20 Haziran 2019 Perşembe - 10:30:22

SON DAKİKA

TSO DA SULAR DURULMUYOR

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Ekim 2015 Perşembe | 1433 Okunma
Bugün Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayacağız. Ulu Önder Atatürk'ün bize armağan ettiği, medeniyetin beşiği ülkemize, iç ve dış güçlere karşı sımsıkı sarılarak koruma günü. Çevremizdeki ülkelerin hali ortada, bizleri de Irak ve Suriye gibi iç savaşa sürüklemek istiyorlar. Atatürk'ün Nutuk'unda bugünlerle karşılaşacağımız da yazıyor. Birlik olalım, diri olalım, provokasyonlara gelmeyelim, ülkemize sahip çıkalım. Ortadoğu'da demokrasi ile yönetilen tek ülkeyiz. 1 Kasım Pazar günü sandığa giderek bizleri yönetecekleri seçelim.
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (MTSO) sular durulmuyor. Meclis toplantılarına katılmadıkları için Meclis Üyelikleri yasa gereği düşürülenlerin yarattığı kaos ortamı devam ediyor. Önceki Meclis toplantısında Tamer Akkal, İdris Şendil, Gürkan Atılgan ve Yönetim Kurulu Üyeliği'nden düşen Murat Erbil, yaptıkları konuşmalarla yönetimi yerden yere vurdular. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil hepsine cevap verdi. Erbil, kamuoyuna ‘Düşürüldüler' şeklinde yansıtılan 15 üyenin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) kanununun 5174 sayılı hükmünün 94'üncü maddesine göre hareket edildiğini anlattı. Kanun gereği, arkadaşlarının Meclis toplantısına katılmadığı için üyeliklerinin sonlandığını ifade eden Erbil, "Düşürme ve düşürülme söz konusu değil. Arkadaşlar, şuna emin olun ki bu Oda'da kanuna ve yönetmeliğe aykırı hiçbir iş olmaz. Ben Başkan olarak buna müsaade etmem. Bu konuda kanun ve yönetmelik kimseye ayrımcılık yapmadan uygulandı. Uygulanmaya da devam edilecek. Sizleri ve kurumumuzu savunmak benim en doğal hakkımdır. Bu Oda'yı asılsız dedikodularla mesnetsiz şekilde masalara meze ederseniz, yarın bir daha Oda'ya girmek için oy istemeye kimseye yüzünüz olmaz" dedi.
HÜR İRADE İLE OYLARINI KULLANDILAR
Meclis'te, Meclis Başkan Vekilliği, Hesap İnceleme Komisyonu ve Divan Katipliği için seçime geçildiğinde ortaya sandık konuldu. Meclis Üyeleri de hür iradeleri ile pusulalara yazdıkları isimleri sandığa attılar. Yapılan sayım sonucunda Meclis Başkan Vekilliği görevine Tevfik Aslaner, Hesap İnceleme Komisyonu'na Ümit Türek, Divan Katipliği Üyeliği'ne Ayberk Aloğlu en yüksek oyu alarak seçildiler. Toplantılara katılmadıkları için Meclis'teki görevleri sona eren Meclis Üyeleri'nin yerine Engin Koca, Ali Taylan, Ayberk Aloğlu, Cemal Yakan, Davut Türe, Gökhan Korulareri, Hamit Taşkıran, İbrahim Hakkı Katıöz, Murat Ünlü, Naime Simsaroğlu, Serkan Çelik, Songül Gençoğlu, Tamer Bürümlü, Timur Özkan ve Yakup Uysal seçildiler.
TSO'da 3 Yönetim Kurulu Üyesi de son durumdan etkilendi ve üyelikleri çeşitli nedenlerle düşmüş oldu. Tolga Çalışkan, Bora Çaylan ve Murat Erbil'in yerine Banu Tatlıcıoğlu Sevimli ve Arkın Şıktaşlı yedeklerden geldiler. 1 Yönetim Kurulu Üyeliği için önümüzdeki günlerde Meclis Üyeleri arasından seçim yapılacak. Anlaşılan şu, TSO'da sular kolay kolay durulmayacağa benziyor.
NASREDDİN HOCA'NIN FIKRASI GİBİ
Yaşanan bu olaylardan sonra aklıma bir Nasreddin Hoca fıkrası geldi. Fıkra şöyle; "Günün birinde hırsızın biri Nasreddin Hoca'nın evine girmiş ve ne bulduysa hepsini yanına almış, gitmiş. Hoca'nın arkadaşları evi yalnız bıraktığı ve kapıyı sıkı kapatmadığı için O'na katıla katıla gülmüşler. Nasreddin Hoca buna daha fazla dayanamamış ve ‘Pekala, pekala, ben suçluyum, ama hırsıza ne oluyor? Onun bunda hiç mi suçu yok?' demiş".
Meclis Başkanı Hayati Dolman, kanun ve yönetmelikleri uyguladığı için günah keçisi oldu. Başkan Adnan Erbil hedef tahtasına döndü. Peki, Meclis toplantılarına katılmayıp, yasa gereği kendilerini düşürenlerin hiç mi suçu yok?

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Ekim 2015 Perşembe | 1433 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

476

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

447

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

550

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks