26 Mart 2019 Salı - 09:53:25

SON DAKİKA

ULAŞIM ALANINA MODERN DİZAYN

ERTUĞRUL AYTAÇ

24 Mart 2017 Cuma | 836 Okunma
Bahar gelince yaşam da değişiyor. Nevruz bayramı ile birlikte güneş içimizi ısıtmaya devam ediyor. Büyükşehir'in büyük başkanı Cengiz Ergün'ün ulaşım alanındaki yenileme projeleri devam ediyor. Dün yine Cumhuriyet Alanı'ndaydım. Mercedes marka gıcır gıcır araçların ilçelerde faaliyet göstereceği gündü. Konuk İşhanı önünde Başkan Cengiz Ergün'ü beklerken akraba Aloğlu giyim mağzası önünde Aydın Besen ile sohbet ederken mehter takımının serhat türkülerini dinliyorum. 48 yeni araç gelin gibi süslenmiş. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü bekliyor. MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun hocam Alana Yardımcısı Mahmut Bilgen ile birlikte geldi. Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu da orada. MHP İl Başkanlığı yapan Tanju Balatlı ile karşılaştım. Sakal bırakmış. İşlerinin yoğunluğundan bahsetti. Hasan Geriter baharlık ceketi ile alanda dikkati çekiyordu. Büyükşehir Belediye Başkanı Basın Danışma Cihad'la beraberken Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin geldi ve büyük Başkan Cengiz Ergün de tören alanına geldi ve mehter takımı gösterisi eşliğinde. Tören başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün sözlerine "Hizmetin partisi olmaz. Manisa'nın değişimini sağlamak için milletimize hizmetlerimizi yapıyoruz" diye başladı. Başkan Ergün önce ilçelere yapılan ve yapılacak hizmetleri anlatmaya başladı.Sonra da Manisa merkezinde yapılacakları getirdi. Şehzadeler Belediyesi ile birlikte Sümerbank projesinin hayata geçmesi için yer tespitinin müteahhide teslim edildiğini söyledi.Öğretmen evi önündeki kavşak projesi ve eski garaja yapılacak modern büyükşehir projesinin sonuna gelindiğini önümüzdeki günlerde ihalesinin yapılacağını belirtti. Yeni araçların hizmete girmesi ile ulaşım konusunda rahatlama olacağını söyledi. Başkan Cengiz Ergün Manisa'nın çehresini değiştirmek için planlı ve programlı çalışmalarını baharın gelmesi ile hızlandırdığını görüyorum. Bugün de Başkan Ergün Soma'da köylerden başlayarak gece yarısına kadar sürecek program için saat 10.00'da Soma'ya gidecek. Çalışan kullarını Allah sever.

ERTUĞRUL AYTAÇ

24 Mart 2017 Cuma | 836 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK
GÜNDEM
Manisa'yı savunma sanayinin merkezi yapacak adımlardan biri olan 'Savunma Sanayine Yön Verecek İşletmelerin Nitelikleri Geliştirilmesi' projesi başladı
25.3.2019

137

KULA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU
GÜNDEM
Kula Belediyesi tarafından, 16 bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.
25.3.2019

134

BARAJLAR DOLDU
GÜNDEM
2018'in son aylarında, su seviyesi bir hayli düşen barajlar, son yağışlarla birlikte doldu
25.3.2019

128

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks