26 Mart 2019 Salı - 09:17:58

SON DAKİKA

TARİHİ FOTOĞRAF ANLAM YÜKLÜ

ERTUĞRUL AYTAÇ

17 Mayıs 2016 Salı | 977 Okunma
Geçen hafta yoğun bir program vardı. Başkent Ankara'ya gittim, geldim. Batı Kışla'da engelli gençlerimizin bir günlük askerlik törenine katıldım. Sonra, iki ay önce yolda karşılaştığım Limon Şaban Ercan'ın ani vefatı nedeniyle Hatuniye Camii'ndeki cenaze töreninde bulundum. Nezih Varol'la Karaağaçlı'ya gidip, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'in gerçekleştireceği Alparslan Türkeş'in adının verildiği mesire yerinin açılışına katılacaktım. Nezih Varol'la öyle konuşmuştuk, baktım halime, gözüm kesmedi, "Hadi Nezih, gazeteye gidelim, Batı Kışla'daki töreni yazacağım" dedim. Cumartesi günü Dursun Ali Yıldız'ın oğlu Fatih Yıldız'ın nikah töreninde Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ile karşılaştım. Başkan Çelik, "Karaağaçlı'daki açılışa geldin mi?" dedi, gelemediğimi ifade ettim, "Görmeliydin, çok güzel bir açılış oldu" dedi. Gerçi, Cuma günü Ertan Korkmaz ve Esra Kale ile beraberken Bilal Demir'i aradım, "Açılış ne alemde?" diye, "Güzel geçiyor, haberini Pazartesi gününe yetiştireceğiz" deyince, açılış fotoğraflarına bakayım dedim.
TARİHİ FOTOĞRAF
Bir baktım, AK Parti ile MHP'lilerin buluştuğu bir açılış olmuş Karaağaçlı'daki Alparslan Türkeş mesire yeri. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'in bir yanında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, diğer yanında MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mümtaz Kahya, AK Parti İl Başkanı Zülfikar Gürcan, MHP İl Başkanvekili Hüsnü Bayraktar, tarihi bir fotoğraf…
SİYASET HOŞ GÖRÜ İŞİ…
AK Parti-MHP koalisyonunun Başkent'te konuşulduğu günlerde Manisa'da bu gerçekleşmiş. Ülkenin bütünlüğü konusunda çekilen sıkıntılı ortamda çok güzel olmuş. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa'da siyasetin kavgasız, gürültüsüz, hoş görü ile yapılacağının simgesini ortaya koyan bir kimliğin görüntüsü. Daha önce Alparslan Türkeş ismi bu mesire yerinde varmış, sonra kaldırılmış. Karaağaçlı o zamanın kasabası, şimdi Şehzadeler Belediyesi'nin mahallesi, halk gelmiş, Başkan Çelik'ten bu mesire yerine yine Alparslan Türkeş isminin verilmesini talep etmiş. Meclis'te AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin oylarıyla mesire yerinin ismi yine Alparslan Türkeş olmuş.
TÜRKEŞ, ÖNEMLİ BİR İSİM
Yeni nesil pek hatırlamaz, ama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Türkeş'in, Türk siyasetinin önemli bir simgesi olduğunu bilir. Gençlik yıllarında O'nun fikirleri ile büyümüş ve uğruna uzun süre hapis yatmış bir siyasetçi. Özdağ'ın dediği gibi, "Alparslan Türkeş, Türk siyasi tarihine damga vurmuş bir siyasetçidir".
GÜZEL BİR GÜN GEÇİRİRİZ
Karaağaçlı'daki mesire yerinin güzel olduğunu Bilal Demir anlattı. Havalar biraz daha ısınınca Şehzadeler'in Niyazi'si bize güzel bir piknik hazırlar, Başkan Ömer Faruk Çelik'le güzel bir gün geçiririz diye düşünüyorum.
Başkan Yardımcısı Bilal Demir, görev senin.


ERTUĞRUL AYTAÇ

17 Mayıs 2016 Salı | 977 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK
GÜNDEM
Manisa'yı savunma sanayinin merkezi yapacak adımlardan biri olan 'Savunma Sanayine Yön Verecek İşletmelerin Nitelikleri Geliştirilmesi' projesi başladı
25.3.2019

132

KULA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU
GÜNDEM
Kula Belediyesi tarafından, 16 bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.
25.3.2019

130

BARAJLAR DOLDU
GÜNDEM
2018'in son aylarında, su seviyesi bir hayli düşen barajlar, son yağışlarla birlikte doldu
25.3.2019

124

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks