26 Mart 2019 Salı - 09:35:02

SON DAKİKA

TÜRK MİLLETİ BİRLİĞİNİ GÖSTERDİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

8 Ağustos 2016 Pazartesi | 871 Okunma
Pazar günü Türk milletinin birlik ve beraberliğini dosta düşmana gösterdiği gündü. 15 Temmuz'da FETÖ'cü ihanet şebekesine göğsünü siper eden Türk milleti, Çanakkale ruhu ile Yenikapı'da toplandı. 81 ilde meydanlarda toplanan vatandaşlar, tek vücut olduklarını, Türkiye'yi dizayn etmek isteyen odaklara destan yazarak gösterdi.
YENİ TÜRKİYE BU…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile sağcısı, solcusu, genci, yaşlısı, yüreği vatan aşkı ile çarpan milyonlar Yenikapı'ya aktı. Ellerinde Türk bayrakları ile dev meydanı hınca hınç doldurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberinde TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve Kuvvet Komutanları ile yepyeni bir Türkiye'nin müjdesini sundu. Televizyon kanallarında bu tabloyu izlerken ülkemizin yıkılmayacağı inancımı tazeledim. Hele dün gazetelerde MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM Başkanı Kahraman, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başbakan Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir arada olduğu fotoğraflarda yan yana duruşlarını ve sohbet edişlerini görünce, bu tablonun Yeni Türkiye'nin başlangıcı olacağını düşündüm.
MEHMETÇİĞE SEVGİ DUYGULANDIRDI…
81 ilimizde yaşanan, aslında milletimizin özlemiydi. Genelkurmay Başkanı Akar'ın konuşması sırasında meydanı dolduran milletimizin, ordumuza sahip çıkması da, Türk milletinin ordusunu, Mehmetçiği ne kadar sevdiğinin göstergesiydi. Akar'ın, "Bu zilleti vatana FETÖ yaşattı. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve bağrından çıktıkları milletimize ihanet eden bu alçaklara hak ettikleri cevap tereddütsüz bir şekilde verilmiştir. Bu hainler en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri tüm personeliyle devletimizin ve yüce milletimizin emrinde ve görevinin başındadır" dedi.
ANLAMAK İSTEYEN ANLADI…
Televizyonlardan defalarca izledik. Bahçeli, Kılıçdaroğlu, Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuşmalarında dünyaya gerekli mesajları verdiler. Anlamak isteyen anlamıştır. 5 milyon vatanseverle Yenikapı mitingi, 81 ildeki demokrasi nöbetleri, ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberlik simgesinin destanıdır. Yenikapı miting alanını dolduran milyonlarca insan bir milat olmuştur.
Ben de Pazar günü Nezih Varol ile Ayyıldızlı bayrağımızla Cumhuriyet Meydanı'ndaydık. Onu da yarın yazacağım…

ERTUĞRUL AYTAÇ

8 Ağustos 2016 Pazartesi | 871 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK
GÜNDEM
Manisa'yı savunma sanayinin merkezi yapacak adımlardan biri olan 'Savunma Sanayine Yön Verecek İşletmelerin Nitelikleri Geliştirilmesi' projesi başladı
25.3.2019

134

KULA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU
GÜNDEM
Kula Belediyesi tarafından, 16 bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.
25.3.2019

131

BARAJLAR DOLDU
GÜNDEM
2018'in son aylarında, su seviyesi bir hayli düşen barajlar, son yağışlarla birlikte doldu
25.3.2019

125

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks