20 Mart 2019 Çarşamba - 06:12:23

SON DAKİKA

Futbola yabancı kalmak

GÖKHAN AYTAÇ

16 Mart 2019 Cumartesi | 39 Okunma


Geçen hafta 1 Haziran’da seçilecek yeni TFF yönetiminin Türk futbolu için bir şans olacağını düşünmüştüm. Bu düşüncelerimi de sizle paylaşmıştım. Ama bu umudum daha yeşermeden soldu. Bu hafta içi Süper Lig’de yabancı sınırlamasının değişmesi gündeme geldi. Daha doğrusu federasyon kendine yakın basın mensupları aracılığıyla bu konuyu gündeme getirdi. Akılları sıra bu şekilde zemin oluşturacaklar. 6+2+2 gibi ucube bir sisteme geçileceği söyleniyor. 2 yabancı oyuncu yedek kulübesinde, 2’si ise tribünde oturacak. Oturan yabancıya kulüplerimiz para verecek. Bu sistem ile Türk futbolu kurtulacak ve kalkınacak. Bu kuralı kim akıl edip gündeme getirdiyse net bir şekilde söylüyorum Türk Futboluna yabancıdır. Rekabet her zaman iyidir. Hesap ortada. Yabancı serbestliği sonrası 3 sezonda 7 farklı ülkeye bedel karşılığı 14 Türk transfer oldu. Ekipler bu isimlerden 85.4 milyon Euro kazanırken, kural öncesi 3 sezonda sadece 2 isim 4.8 milyon Euro'ya transfer olmuştu. Yani yabancının serbest kalması sonrası rekabet başladı. Sınırı kıssan da açsan da bir şey düzelmeyecek. Sorun, yerli-yabancı değil rekabeti oluşturacak ortamı yaratmakta Zaten futbolcunun yerlisi yabancısı yoktur. İyisi kötüsü vardır. İyi isen yerli de olsan yabancı da olsan oynarsın. Bu çizgiyi anlamayanlar ya da birilerine şirin gözükmek için anlamak istemeyenler yeni dönemde TFF’yi yönetecekler. Bu yüzden bir süre daha bizden ne köy olur kasaba.

YAŞA TAKILMAMAK LAZIM

Şenol Güneş Milli takım aday kadrosunu açıkladı. Her aday kadronun açıklamasının ardından olduğu gibi bu kadro da eleştirildi. Bazı isimler bana da acayip gelse de Şenol Güneş’in kadrosunu doğru buluyorum. Milli takıma kim formdaysa o çağırılır. Lig lider Başakşehir’in en formda ismi Emre tabiki de Milli takıma çağırılacak. İster 35 ister 40 yaşında olsun. Eğer formda ve katkı verecek durumda ise bir isim Milli formayı giyer ve işini yapar. Yaşa fazla takılmayalım. Bu kadro genciyle tecrübesiyle iyi bir futbol ortaya koyacaktır. Şenol Güneş ile birlikte Milli takımda sahaya yansıyan olumlu değişiklikleri hep birlikte göreceğiz.

GÖKHAN AYTAÇ

16 Mart 2019 Cumartesi | 39 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

113

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

114

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

115

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks