17 Ekim 2019 Perşembe - 17:53:50

SON DAKİKA

ZAMAN TÜNELİNDE GEZİNİRKEN

ERTUĞRUL AYTAÇ

25 Ocak 2019 Cuma | 1393 Okunma


Geçmişte neler olmuş zaman tünelinde gezinirken 1980 öncesi Adalet Partisi Genel Başkanı rahmetli Süleyman Demirel’in kudretli yıllarında bir fotoğraf elime geçti. Süleyman Demirel, Halil Yurtseven, Önal Şakar ve Sümer Oral. Üçü rahmetli oldu. Sümer Oral’a Allah uzun ömür versin.

İslam köylü Süleyman Demirel’in oturuşu ayağındaki ayakkabı Cumhurbaşkanlığı da yapan Süleyman Demirel’in Anadolu insanının kalbinde yer aldığı Halk adamı imajını bir kez daha verdi bana o yıllarda siyasetin bir karizması vardı. Hem Adalet Partisi’nde hem de Cumhuriyet Halk Partisi’nde. O günlerden bugünlere gelen siyaset dünyasına bir bakın ne demek istediğimi anlarsınız.

 BİR BAŞKAN İKİ BAŞKAN YARDIMCISI

Bülent Arınç Manisa siyasetinin ağır toplarından Ak Parti’nin ilk yıllarında siyasete ve Adalet ve Kalkınma Partisi’ne yön verdiği yıllardaki fotoğrafa bakın Bülent Arınç’ın yanında duranlarda Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler Belediye Başkanı seçildi. 31 Mart yerel seçimlerde de Belediye Başkan Adayı.

 Ahmet Songüler ve Bilal Demir’de Ömer Başkanın Şehzadeler Belediyesinde Başkan Yardımcısı olarak görevlerini sürdürüyorlar. Siyasette ekip adamı olmak önemli…

BÜLENT ARINÇ’IN GÜCÜ

Bülent Arınç’ı siyaset dünyasına atıldığı günden beri tanırım. Zirvede de sıkıntılı günlerde de kendisini yalnız bırakmadığının inancındayım. Bülent Arınç vefalıdır. Bazı yapılanları unutur. Gerektiğinde ağırlığını koyar yola beraber çıktıklarına elinden gelen yardımı esirgemez. Hüseyin Tanrıverdi de tanıdığım günden beri Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığım ve seçimlerimde hep yanımda olmuştur.

VALİ DEDİĞİN BÖYLE OLUR DEDİRTEN İKİ İSİM..

Yer Ankara Anemon Otel Manisa’da görev yapan valilerin, bakanlık yapan milletvekilliği yapanların bulunduğu toplantıda Manisa Valiliği yapan Necati Çetinkaya ve Muzaffer Ecemiş, Sümer Oral, Hüseyin Tanrıverdi ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası delegeleri ile birlikteyim. İki ayrı dönemlerde Valilik yapan Necati Çetinkaya Milletvekili oldu. AK Parti’de önemli görevlerde bulundu. Muzaffer Ecemiş ANAP döneminin valisi olarak Manisa’da iz bırakmış. İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı ve seçim döneminde içişleri bakanlığı görevini üstlendi. Manisalılar her ikisini de unutmadılar.

 CENGİZ ERGÜN’ÜN KEYFİ YERİNDE

Zaman tünelinde Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün dönemin kudretli Futbol federasyonu başkanı Haluk Ulusoy’la birlikte Deniz Restoran’da. Başkan Ergün Vestel Manisaspor Başkanlığında hep Haluk Ulusoy’un yanında olmuştur. Ben de Haluk Ulusoy’u severim. Fotoğrafa iyi bakın Cengiz Ergün’nün gençliğini görürsünüz. Dün Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Ankara’da MHP’nin Belediye Başkanlarının tanıtım toplantısına katıldı. Ve Cumhur ittifakının Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Türkiye’ye ilan edildi. Bugünlerde siyasette en mutlu ve keyifli isim Cengiz Ergün olduğunu düşünüyo

ERTUĞRUL AYTAÇ

25 Ocak 2019 Cuma | 1393 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks