19 Haziran 2019 Çarşamba - 10:00:23

SON DAKİKA

YEREL SEÇİMDE İTTİFAK YOK

ERTUĞRUL AYTAÇ

23 Ekim 2018 Salı | 705 Okunma


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında “Seçimde kendi yolumuzu kendimiz çizeceğiz. İttifakta yokuz. Her seçim bölgesinde kendi adayımızı çıkaracağız” sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında, “Yerel seçimlerde mademki “biz Yolumuza” diyorlar biz de “Herkes kendi yoluna deriz” sözleri ile cevap verince 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde AK Parti-MHP ittifakı olmayacağı ortaya çıktı.

 

Yine Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler ittifakın olmayacağını aylar önce bana söylemişti. Analizi dün itibari ile doğru çıktı. Hayırlısı olsun.

Ben de diyorum ki bu dakikadan itibaren MHP’nin Manisa’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün’dür. Başkan’a da hayırlı, uğurlu olsun.

 

Hemen belirteyim. Hem Bahçeli hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhur ittifakında sıkıntı yok!” görüşlerini dün bir kez daha tekrarladılar.

 

Dün hem MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı partilerinin grup toplantısında yaptıkları konuşmalarını dikkatle izledim. Bazı konularda her iki partinin de karınları şişmiş. Dün önce MHP Genel Başkanı Bahçeli sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan bunları dile getirdi.

 

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “İşin tadı kaçtı” diyerek, “Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Yerel seçimde kendi yolumuzu kendimiz çizeceğiz. İttifakta yokuz” deyince iplerin koptuğunu gördük.

 

Cemal Kaşıkçı cinayetinin ayrıntılarının ön planda olduğu bir konuşma yapacağı bilinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu cinayetin ayrıntılarına girdikten sonra son günlerde MHP ile af, emeklilik ve öğrenci andındaki farklı düşüncelerini ifade ederek kırgınlığını dile getiren çeşitli örnekler sundu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan son noktayı, “Yerel seçimlerde mademki biz yolumuza” diyorlar. Biz de “Herkes kendi yoluna deriz” şeklinde koydu.

 

“Neden bu duruma gelindi” derseniz, yeril seçimlerle ilgili ciddi bir çalışma yapan AK Parti Genel Merkezi’ndeki araştırma sonuçları, ittifakın partilerine zarar vereceği görüşünü görünce, yerel seçimlerde ittifak arayışlarının bir an önce sona ermesi için düğmeye bastı. Bunu gören Bahçeli’de dün grup toplantısında beklenmeyen açıklamayı yaptı ve Mart seçimlerinde AK Parti, MHP ittifakı ortadan kalktı. O güne kadar Türkiye’de ne olur, ne biter bilmem ama Manisa’da büyükşehir belediye başkanlığı seçimi kıran kırana geçecek.

ERTUĞRUL AYTAÇ

23 Ekim 2018 Salı | 705 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

236

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

221

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

319

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks