18 Haziran 2019 Salı - 19:54:23

SON DAKİKA

TÜRKİYE BASINI AFYON'DA TOPLANDI

ERTUĞRUL AYTAÇ

18 Ocak 2016 Pazartesi | 1177 Okunma
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 5. Başkanlar kurulu toplantısına katılmak için hafta sonu Afyon'daydım.
Afyon, Başkent Ankara'ya giderken uğrak yerdir. Manisa'dan Başkent'e karayolu ile yaptığım bütün yolculuklarda, mola yerimiz İkbal Lokantası olurdu. Sucuklu yumurtasını, ekmek kadayıfını yemeden ayrılmazdık. Yazın ise tatilcilerin istilasına uğrayan bir Afyon'a tanık olurdum. Termal sıcak suların kışın da hareketlilik getirdiğini, Korel Termal Otel'de şahit oldum. Afyon her geçen gün turizm yatırımları ile büyüyen bir kent haline gelmiş. Toplantıya katılan Oğuzhan Kavaklı hocamla şöyle bir şehir turu yaptık. Her ünlü markanın satıldığı mağazaları dolaştık. Afyon kabuğunu kırmış, hızlı bir tempo ile gelişiyor.
DAVET EDİLİNCE GİTTİM
Afyonkarahisar Gazeteciler Dayanışma Derneği'nin davetlisiydik. Mehmet Abdioğulları hem Afyon'un hem de Ege Gazeteciler Federasyonu'nun Başkanlığını yürütüyor. Ege Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı da oğlum Gökhan olunca, Ali Filizkan ve Aydın Besen ile bu toplantıya katılmak farz oldu. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı da zaten; "Yalnız gelme. Ali Filizkan ve Aydın Besen'i de alda gel. Konfederasyon çalışmalarında büyük emekleri var" deyince iki araç ile çıktık yola.
TERMAL TESİSLER MÜKEMMEL
Önde Ali Filizkan ile ben ve eşlerimiz, arka arabada ise Gökhan Aytaç ve Aydın Besen ailecek düştük yollara, jet hızıyla geldik Afyon'a. Kütahya yolu üzerindeki sağlık merkezi Korel Otel'e uğradık. 400 odalı büyük bir otel. Hafta sonu doluydu. Sağlığını, zindeliğini termal su ile pekiştirmek için havuz ve tedavi merkezlerine kuyruğa girenleri gördüm. Her şey düşünülmüş. Eğlence merkezlerinden, çocukların vakit geçireceği oyun salonlarına kadar hepsi mükemmeldi.
TOPLANTIYA İLGİ BÜYÜKTÜ
Türkiye Gazeteciler Konfederasyon'u toplantısına büyük ilgi vardı. Anadolu basının temsilcileri, Afyon'da mesleğin sorunlarını konuştu. Genel Başkan Nuri Kolaylı, Afyon Başkanı Mehmet Abdioğulları ile Vali'den başlayan bir dizi protokol ziyareti yaptık.
Toplantıda basının çeşitli sorunları konuşuldu. Basın İlan Kurulu'nun yüzde 15 komisyonu en çok tartışılan konular arasındaydı. İki günün sonunda her ilin Başkanları karşılaştıkları sorunları dile getirdi. Güzel ve verimli bir toplantı oldu. Gala yemeğine Afyon protokolü ve Milletvekillerin büyük çoğunluğu katıldı. Güzel bir organizasyon oldu.
Mehmet Abdioğulları ve ekibini kutluyor ve teşekkür ediyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

18 Ocak 2016 Pazartesi | 1177 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

184

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

177

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

274

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks