26 Haziran 2019 Çarşamba - 13:06:02

SON DAKİKA

TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ İLE BERABER OLDUM

ERTUĞRUL AYTAÇ

12 Ağustos 2018 Pazar | 916 Okunma


Çeşme’den kalktık Manisa’ya geldik. Ne için geldik? Merhum hocam Ekrem Pakdemirli’nin oğlu Bekir Pakdemirli Tarım ve Orman Bakanı olarak Manisa’ya geliyor. Ticaret Borsası’nda yapılacak üzüm sezonunun açılış törenine katılmak için. Programa baktım. Rahmetli Ekrem Pakdemirli hocamın bakanlığındaki programlar gibi. Sabah erken başlayıp geç saatlere kadar süren dolu dolu program. Yapacak birşey yok. Baba yadigarı.

 

Tarım bölgesinin Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’yi Manisa’da karşılamak için Cuma sabahı 08.00’da kalktım. Yuntdağ’da 2500 büyük baş hayvan çiftliğinin ortaklarından Osman Talu ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin programına katıldım. Vilayete gelişini beklerken rahmetli Halil Yurtseven’in torunu AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, Hasan Geriter , Ali Filizkan ve Ahmet Ünsal ile beraber oldum. Sayın bakan geldi. Manisa milletvekilleri ve protokol ile birlikte karşıladım. Sonra Ticaret Borsası’na geçtim. Başkan Sadık Özkasap, Kasap Taner, Cavit Yayman orada. Ersan Atılgan abim erken gelmiş. Kasap Taner kulağıma eğilerek Manisa siyasetinin duayen ismi Bülent Arınç’ın da geldiğini söyleyince Osman Talu ile birlikte yanına gittik. Zülfikar Gürcan, Erdinç Yumrukaya da oradaydı. Arınç ile Talu bir süre sohbet etti. Ben salona geçtim. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık ve Nihat Akyol’u gördüm. Borsa’daki organize güzeldi. Gençler bu işi iyi biliyor. Toplantı başladı. Tablo çok güzel. Bülent Arınç, beş AK Parti Milletvekili, valimiz, borsa başkanı iyi bir görüntü veriyordu. Şehzadeler Kaymakamı, Şehzadeler Belediye Başkanı, Yunus Emre Belediye Başkanı ve temsilcileri de törendeydi. Yeni Tarım Müdürü Metin Öztürk’ün sınav günüydü. Kendisini tebrik ettim. Ersan Atılgan abim Bakan Bekir Pakdemirli ile görüştü. Ben de yanındaydım. Konuşmalar yapıldı. Bülent Arınç konuşmasıyla yine törenin yıldızıydı. Gündem oluşturdu. Ona ayrı bir yazı yazacağım. Tarımın içinden gelen Torbalı’daki bağından hiç çıkmayan, üreticinin sorunlarını bilen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli konuşmasında Manisa’ya önem vereceğini, üzüm üreticisini ezdirmeyeceğini söyledi. Ben ve Osman Talu ile sevgili dostlarımdan Mustafa Güres’in Mütevelli’deki fabrikasının yolunu tuttuk. Mustafa Güres ile beraber oldum. Burada Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli ile Osman Talu’yu tanıştırdım. Yuntdağı’ndaki hayvan çiftliğinden bahsettim. Çok memnun oldu. Murat Baybatur, İsmail Bilen ile Güres Tavukçuluk’ta beraber oldum. Yeğen Burak’la birlikte oldum. Güres Yumurta’nın yeni tesisini açtı Bakan Pakdemirli. Ben Güres Tavukçuluk’un marka olduğunu biliyordum ama bu kadar büyük, modern bir tesise Mustafa Güres’in sahip olduğunu görmüş oldum. Mustafa Güres dost mütevazıdır. Kendisini Kordon’dan tanırım. Bu ekonomi ortamında Allah işini rast getirsin.

Sonra Selimşahlar’daki Ahmet Erken’in yanına gittik. Osman’la birlikte öğle yemeğini yedik. Ben gazeteye, Osman Talu’da Bodrum’a geçti. Bülent Arınç’ın ne kadar Manisa sevdalısı olduğunu borsada yaptığı konuşmada bir kez daha gördüm. Yarın bu konuya değineceğim.

ERTUĞRUL AYTAÇ

12 Ağustos 2018 Pazar | 916 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

144

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

166

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

157

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks