25 Haziran 2019 Salı - 22:57:28

SON DAKİKA

YENİ YILDA BARIŞ İSTEDİ…

ERTUĞRUL AYTAÇ

26 Aralık 2015 Cumartesi | 1316 Okunma
TMMOB Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Manisa İl Temsilciliğinin geleneksel olarak düzenlediği yeni yılı karşılama kokteyline ben de katıldım. İl Temsilcisi Hakkı Bayraktar'ın meslektaşlarını ve konuklarını ağırladığı yeni yılı karşılama kokteyli Anemon Otel'de yapıldı. Çok sıcak ve samimi bir atmosfer vardı. Hakkı Bayraktar ve eşi Nuran Bayraktar'ın davetlilere gösterdiği yakın ilgi geceye pozitif bir hava kattı. Bayraktar ailesinin ev sahipliğinde gerçekleşen geceye Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Defterdar Abdullah Kırım, Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, Baro Başkanı Ali Aslan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Belediye Başkanlığı da yapan Ertuğrul Dayıoğlu, Zafer Ünal, Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Mahmut Tartan ve Eczacılar Odası Başkanlığı da yapan eşi Nükhet Tartan, Mustafa Pala, Nazmi Şengül ve çok sayıda davetli katıldı. Ben, Zafer Ünal başkanım, Hakkı Bayraktar ve eşi Nuran Bayraktar'la sohbet etme imkanı buldum. MHP Milletvekili Erkan Akçay da gönderdiği bir mesajla geceye katılanların yeni yılını kutladı.
BAYRAKTAR ‘BARIŞ' MESAJI VERDİ
Bayraktar, ülkemizin doğusunda yaşanan olayların bitmesi ve dünyada yaşanan savaşların son bulması için tam bir barış elçiliği yaptı, savaşsız bir dünya istedi. Atatürk'ün çok güzel bir özdeyişi olan "Yurtta barış, dünyada barış" sözünden yola çıkarak, yeryüzünde tek bir kalbin bile kırılmasına tahammülleri olmadığını ifade etti. Konuşmasının sonunda da yeni yılın ülkemizde ve dünyada güzelliğin başladığı yıl olmasını diledi. Gerçekten, tüm dünyada özlemi duyulan bir mesaj verdi konuşmasında. Ayrıca, "Bizler fabrikalarda, tarlalarda, yaşamın her alanında, her yerdeyiz. Ülkemiz ve çevresi yangın yeri, ama bu böyle devam etmeyecek. Savaş bitecek. Ondan sonra bizlere daha çok ihtiyaç olacak. Önümüzdeki günlerde barış dolu günler gelecek. Hepimiz için çok fazla iş ve aş olacak" diyerek, meslektaşlarına da ışık tuttu.
ASLAN, CABAS'IN KONUĞU OLDU
Aynı akşam Bayraktar'ın yeni yılı karşılama kokteylinde bulunan Baro Başkanı Ali Aslan, saat 19.30'da otelin lobisine geçerek, hazırlanan özel bölümde CNN Türk'te Mirgün Cabas'ın sunduğu ‘Herşey dahil' adlı programa canlı bağlantı yöntemiyle katıldı. Özellikle haberleriyle ünlü kanalın her şeyin açıklıkla konuşulduğu programında gazeteci kökenli Mirgün Cabas'ın Soma davasına ilişkin sorularını yanıtlayan Baro Başkanı Aslan, madenci ailelerinin yaşadığı hukuki süreci değerlendirdi.
SALİM YAVAŞ'LA DA SOHBET ETTİM
Güzel ve anlamlı mesajların verildiği böylesi hareketli bir gecede, Anemon Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Salim Yavaş'ı da gördüm. Otelin restoran bölümünde kızı, eşi ve aile büyükleriyle yemekte bir araya gelen Yavaş, ailesiyle yılın yorgunluğunu üzerinden atıyordu. Güzel bir akşam yemeğinde kısa bir süre sohbet ettik.
İyi dileklerin ifade edildiği güzel bir geceydi…ERTUĞRUL AYTAÇ

26 Aralık 2015 Cumartesi | 1316 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

48

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

69

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

65

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks