZ'E ZİYARET
GÜNDEM
Vali Ahmet Deniz, Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk ile Demirci Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kelem ve yönetimini ağırladı.
19.2.2019

6

ÇEVRECİ TESİSE BAKANLIK'TAN TAM NOT
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Manisa Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü görevlileri tarafından Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi'nde yapılan denetimlerden başarı ile geçti
19.2.2019

7

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks