20 Haziran 2019 Perşembe - 10:12:11

SON DAKİKA

TÜRKİYE NİN RENKLERİ ANTALYA DA BULUŞTU

ERTUĞRUL AYTAÇ

12 Ekim 2015 Pazartesi | 1384 Okunma
Türkiye'de turizm denince akla gelen ilk şehir Antalya… Sadece yaz mevsimi ile değil, Antalya 365 gün turizmin canlı olduğu bir şehir. Antalya için "Turizm Kenti" dedim, ama Antalya ‘Fuarlar Kenti' de olmuş. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteği ve Antalya Ticaret Borsası'nın organizasyonuyla bu yıl 6'ncısı düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarında (YÖREX) 68 ilden 101 Oda ve Borsa, 11 Kalkınma Ajansı, 52 kurum, 224 firmanın yanı sıra Basın İlan Kurumu'nun da aralarında bulunduğu 388 katılımcı yer aldı.
MANİSA'NIN LEZZETLERİ DE FUARDA YERİNİ ALDI
YÖREX Fuarı'nda Manisa da yerini alan iller arasındaydı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Manisa Ticaret Borsası'nın ortaklaşa açtığı stantta Manisa'nın lezzetleri ziyaretçilere tanıtıldı. Oda ve Borsamız hazırladıkları stantta sadece lezzetlerle sınırlı kalmamışlar, Manisa'nın tarih ve turizminin de yer aldığı çok başarılı bir stant hazırlamışlar. Başta MTSO Başkanı Adnan Erbil ile Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap ve Yönetim Kurulu Üyeleri'ni kutlamak lazım. Günümüzde fuarlar en önemli tanıtım organizasyonları. Ülkenizi, şehrinizi, ürettiğiniz ürünleri en kolay ve en hızlı şekilde bu tür fuarlarla tanıtma imkanı buluyorsunuz. Bu arada yıllardır Manisa'da eksikliğini hissettiğimiz ortak hareket etme kültürü sanırım yavaş yavaş meyvelerini veriyor. Oda ve Borsa Antalya'da açtıkları ortak stant ile Manisalılara birlikte hareket etmenin güzel bir örneğini sergilemişler. Kutlarım. Manisa'nın tüm platformlarda birlikte hareket etmesi gerektiğini her fırsatta dile getiriyorum. Ne demişler "Birlikten kuvvet doğar".
TOBB BAŞKANI RİFAT HİSACIKLIOĞLU VE ÜSTAD YAVUZ DONAT MESİR SAÇTI
Antalya'da 7 Ekim tarihinde açılan ve dün sona eren YÖREX Fuarı'nın açılışı oldukça renkli görüntülere sahne olmuş. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, üstad Yavuz Donat ile fuarda yer alan tüm stantları birlikte gezmişler. Tabi ki Manisa standının da misafiri olmuşlar. Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Başkan Yardımcısı Cahit Yayman ve Mahmut Bilgin, Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Hekimci ve Manisa Ticaret Borsası Disiplin Kurulu Üyesi İsmail Kandemir, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve usta gazeteci Yavuz Donat ile bir araya geldiler. Bu fuara MTSO Başkanı Adnan Erbil de fuara katılacaktı, ancak yurt dışında olduğu için programında son dakikada değişiklik yapmak zorunda kaldı. Bu yüzden Oda'yı temsilen Başkan Yardımcısı Tolga Tunç Çalışkan fuara katıldı.
Basının duayen ismi Yavuz Donat bir hafta önce Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap ile Manisa'da bir araya gelmişlerdi. Siyasetten, spordan ve Manisa'dan konuşmuşlardı. Üç gün sonra yolları Antalya'da tekrar kesişti. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Manisa standına gelip Mesir'i tatmamak olmaz" demiş. Borsa Başkanı Sadık Özkasap da TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na, "Hem tadalım, hem saçalım" deyince, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, üstat Yavuz Donat ve Borsa Başkanı Sadık Özkasap, birlikte, fuara gelen ziyaretçilere mesir saçmışlar. Bu yıl, bu başarılı organizasyonu yerinde göremedim. Bana gelen bilgiler ışığında olanları köşeme taşıdım. İnşallah seneye YÖREX'te bulunur ve bu kez gördüklerimi yazarım. Öyle değil mi Sadık Başkan?
Geçen hafta Antalya oldukça hareketli günler yaşadı. Yazının başında dedim ya "Antalya'da 365 gün hayat var" diye… Gerçekten öyle… Denize girmek, kafasını dinlemek, golf oynamak isteyen Antalya'da… Birçok futbol takımı kışın Antalya'da… Fuarlar Antalya'da… İnsan imreniyor doğrusu.
Tabi ki ülke sadece Antalya'dan ibaret değil. Gönül ister ki buradaki huzur sınırlarımızın her yerinde olsun, ama ne yazık ki öyle değil. Önümüzde seçim var. Üstat Yavuz Donat ile Manisa'ya geldiğinde uzun uzun konuşmuştuk. Ülkeyi karış karış dolaşan Yavuz Donat, ilk defa bu kadar durgun bir seçim öncesi gördüğünü ifade etmişti. Üstat köşesinde Manisa'daki durgun havayı da yazmıştı. Yavuz Donat, Manisa'daki seçim atmosferini Antalya'da da görmüş, "Kimse seçimin havasında değil" diyor. Ben de aynı şeyleri söylüyorum. Milletin seçim umurunda değil…
Başkentte yüreğimizi dağlayan hain saldırıda 100'e yakın vatandaşımız hayatını kaybederken, bu ülkeyi bölmeye çalışanlar ne yaparlarsa yapsınlar emellerine asla ulaşamayacaklar.

ERTUĞRUL AYTAÇ

12 Ekim 2015 Pazartesi | 1384 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

472

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

443

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

547

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks