26 Haziran 2019 Çarşamba - 13:08:03

SON DAKİKA

YAVUZ DONAT'LA MANİSA TURU

ERTUĞRUL AYTAÇ

8 Mart 2018 Perşembe | 738 Okunma


Başkentin ve ülkenin siyaset nabzını en iyi değerlendiren Sabah Gazetesi’nin duayen köşe yazarı Yavuz Donat’la Manisa’yı oğlum Gökhan ile birlikte dolaştık. Olmazsa olmaz Hayrullah Solmaz’la Bıyık’ta buluştuk. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’le ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’le birlikte olduk. Sabah kahvaltısını Anemon Otelleri Onursal Başkanı İsmail Akçura ve oğlum Gökhan ile birlikte yaptık. Ayn-ı Ali’de sultan çayı içtik. Yavuz Donat vatandaşlarla görüştü. Ben ve oğlum Gökhan kendisine rehberlik ettik. Rahmetli Süleyman Demirel ve Turgut Özal’ın devrindeki siyaset ve olayların bazı bölümlerini anlattı. AK Parti, MHP ittifakı ve Afrin harekatı üzerine Manisa’daki durumu tespit etmeye çalıştı. Önümüzdeki hafta değerlendirmelerini okuyacağız.

Yavuz Donat üstadım Çarşamba günü beni aradı. 17.00 uçağı ile İzmir’e geleceğini, geceyi Manisa Anemon’da geçireceğini, akşam yemeğini Hayrullah Solmaz’ın Bıyık’ta yeme arzusunu belirtti. Ben de Hayrullah Solmaz’ı aradım. “Yavuz Donat geliyor, akşama sendeyiz” dedim. Hayrullah Solmaz “Hiç kimseye söz verme, akşam yemeğini beraber yiyelim” dedi. Ben de “Yavuz Donat üstadın da düşüncesi bu” deyince mutlu oldu. Oğlum Gökhan ile Manisa Anemon’a gittik. Otel Müdürü Naim Bey’le karşılaştık. Bir süre istirahat ettikten sonra beraber Bıyık’a gittik. Hayrullah Solmaz bizi karşıladı. Hayrullah Solmaz, Yavuz Donat, Ertan Korkmaz ve oğlum Gökhan ile hazırlanan mükellef yemek masasına oturduk. Yavuz Donat’ın Hayrullah Solmaz’dan “oğlak” alacağı vardı. Donat, Solmaz’a bunu hatırlattı. Hayrullah Solmaz yaza borcunu ödeyeceğini söyledi. Aramıza Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Manisa Medya TV’nin sahibi Abdullah Polat da katıldı. Koyu bir sohbet. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yavuz Donat’a mesir macunu sepetini takdim etti. Hepimiz Yavuz Donat’ı dinledik. Sonunda Hayrullah Solmaz ile Yavuz Donat’ın iddialı tavla oyununu izledik. Yavuz Donat, Hayrullah Solmaz’ı 5-3 yendi. Solmaz da gecenin hatırası olarak Donat’a kol saati hediye etti. Gecede konuşulan ve analizleri Yavuz Donat’ın köşesinde okuyacağız. İlk gece böyle bitti. Perşembe günü izlenimleri Pazartesi’ye.

ERTUĞRUL AYTAÇ

8 Mart 2018 Perşembe | 738 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

145

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

166

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

157

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks