26 Haziran 2019 Çarşamba - 13:20:25

SON DAKİKA

YÜZYILIN SEÇİMİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

24 Haziran 2018 Pazar | 682 Okunma
  1. cumhurbaşkanı ve 27.dönem parlamentoyu belirlemek için dün sandık başına gittik. Saat 11.30 sıralarında meslek lisesine gittim, oyumu kullandım. Seçime ilginin büyük olduğunu gördüm. CHP İl Başkanı Semih Balaban da oy kullandığım okuldaydı. Birbirimize sarılarak “Hayırlı olsun” dedik. Sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün oy kullanacağı okula Basın Danışmanı Cihad Taysi ile gittim. Oğlum Gökhan ve Burhan da oradaydı. İYİ Parti’nin 3. Sıra milletvekili adayı Hasan Eryılmaz’ı eşi ile birlikte gördüm. Oyumu kullanıp Yuntdağı’na gideceğini söyledi. Saat 14.00’a kadar başkanı beklerken 23 Nisan Ulusal Egemenlik İlkokulu’nun bahçesi ana baba günüydü. Derbi maça ya da Tarkan’ın konserine gider gibi seçmenler oy kullanmak için okula geliyorlardı.


 

İlk günden beri savunduğum fikrimin arkasındayım. “İlk turda cumhurbaşkanlığı seçimini Recep Tayyip Erdoğan kazanacak” dedim. Saat 14.00’a kadar gördüğüm manzara karşısında seçime katılma oranının yüzde 85’inin üzerinde olacağını hissetmeye başladım. Seçimin kıran kırana geçtiği görülüyordu. Bu sırada Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, eşi Şeyda Hanım, iki kızı ve damadı ile oy kullanmaya geldi. Kuyruğa girdi. Oyunu kullandı. Başkan Ergün mühürü basarkenbiraz oyalandı. Ben de merak ettim. Çıkışta kendisine sordum.Bana “Vurduğum mühür başka yere bulaşmasın diye titizlikle katladım” dedi. Başkan Ergün’ü uğurlarken AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, İl Gençlik Kolu Başkanı Ender Gök ile karşılaştık. “Cumhur ittifakı bir araya geldi” dedim.

Oy işlemi bitip sayıma geçildiğinde Dr.Ekonomist Hikmet Oray Yalçın, dürümcü Mehmet’le Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk’un makamında buluştuk. Şehzadeler Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler ve Bilal Demir’le birlikte Manisa’da açılan sandıkların sonuçlarını değerlendirdik. Bu seçimin sonucunu aylar önce bana Ahmet Songüler söylemişti. Manisa’yı 5-3-1 olarak tahmin etmişti. Yazımı yazdığımda da tablo buydu.

Dr.Ekonomist Hikmet Oray Yalçın’la AK Parti İl Binası’na gittik. İl Başkanı Berk Mersinli, Milletvekilleri Murat Baybatur, İsmail Bilen ve seçim işlerinden sorumlu Ataman Taydaş’la birlikte olduk. AK Parti binasında yüzler gülüyordu. Ben de bir ay boyunca Söğütaltı Kahvesi’nde birinci turda Recep Tayyip Erdoğan yeni sistemin başkanı olacağını her gece beraber olduklarıma söyledim ve dediğim çıktı. Çapala Mehmet’in yine telefonları kapalı. Erdal Türek’e telefonu açmamış.

 

Manisa bu seçimlerde cumhur ittifakı olarak iyi sınav verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün bayramda Çeşme’de cumhurbaşkanının yüzde 53’le seçileceğini, Manisa’da da 5-3-1 olacağını bana söylemişti. Dün yazımı yazdığımda ilk turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ilk başkanı olarak seçilmiş görülüyordu. Demokrasi güzel şey. Sandık demokrasinin göstergesi. Yarın devam edeceğim.

ERTUĞRUL AYTAÇ

24 Haziran 2018 Pazar | 682 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

147

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

169

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

159

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks