19 Temmuz 2019 Cuma - 22:11:28

SON DAKİKA

ZEYTİNİN BAŞKENTİ AKHİSAR

ERTUĞRUL AYTAÇ

25 Kasım 2018 Pazar | 797 Okunma


Akhisar’da 8 yıldır yapılan Dünya Zeytin Günü kutlamalarına Sabah Gazetesi’nin üstad köşe yazarı dostum Yavuz Donat’la katıldım. Akhisar Ticaret Borsası başkanı Alper Alhat’ın fabrikasında radyo ve program yapımcısı Alhan Cimoğlu ile Yavuz Donat’la birlikte olduk. Birlikte yürüyüşe katıldık. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Mungan ile birlikte Fayton Hotel’de bir araya geldik. Zeytin günü kutlamalarına gelen yerli ve yabancı konuklarla akşam yemeğinde bir araya geldik. Başta Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat ve organizede yer alan herkes üstlendikleri görevlerini başarı ile yerine getirdiklerini gördüm. Kutlarım. Hele Akhisar-Sındırgı yolu üzerinde Taş Konak’taki kahvaltı ve paneldeki ilgiyi hayranlıkla seyrettim. Cumartesi sabah kahvaltısında ünlü tarihçimiz Profesör İlber Ortaylı da katıldı. Her yerde Akhisar’ın simge gazetecileri Kenan Molla ve Haldun Akyüz de vardı. Kahvaltıda AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Yardımcısı Ömer İşçi ile uzun uzun konuştum. Manisa Borsa Başkanı Sadık Özkasap Yavuz Donat’la görüştü. Manisa Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk ile birlikte oldum. Oğlum Gökhan ve torunum Ertuğrul’la birlikte olduk. Yıllardır Akhisar geçmişte tütünle anılırdı. Bugün zeytinin başkenti olarak anılıyor. Akhisar’ın zeytinini tanıtmak için yapılanlar programın mükemmel olduğunu söyleyebilirim. İnşallah Mesir Şenlikleri’ni de Manisa olarak böyle güzel organizasyona ev sahipliği yaparız.

ERTUĞRUL AYTAÇ

25 Kasım 2018 Pazar | 797 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA'DA KURBANLIK HAYVAN SIKINTISI YOK
SIYASET
Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Manisa'da Kurban Hizmetleri Komisyonu toplanarak, kurban satış ve kurban kesim yerlerini belirledi.
19.7.2019

92

ENDÜSTRİYEL ATIKLAR DA BERTARAF EDİLECEK
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin kırk yıllık çöp sorununu tarihe gömen Türkiye'nin en büyük kamu yatırımı Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi'nde kapasite arttırma çalışmaları, yerinde incelendi.
19.7.2019

70

AYVALIK'TA 4 HIRSIZLIK ZANLISINDAN BİRİ TUTUKLANDI
SIYASET
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde girdikleri evden hırsızlık yapan 4 zanlıdan biri tutuklanırken, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
19.7.2019

67

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks