20 Mart 2019 Çarşamba - 00:15:09

SON DAKİKA

TÜRKİYE NİN KADERİNİ BELİRLEYECEK SEÇİME 15 GÜN VAR

ERTUĞRUL AYTAÇ

16 Ekim 2015 Cuma | 936 Okunma
15 gün sonra ülkenin kaderini belirleyecek 1 Kasım seçimleri var. Demokrasinin kuralı işleyecek, halk sandık başına giderek tercihini yapacak.
Sabah Gazetesi'nin usta kalemi Yavuz Donat'ın ülkeyi bir baştan diğer başa dolaştığında gördüğü tablo, 1 Kasım seçimlerine halkın ilgisinin yok gibi olmasıydı. Aynı manzarayı Manisa'da da yaşıyoruz. Seçim havası yok. Vatandaşın bu kadar ilgisizliği beni korkutuyor. Seçime katılım oranının düşük olma olasılığını da düşünüyorum. "Sessizlik, iyiye alamet değildir" derler. Ya vatandaş kararını vermiş sandığa gidip rengini belli edecek, ya da bu seçimde araştırma şirketlerinin verileri hiç tutmayacak, sandıktan beklenmedik bir sonuç çıkacak.
HEP AYNI KISIR DÖNGÜ
Her akşam haber bültenlerini dinliyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylemlerini dinliyorum. Hep aynı kısır döngü içinde dolanıp kalıyorlar. Halbuki, geçen gün yazdığım gibi ülke zor günler geçiriyor. Ortadoğu'da kan gövdeyi götürüyor. Irak ve Suriye paramparça. Her ülkede halkını koruyacak Devlet yok. Terör örgütleri kendi inanç ve hayallerini gerçekleştirmek için her gün yüzlerce insanı çoluk-çocuk demeden öldürüyor. Girdikleri şehir ve kasabaları harabeye çeviriyorlar. Silah tüccarlarının sevinçlerinden yanlarına varılmayacak hale geldi. Amerika, Irak'a girmenin hata olduğunu yıllar sonra söylemeye başladı. Suriye'de Esat, ülkesinin bir parçasında hükümdarlığını sürdürmek için Amerika, Rusya ve İran'dan güç almaya çalışıyor. Türkiye, sınırındaki bu çalkantıların tam göbeğinde. Dış güçlerin bizi de bu ateşin içine itip eritme planları yaptığı aşikar. Başkent'te patlayan, 100'den fazla vatandaşımızın hayatını kaybettiği olay ortada. Devlet bağlantıları çözmeye çalışıyor. Anlaşılan kimin eli kimin cebinde belli değil. Ülkemizi kaos ortamına sokup seçimleri yaptırmama çalışmaları hala sürüyor. Bunda başarılı olmaları mümkün değil. 1 Kasım'da sandık başına gidip oyumuzu kullanacağız. Sandıktan çıkan sonuca bütün siyasi partiler saygı gösterecek, demokrasinin kuralı bu.
SESSİZ VATANDAŞIN NE YAPACAĞI BELLİ OLMAZ!
Bir yılımız heba oldu, yatırımlar durdu. Ekonomideki durgunluk belirginliği sürüyor. AK Parti tek başına iktidar olma umudunu yaşıyor. Üç ayda çok şey değişir mi? Ana soru bu? Anketler bunu göstermiyor. Sessiz vatandaşın da ne yapacağı belli olmaz! Gözlemlerime göre CHP'nin oylarında bir miktar artış olacak. AK Parti gibi CHP'nin de tek başına iktidar olma şansı görünmüyor. Her iki partinin oylarında bir miktar artış olması bekleniyor. MHP ve HDP'nin bu seçimlerde alacağı sonuç AK Parti'nin kaderini belirleyecek. CHP 7 Haziran seçimlerinde geçim derdi içinde olan vatandaşlar için çeşitli vaatlerde bulundu. Kamuoyunda yankı uyandırdı. Ama CHP açısından bu vaatlerin meyveleri sandığa yansımadı. AK Parti de 1 Kasım seçimleri için hazırladığı beyannamesinde CHP'nin vaatlerine benzer sözler verdi.
Bakalım seçmen ne yapacak? Tekrar yazıyorum, bu seçim Türkiye'nin geleceğini belirleyecek.

ERTUĞRUL AYTAÇ

16 Ekim 2015 Cuma | 936 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

59

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

60

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

59

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks