19 Haziran 2019 Çarşamba - 10:49:34

SON DAKİKA

TOBB'DA MANİSA'NIN GÜCÜ, MEHMET YILMAZ'IN ETKİSİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

17 Mayıs 2018 Perşembe | 896 OkunmaTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 74. Genel Kurulunun yankıları sürüyor. Dünkü yazımda belirttiğim gibi TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yönetimde 9 yeni isme yer vererek adeta bir devrim yaptı. Devrimler kolay olmaz. Kırılanlar olacak, darılanlar olacak. Öğrendiğim kadarıyla Hisarcıklıoğlu 14 kişilik yönetim kurulunu oluştururken sabaha kadar uyumamış. Zaten Genel Kurulda yaptığı konuşmada da yorgunluğunu yüzüne yansımıştı. Sonuçta TOBB, 9 yeni isimle birlikte 4 yılda daha Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında yola devam edecek.

TOBB’da Manisa’nın gücü dedik. Bunda Mehmet Yımaz etkisi dedik. Ne demek istedik. Onu da anlatayım. Rahmetli Bülent Koşmaz TOBB Yönetim Kurulu süresince Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nı hep zirveye taşıdı. Ondan sonra bu bayrağı taşıyanlar haliyle sıkıntılar çektiler. Bayrak zirvede olunca onu orada tutmak kolay değildi. Rahmetli Koşmaz’dan sonra Manisa Ticaret ve Sanayi Odası TOBB organlarında ilk kez görev alma gururunu yaşadı. Bu başarının mimarı da Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni Başkanı Mehmet Yılmaz’dan başkası değildi. TOBB Delegelerinin oylarıyla kardeşim Mehmet Yılmaz Ticaret ve Sanayi Odası Konsey Üyeliğine seçildi. Kendisini kutluyor, başarılar diliyorum. Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap’ı da unutmadım. O da Ticaret Borsası Konsey Üyeliğindeki yerini muhafaza etti. Bu isimlere Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Faruk Aydın’da eklenince Manisa’dan 3 başkan TOBB’da Manisa’nın gücüne güç kattı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz için seçimlerden sonra yazdığım yazıda hızlı başladı demiştim. Bu hızının daha da devam edeceğini belirtmiştim. Mehmet kardeşim beni yanıltmadı. Ekibiyle birlikte başarıyla çalışıyor. Ankara’da Manisa delegeleri ile de sohbet ettim. Güzel bir iki gün geçirdik. Şunu belirtmem lazım. Mehmet Yılmaz ile yolculuk etmek büyük bir keyif. Yolculuğun nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. TOBB’dan Esenboğa havaalanına kadar yaptığımız yolculukta Mehmet Yılmaz’ın siyasi tespitlerini neşe için de dinledik. Mehmet Yılmaz’ın bir kes daha lafını hiç esirgemediğini, doğruları partisi ne olursa olsun insanın yüzüne söylediğine bir kez daha şahit oldum.

Bu arada TOBB Kongresinde fırsat bularak Manisa siyasetinin bilge isimlerinden Sayın Bülent Arınç’ı ziyaret ettim. Kendisi ile Türkiye ve Manisa meseleleri ile ilgili 1 saate yakın görüştük. Başkent siyasete sarılmış bir kent görünümündeydi. Anadolu akın akın başkentte gelmiş, partideki milletvekilli sıralamalarında etkili olmaya çalışıyor. Oteller ve lokantalar dolu. Herkes pazartesi günü siyasi partilerin Yüksek Seçim Kuruluna vereceği listeyi merakla bekliyor. Ankara’da bir seçimi bitirdim, şimdi diğer seçim heyecanına odaklanıyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

17 Mayıs 2018 Perşembe | 896 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

245

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

230

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

328

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks