20 Mart 2019 Çarşamba - 00:08:54

SON DAKİKA

ÜÇ BAŞKAN; ERGÜN, ÇELİK VE ÇERÇİ'NİN BULUŞMASI

ERTUĞRUL AYTAÇ

7 Aralık 2015 Pazartesi | 931 Okunma
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi hafta sonunda Lezzet-i Sefa'da bir araya geldiler. "Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan belli olur" derler ya, geçtiğimiz hafta içinde Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'i ziyaret etmiş, "Halkımız kavga değil, hizmet bekliyor" mesajını vermişti. Toplumda da iki başkanın buluşmasından uzlaşı mesajı çıkması memnuniyetle karşılanmıştı. Bu buluşmanın yankıları devam ederken Cuma akşamı üç Belediye Başkanı'nın bir araya geleceği haberini öğrenince Manisa adına daha da memnun oldum.
MANİSA'NIN MENFAATLERİ ÖNEMLİ
İzmir'de gerçekleşmesi beklenen Cengiz Ergün-Ömer Faruk Çelik-Mehmet Çerçi buluşması, Manisa'da, Lezzet-i Sefa'da gerçekleşti. Ne konuştukları, hangi konularda mutabakata vardıkları hakkında hiçbir bilgim yok. Pazar günü Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e, "Buluşma nasıl geçti?" diye sordum. Başkan Ergün'den olumlu sinyaller aldım. Halkın seçtiği üç Belediye Başkanı'nın da önünde hizmet için 3 yıldan fazla zaman var. Manisa'nın önemli sorunlarında uzlaşma sağlanırsa iyi olur. Daha önce de dediğim gibi, üç Belediye Başkanı da laf getirip götürenlere dikkat etmelidir. Her sorunu kendi aralarında görüşerek halletmeliler. Bu buluşmayı çok ama çok önemsiyorum. İnşallah Manisa'nın menfaatleri doğrultusunda doğru yolda ilerlerler.
ATOM KARINCA'NIN ŞİFA MERKEZİ
Cumartesi günü AK Parti'den Milletvekilliği yapan Dr. Muzaffer Yurttaş'ın Manisa'da hizmete sunduğu ‘Yurttaş Şifa Merkezi' adlı sağlık tesisinin açılışına katıldım. Manisa'nın siyaset değeri Bülent Arınç da eşi Münevver hanımla açılışa katıldı. Dr. Muzaffer Yurttaş, Milletvekilliği döneminde halkın içinde yer alan, onların derdine çare bulmak için gece gündüz çalışan bir Milletvekiliydi. Onun için de halk O'na, ‘Atom Karınca' lakabını takmıştı. Yurttaş Şifa Merkezi'nin açılışında kendisini seven dostları oradaydı. Turgutlu'dan tutun da, Ankara hattında yer alan tüm ilçelerden tanıdık simalarla karşılaştım. Milletvekili Murat Baybatur, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü yapan Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Hasan Geriter, Halim Şener, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Zafer Ekinci, Abdullah Polat, Hayrullah Solmaz gözüme çarpanlardı. Turgutlu'dan iki gazeteci dostum Tuncer Yılmaz ve Doğan Çizmeci de Muzaffer Yurttaş'ın şifa merkezinin açılışı için gelenler arasındaydı.
Sağlık her şeyden önemli. Yurttaş'ın açtığı şifa merkezinde alternatif tıbbın uygulamaları yapılacak, hayırlı olsun.


ERTUĞRUL AYTAÇ

7 Aralık 2015 Pazartesi | 931 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

57

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

58

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

57

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks