17 Ekim 2019 Perşembe - 16:29:09

SON DAKİKA

HAYATTA HER ŞEYİN BAŞI VE İLACI SEVGİ

NURAY ÇEVİRMECİ

2 Temmuz 2018 Pazartesi | 1748 Okunma


İnsanların hayatlarında çok özel kişiler vardır.

Yaşamlarına yön veren, sevdikleri.

Sizlere yazılarımda bahsettiğim Elver hanım benim ananem çocukluğum, gençliğim onunla geçti. Hayata dair en önemli dersleri ondan aldım. O yıllarda kıymetini bilemediğim, gülüp geçtiğim ne anlamlı sözler söylemiş şimdi anlıyorum. ‘'Cesur ol kızım, sakın korkma hayattan'' derdi. "Hayat iki seçenek sunuyor sana. Ya payına düşen kederi yaşayacaksın ya da ömrünle iyi geçinmeye bakacaksın''. Bil ki hayat bir kere, kısa, senin ve her şeye rağmen güzel !

Hayatın virajlarına, sert yokuşlu yollarına güçlü durmayı çocukluğumda öğrendim ben. Rahmetli annemi kaybettiğimizde birlikte ağladık biz. Elver hanım evladını ben annemi kaybetmiştim. Evlat ve anne acısını yaşayan anlar...

Güçlü olmayı ben istemedim aslında hayat öğretti bana...

Bazen hiç bilmediğin, tanımadığın bir ömrün kenarında bulursun kendini. Sana ait olmayan ve hatta olmasını aklından bile daha önce geçirmediğin bir kalbe bakarken bulursun.

Kalbin ne zaman bu kadar kabuk tutmuş sende anlamazsın.

Ve aslında kabuk ne kadar kalınsa derinler o kadar sevgi doludur... Seninle ilgisi olmayan davranışların, seni yok eden çelişkilerin, sorguların ortasında kalırsın. Aklının hiçbir cümlesinin kalbine söz geçiremediği zamanlarda, elinde tutabileceğin her bahaneye öylece sığınırsın. Hayat bizim istediğimiz gibi yürümüyor. O yüzden bırakın her şeyi bir kenara ve kalbinize bakın.

Çok sevin, sevebildiğiniz kadar çok ama yalnız kendiniz için sevin birini çünkü hayatta her şeyin başı ve ilacı sevgi...

Bitenlere, gidenlere, yitirdiklerine çok ağlama derdi ananem mesala... Her şeyin vakti çizili bu hayatta... geriye baktığında anlıyorsun acıdan sonra gelen sevinçleri.

Ve aslında hiç bir acı geçmiyor,yara kabuk bağlıyor.Ne zaman kaşısan kanıyor.Zaman,özlemler yarayı derinleştiriyor.

Acı gibi sevinçte,aşkta çizili. İyi niyetle sev, sevgini göster,aşk sana dönecektir unutma... Allah'ın yazdığı kaderi yaşamaktan asla korkma ! Biz torunlarına aşkta gurur olmadığını önce sevgi ve saygının gelmesi gerektiğini öğretti Elver Hanım. En büyük derside, kadının özgür ve bakımlı olması gerektiğiydi. 95 yaşında kaybettiğimizde bile hala bakımlı ve güzeldi.

Güzel bir hafta olsun. Sevgi ile kalın...

NURAY ÇEVİRMECİ

2 Temmuz 2018 Pazartesi | 1748 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks