25 Nisan 2019 Perşembe - 22:55:07

SON DAKİKA

TÜRK FUTBOLUNUN BAŞI SAĞ OLSUN

ERTUĞRUL AYTAÇ

14 Nisan 2019 Pazar | 85 Okunma


Türk futbolun ve Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu “Sinyor” Can Bartu 83 yaşında hayata gözlerini yumdu. Şükrü Saraçoğlu Stadyumunda düzenlenen törenden sonra naaşı Marmara İlahiyat Fakültesi Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet mezarlığında toprağa verildi. Türk futbolunun ve Fenerbahçe spor kulübünün başı sağ olsun. Bizim gençlik yıllarımızda rahmetli Metin Oktay Galatasaraylı olarak ne kadar kıymetli ise Fenerbahçe’de de basketboldan yeşil sahalara transfer olan Can Bartu efsane futbolcular arasında yer alıyordu. Rahmetli Metin Oktay ile Yeni Asır gazetesinde spor yazarı olarak beraber çalışma fırsatı bulmuştum. Arap Muzaffer’in kahvesinde Metin Oktay ile sohbet etmiş biri olaraktan hakkın rahmetine kavuşan Can Bartu’nun futbolunun zirvede olduğu yılları radyoda Halit Kıvanç ve Orhan Ayhan’ın anlatımları ile dinlemiş biriyim. Can Bartu ile tanışmam Manisa 19 Mayıs Stadyumu’nda oldu. Milliyet gazetesinin efsane olduğu yıllarda spor gazeteciliğinin önderliğini yapıyordu. Namık Sevik yönetiminde futbolu bırakan ünlü futbolcuları da Milliyet’e transfer edip maç yorumları yaptırıyordu. Milliyet gazetesi Anadolu sporuna da önem verdiği için il takımlarını da takip ederlerdi. Milliyet spor ekibi zaman zaman Anadolu turuna çıkardı. İşte o yıllarda Can Bartu Milliyet gazetesi ekibi ile Manisaspor’u ziyarete gelmişti. Milliyet gazetesinin Manisa temsilciliğini “Baba” lakaplı Nejat Tokbay yapıyordu. Mümin Özkasap’ta Milliyet’te spor yazarlığı yapıyordu. Can Bartu ile o zaman tanışmıştım.  O kadar şık giyimli biriydi ki hayran hayran seyretmiştim. Sinyor sigara tiryakisi idi. Benim sigara içtiğim dönemde olduğu gibi birini yakıp birini söndürüyordu.  Foto muhabiri Hüseyin Kırca’da fotoğraflarımızı çekiyordu. Bu anımın doğruluğunu önce Nejat Tokbay’a sordum. “Doğru” dedi. Sonra Mümin Özkasap’la konuştum. O da bu bilgimi teyit etti. Mümin Özkasap Milli takımda Can Bartu’nun takım kaptanlığı yaptığı dönemde Ankara’da iki maç görev almış. İran ve Irak maçlarında Milli takımın kalesini koruyan Mümin Özkasap Can Bartu ile birlikte milli takımda için top koşturtmuşlar. Mümin Özkasap ile Can Bartu’nun beraberlikleri daha sonra Milliyet’te de devam etti. Sinyor’un ailesine başsağlığı ve sabır dilerim. Can Bartu Fenerbahçe’nin, Metin Oktay Galatasaray’ın kral futbolcularıydı. Nurlar içinde yatsınlar. Türk futbolu önemli bir değerini daha kaybetti.

 

ERTUĞRUL AYTAÇ

14 Nisan 2019 Pazar | 85 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

FESTİVAL SOKAK GÖSTERİLERİYLE RENKLENİYOR
SIYASET
Manisa'nın 5 asırlık geleneği 479'uncu Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivaliyle Manisa rengarenk oldu
25.4.2019

59

CEZAEVİNDE İSTİRİDYE MANTARI HASADI
GÜNDEM
MANİSA'nın Salihli ilçesinde bulunan cezaevinde 2 yıl önce hayata geçirilen istiridye mantarı atölyesinde hasat dönemi başladı.
25.4.2019

52

BORSADAN ÜRETİCİLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde üzüm üreticilerine verimi ve üzüm kalitesini arttırmaya yönelik Alaşehir Ticaret Borsası tarafından eğitim verildi.
25.4.2019

48

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks