19 Mart 2019 Salı - 07:15:05

SON DAKİKA

ZEYTİNİN BAŞKENTİ AKHİSAR

ERTUĞRUL AYTAÇ

25 Kasım 2018 Pazar | 319 Okunma


Akhisar’da 8 yıldır yapılan Dünya Zeytin Günü kutlamalarına Sabah Gazetesi’nin üstad köşe yazarı dostum Yavuz Donat’la katıldım. Akhisar Ticaret Borsası başkanı Alper Alhat’ın fabrikasında radyo ve program yapımcısı Alhan Cimoğlu ile Yavuz Donat’la birlikte olduk. Birlikte yürüyüşe katıldık. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Mungan ile birlikte Fayton Hotel’de bir araya geldik. Zeytin günü kutlamalarına gelen yerli ve yabancı konuklarla akşam yemeğinde bir araya geldik. Başta Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat ve organizede yer alan herkes üstlendikleri görevlerini başarı ile yerine getirdiklerini gördüm. Kutlarım. Hele Akhisar-Sındırgı yolu üzerinde Taş Konak’taki kahvaltı ve paneldeki ilgiyi hayranlıkla seyrettim. Cumartesi sabah kahvaltısında ünlü tarihçimiz Profesör İlber Ortaylı da katıldı. Her yerde Akhisar’ın simge gazetecileri Kenan Molla ve Haldun Akyüz de vardı. Kahvaltıda AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Yardımcısı Ömer İşçi ile uzun uzun konuştum. Manisa Borsa Başkanı Sadık Özkasap Yavuz Donat’la görüştü. Manisa Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk ile birlikte oldum. Oğlum Gökhan ve torunum Ertuğrul’la birlikte olduk. Yıllardır Akhisar geçmişte tütünle anılırdı. Bugün zeytinin başkenti olarak anılıyor. Akhisar’ın zeytinini tanıtmak için yapılanlar programın mükemmel olduğunu söyleyebilirim. İnşallah Mesir Şenlikleri’ni de Manisa olarak böyle güzel organizasyona ev sahipliği yaparız.

ERTUĞRUL AYTAÇ

25 Kasım 2018 Pazar | 319 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

RUHLARINIZ ŞAD OLSUN!!
GÜNDEM
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Manisa'da anma programları gerçekleştirildi
18.3.2019

127

ADD, ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ İÇİN LOKMA DÖKTÜRDÜ
GÜNDEM
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Manisa Şubesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. yılında, Çanakkale şehitleri ve vatan savunmasında hayatını kaybeden tüm şehitlerin anısına lokma döktürdü.
18.3.2019

119

DEVLET BAHÇELİ KENDİ ADINI TAŞIYAN KAVŞAKTAN GEÇTİ
GÜNDEM
Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen görkemli açılış töreninde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin adını taşıyan modern kavşağın da resmi açılışı yapıldı
18.3.2019

122

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks