26 Mart 2019 Salı - 09:17:14

SON DAKİKA

TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ İLE BERABER OLDUM

ERTUĞRUL AYTAÇ

12 Ağustos 2018 Pazar | 568 Okunma


Çeşme’den kalktık Manisa’ya geldik. Ne için geldik? Merhum hocam Ekrem Pakdemirli’nin oğlu Bekir Pakdemirli Tarım ve Orman Bakanı olarak Manisa’ya geliyor. Ticaret Borsası’nda yapılacak üzüm sezonunun açılış törenine katılmak için. Programa baktım. Rahmetli Ekrem Pakdemirli hocamın bakanlığındaki programlar gibi. Sabah erken başlayıp geç saatlere kadar süren dolu dolu program. Yapacak birşey yok. Baba yadigarı.

 

Tarım bölgesinin Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’yi Manisa’da karşılamak için Cuma sabahı 08.00’da kalktım. Yuntdağ’da 2500 büyük baş hayvan çiftliğinin ortaklarından Osman Talu ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin programına katıldım. Vilayete gelişini beklerken rahmetli Halil Yurtseven’in torunu AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, Hasan Geriter , Ali Filizkan ve Ahmet Ünsal ile beraber oldum. Sayın bakan geldi. Manisa milletvekilleri ve protokol ile birlikte karşıladım. Sonra Ticaret Borsası’na geçtim. Başkan Sadık Özkasap, Kasap Taner, Cavit Yayman orada. Ersan Atılgan abim erken gelmiş. Kasap Taner kulağıma eğilerek Manisa siyasetinin duayen ismi Bülent Arınç’ın da geldiğini söyleyince Osman Talu ile birlikte yanına gittik. Zülfikar Gürcan, Erdinç Yumrukaya da oradaydı. Arınç ile Talu bir süre sohbet etti. Ben salona geçtim. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık ve Nihat Akyol’u gördüm. Borsa’daki organize güzeldi. Gençler bu işi iyi biliyor. Toplantı başladı. Tablo çok güzel. Bülent Arınç, beş AK Parti Milletvekili, valimiz, borsa başkanı iyi bir görüntü veriyordu. Şehzadeler Kaymakamı, Şehzadeler Belediye Başkanı, Yunus Emre Belediye Başkanı ve temsilcileri de törendeydi. Yeni Tarım Müdürü Metin Öztürk’ün sınav günüydü. Kendisini tebrik ettim. Ersan Atılgan abim Bakan Bekir Pakdemirli ile görüştü. Ben de yanındaydım. Konuşmalar yapıldı. Bülent Arınç konuşmasıyla yine törenin yıldızıydı. Gündem oluşturdu. Ona ayrı bir yazı yazacağım. Tarımın içinden gelen Torbalı’daki bağından hiç çıkmayan, üreticinin sorunlarını bilen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli konuşmasında Manisa’ya önem vereceğini, üzüm üreticisini ezdirmeyeceğini söyledi. Ben ve Osman Talu ile sevgili dostlarımdan Mustafa Güres’in Mütevelli’deki fabrikasının yolunu tuttuk. Mustafa Güres ile beraber oldum. Burada Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli ile Osman Talu’yu tanıştırdım. Yuntdağı’ndaki hayvan çiftliğinden bahsettim. Çok memnun oldu. Murat Baybatur, İsmail Bilen ile Güres Tavukçuluk’ta beraber oldum. Yeğen Burak’la birlikte oldum. Güres Yumurta’nın yeni tesisini açtı Bakan Pakdemirli. Ben Güres Tavukçuluk’un marka olduğunu biliyordum ama bu kadar büyük, modern bir tesise Mustafa Güres’in sahip olduğunu görmüş oldum. Mustafa Güres dost mütevazıdır. Kendisini Kordon’dan tanırım. Bu ekonomi ortamında Allah işini rast getirsin.

Sonra Selimşahlar’daki Ahmet Erken’in yanına gittik. Osman’la birlikte öğle yemeğini yedik. Ben gazeteye, Osman Talu’da Bodrum’a geçti. Bülent Arınç’ın ne kadar Manisa sevdalısı olduğunu borsada yaptığı konuşmada bir kez daha gördüm. Yarın bu konuya değineceğim.

ERTUĞRUL AYTAÇ

12 Ağustos 2018 Pazar | 568 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK
GÜNDEM
Manisa'yı savunma sanayinin merkezi yapacak adımlardan biri olan 'Savunma Sanayine Yön Verecek İşletmelerin Nitelikleri Geliştirilmesi' projesi başladı
25.3.2019

131

KULA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU
GÜNDEM
Kula Belediyesi tarafından, 16 bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.
25.3.2019

130

BARAJLAR DOLDU
GÜNDEM
2018'in son aylarında, su seviyesi bir hayli düşen barajlar, son yağışlarla birlikte doldu
25.3.2019

124

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks