18 Haziran 2019 Salı - 20:40:59

SON DAKİKA

YAŞAR HOCAMIN BASIN TOPLANTISI

ERTUĞRUL AYTAÇ

28 Mayıs 2017 Pazar | 1409 Okunma
MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun. Benim Yaşar hocam. Yıllara dayanan tanışıklığımız ve dostluğumuz var. Ramazan öncesi MASKİ Genel Müdürü olarak Manisa medyasının karşısına çıktı. Büyükşehir Belediyesi'nin atar damarı olan Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak yapılan hizmetleri anlattı. Sorulan sorulara cevap verdi. Genel Müdür Yaşar Coşkun'un anlatım tarzını çok beğendim. Kısa sürede kuruma hakim olduğunu gördüm. Yaşar hocamın ilk basın toplantısına Olay Gazetesi olarak Genel Yayın Yönetmeni Ertan Korkmaz, Yazı İşleri Müdürü Esra Kale. Burhan Akdemir, oğlum Gökhan ve ben katıldım. Kent Park'taki Kalyon'daki kahvaltılı basın toplantısına MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Yardımcıları Mahmut Bilgen, Şehnaz Başaran, Burak Aslay, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ahmet Ulvi Kaynak ve Yatırım ve İnşaat Daire Başkanlığı Şube Müdürü Uğur Topkaya ile birlikte katıldı. MASKİ Genel Müdürlüğü'nün Basın Danışmanı Göksel Topçu ilk basın toplantısı ile ilgili titiz bir çalışma yapmış. Basın mensuplarına konunun detaylarını da bellekte taktim etti. Organize güzeldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün, Basın Danışmanı Cihat Taysi de bizlerle beraberdi.
Genel Müdür Yaşar Coşkun da Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün gibi çevre kirliliği ve suyun önemine değinen bir konuşma yaptı. Gerçekten büyükşehir belediyesi olarak çevreci yatırımlarda Manisa diğer illere fark atacak duruma geldi. Yaşar hocam basın toplantısına damgasını vuracak bir açıklama da yaptı. Manisa içme suyunun sağlıklı olduğunu söylerken "Ben evde çeşme suyu içiyorum" dedi. Yaşar Coşkun hocam MASKİ'nin Büyükşehir belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün direktifleriyle dev yatırımları bir bir gerçekleştirdiğini söyledi. MASKİ"nin yaptığı yatırımların çoğu toprak altında, bunların önemini anlatmak da kolay değil. Ama Yaşar hocam öyle örnekler vererek yapılan hizmetleri anlattı ki basın mensubu arkadaşlarım benim gibi anlamakta zorluk çekmemiştir. Mesela kanalizasyon çalışmalarının ne kadar yapıldığını anlatırken kaç kilometre yapıldığının anlaşılması için il genelinde 560 kilometreye ulaşan kanalizasyon hattının uzunluğunu Manisa-Ankara yolu ile izah etti. Yaşar Coşkun hocam ilk basın toplantısında anlatım dili ve konuları herkesin anlatması ve sorulan sorulara rahatlıkla cevap vermesi ile tam not aldığı görüşündeyim.

ERTUĞRUL AYTAÇ

28 Mayıs 2017 Pazar | 1409 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

187

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

180

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

278

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks