26 Haziran 2019 Çarşamba - 13:11:10

SON DAKİKA

TEŞEKKÜRLER MURAT BAYBATUR

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Ekim 2017 Pazar | 1227 Okunma


Bir haftadır yurtdışındaydım. Dün Manisa’ya döndüm. Dürümcü Mehmet kardeşim havaalanından aldı: İlk durak gazetem Olay oldu. Bir haftalık gazeteleri karıştırdım. Perşembe günü gazetemin manşeti “Proje ve yapım Büyükşehir’den onay Baybatur’dan” ne olduğunu anlamak için haberi okumaya başladım. 2014 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu ve yeraltı otopark projesi Ak Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur’un çalışma ve takibi sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış. Tebrikler Murat Baybatur. Aklıma İzmir’de Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin basın toplantısında sarf ettiği sözler geldi. Bakan Zeybekçi “Ege olarak siyasi düşünceleri bir kenara bırakarak faydalı yatırımlarda birlik ve beraberlik içinde olalım Başkent’te çözülmeyecek hiçbir proje kalmaz” demişti.

Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu Manisa’nın simgesi Ulupark’ın karşısında okul depreme dayanıklılığını kaybetmiş. Sıkıntılı bir şekilde öğretim devam ediyor. Veliler bu durumu defalarca gündeme getirdi. Okul aile birliğinde Zerrin Ağar’ın bu konuda çok çaba sarf ettiğini biliyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün 2014 yılında hem okulun hem de şehir içi trafiğini biraz olsun rahatlatacak harika bir proje yapmıştı. 2016 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bu projeye olur vermemişti. Doğru bir projeye Milli Eğitim Bakanlığı’nın onay vermemesi günlerce kamuoyunda tartışıldı. 2017 yılında umutların yok olduğu bir anda Ak Parti’nin genç Manisa Milletvekili Murat Baybatur’un sessiz ve derinden çalışması sonrası Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onay çıkması sümen altındaki Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu ve Yeraltı Projesi’nin hayata geçirilmesi noktasına gelmesi sevindirici bir olaydır. Hani derler ya “Yanlış hesap Bağdat’tan döner” sözü bu proje için geçerli olmuş. Geçmişe sünger çekilerek büyük projeleri Manisa için hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün “Aynı projenin bugün AK Parti Milletvekili Murat Baybatur tarafından onaylanmış olması nedeni ile şaşkınlık ve mutluluğu birlikte yaşıyoruz” demiş. Olan olmuş rahmetli Cumhurbaşkanlarımızdan Süleyman Demirel’in “Dün dündü. Bugüne bakalım” sözü ile harekete geçmek lazım. AK Parti Milletvekili Murat Baybatur’a kentte yapılacak hizmetler için gösterdiği duyarlılığına bir kez daha teşekkür ederim. Milletvekili Baybatur’dan yine Büyükşehir Belediyesi tarafından Vakıflar ile yapılan sözleşme ile Ulu Camii çevresindeki restorasyon projesinin de tekrar gözden geçirilerek hayata geçirilmesi için çalışma yapmasını diliyorum. Bu proje ihaleye çıkacağı anda durdurulmuştu. Durdurulma nedeni olarak kamuoyunda senin adın dolaşıyor sevgili Murat Baybatur. Bunu da temizlemek sana düşüyor.

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Ekim 2017 Pazar | 1227 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

145

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

167

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

157

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks