20 Mart 2019 Çarşamba - 00:07:13

SON DAKİKA

TÜRKİYE BASINI AFYON'DA TOPLANDI

ERTUĞRUL AYTAÇ

18 Ocak 2016 Pazartesi | 914 Okunma
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 5. Başkanlar kurulu toplantısına katılmak için hafta sonu Afyon'daydım.
Afyon, Başkent Ankara'ya giderken uğrak yerdir. Manisa'dan Başkent'e karayolu ile yaptığım bütün yolculuklarda, mola yerimiz İkbal Lokantası olurdu. Sucuklu yumurtasını, ekmek kadayıfını yemeden ayrılmazdık. Yazın ise tatilcilerin istilasına uğrayan bir Afyon'a tanık olurdum. Termal sıcak suların kışın da hareketlilik getirdiğini, Korel Termal Otel'de şahit oldum. Afyon her geçen gün turizm yatırımları ile büyüyen bir kent haline gelmiş. Toplantıya katılan Oğuzhan Kavaklı hocamla şöyle bir şehir turu yaptık. Her ünlü markanın satıldığı mağazaları dolaştık. Afyon kabuğunu kırmış, hızlı bir tempo ile gelişiyor.
DAVET EDİLİNCE GİTTİM
Afyonkarahisar Gazeteciler Dayanışma Derneği'nin davetlisiydik. Mehmet Abdioğulları hem Afyon'un hem de Ege Gazeteciler Federasyonu'nun Başkanlığını yürütüyor. Ege Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı da oğlum Gökhan olunca, Ali Filizkan ve Aydın Besen ile bu toplantıya katılmak farz oldu. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı da zaten; "Yalnız gelme. Ali Filizkan ve Aydın Besen'i de alda gel. Konfederasyon çalışmalarında büyük emekleri var" deyince iki araç ile çıktık yola.
TERMAL TESİSLER MÜKEMMEL
Önde Ali Filizkan ile ben ve eşlerimiz, arka arabada ise Gökhan Aytaç ve Aydın Besen ailecek düştük yollara, jet hızıyla geldik Afyon'a. Kütahya yolu üzerindeki sağlık merkezi Korel Otel'e uğradık. 400 odalı büyük bir otel. Hafta sonu doluydu. Sağlığını, zindeliğini termal su ile pekiştirmek için havuz ve tedavi merkezlerine kuyruğa girenleri gördüm. Her şey düşünülmüş. Eğlence merkezlerinden, çocukların vakit geçireceği oyun salonlarına kadar hepsi mükemmeldi.
TOPLANTIYA İLGİ BÜYÜKTÜ
Türkiye Gazeteciler Konfederasyon'u toplantısına büyük ilgi vardı. Anadolu basının temsilcileri, Afyon'da mesleğin sorunlarını konuştu. Genel Başkan Nuri Kolaylı, Afyon Başkanı Mehmet Abdioğulları ile Vali'den başlayan bir dizi protokol ziyareti yaptık.
Toplantıda basının çeşitli sorunları konuşuldu. Basın İlan Kurulu'nun yüzde 15 komisyonu en çok tartışılan konular arasındaydı. İki günün sonunda her ilin Başkanları karşılaştıkları sorunları dile getirdi. Güzel ve verimli bir toplantı oldu. Gala yemeğine Afyon protokolü ve Milletvekillerin büyük çoğunluğu katıldı. Güzel bir organizasyon oldu.
Mehmet Abdioğulları ve ekibini kutluyor ve teşekkür ediyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

18 Ocak 2016 Pazartesi | 914 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

55

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

57

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

56

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks