26 Mart 2019 Salı - 09:16:31

SON DAKİKA

SÜMERPARK İÇİN ERGÜN VE ÇELİK EL ELE

ERTUĞRUL AYTAÇ

15 Haziran 2016 Çarşamba | 1317 Okunma
Manisa'nın kanayan yarası Sümerbank'ta bugüne kadar tek çivi çakılamadı. Mahkemeler devam ediyor. Ancak Sümerbank arazisinde 50 dönümlük belediyeye ait yer vardı. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün bu alan için proje hazırlıyordu. Arazi Şehzadeler Belediyesi'nin bölgesindeydi. Başkan Ömer Faruk Çelik, Başkan Cengiz Ergün'e, Sümerbank arazisi üzerinde düşünülen çalışmayı birlikte yapmayı önerdi. Başkan Ergün, Başkan Çelik'e, "Ömercim, ayrımız gayrımız mı var? Beraber yaparız" dedi. Böyle anlaşmaya sevinilmez mi? Belediye Başkanlarının seçildikten sonra parti rozetlerini bir kenara koyarak halka hizmet etmek görevleri zaten. Hizmetin partisi olmaz.
SÜMERPARK İÇİN DÜĞMEYE BASILDI
Kentte uzun süredir atıl duran, ne olacağı da merak edilen Sümerbank arazisinin belediyeye ait 50 dönümlük alan içerisinde yapılması planlanan projesinde Kapalı Spor Merkezi, Futbol ve Basketbol Sahası, Tenis Kortu, Kondisyon Aletleri Alanı, Koşu Parkuru, Yürüyüş Yolu, Meyvelik ve Hobi Bahçesi, Gül Bahçesi, Çim Teraslar, 32 adet Minia Maket Parkı, 13 Şehzade Figürleri Parkı, 20 adet Masal Kahramanları Parkı, 600 metrekarelik Mesir Müzesi, 570 metrekarelik Restoran Kafe ve Yeşil Alan yer alıyor. Projenin hayata geçmesi için Başkanlar Ergün ve Çelik bir araya geldi. Büyükşehir'deki büyük buluşmada ‘Sümerpark' protokolü imzalandı. Bu anlaşma Manisa'nın kentsel gelişmesini ve marka değerinin artmasını sağlayacak.
MANİSA'NIN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAK
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, protokol imza töreni sırasında, "Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak Şehzadeler Belediyesi ile bu projeyi hayata geçirmek için protokol imzalayacağız. Her şeyden önce Manisa'nın tanıtımına katkı sağlayacağına inancımız sonsuz. Hem Manisalı vatandaşlarımızın hem de dışarıdan gelen vatandaşlarımızın faydalanabileceği bir yaşam alanı yaratacağız" dedi.
"AYRI GAYRI YOK"
Projenin Manisa'ya çok yakışacağını da belirten Başkan Ergün, konuyla ilgili görüşlerini ifade etmeyi şöyle sürdürdü: "Bölgenin eski köhnemiş durumundan modern yatırımların yapıldığı bir bölgeye dönüşmesi noktasında her zaman bu tür yatırımların arkasında olacağımızı ifade etmek istiyorum. Mevcut bize ait olan alandaki yatırımlar Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından, Şehzadeler Belediyesi'nin kısmında yer alan yatırımlar da Şehzadeler Belediyesi tarafından karşılanmak üzere bir uzlaşma sağladık. Ayrı gayrı yok, önemli olan istişareler sonucunda bu noktaya gelinmesidir. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Manisa'ya hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum."
"KONUŞTUK, KARAR VERDİK VE UZLAŞTIK"
Önemli bir imza atıldığına dikkat çeken Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de yaşanan süreci, "Bugün Şehzadelerimiz için önemli birer imza attık. Bilindiği gibi Sümerbank arazisinin üst tarafında kamuya ait yaklaşık 50 dönümlük yeşil alan var. Burası imar planında rekreasyon ve fuar alanı olarak görünüyor. Biz burasıyla ilgili bir proje çalışması başlatmıştık. Sonra öğrendik ki Büyükşehir Belediyemizin de bir çalışması var. Oturduk, birlikte konuştuk, karar verdik ve uzlaştık" diyerek değerlendirdi.
TAKDİRLE KARŞILIYORUM
Ben günlerce Manisa belediyelerinin Büyükşehir'le ortak projeler üretmesini arzu ediyordum ve bunu da sizlerle defalarca paylaştım. Manisa merkezinde halkın taleplerine katkı sağlayacak her projede Başkanların bir araya gelmesi gerektiğini savundum. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'in hizmet için el ele vermelerini takdirle karşılıyorum. Geçen gün Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün Meclis Üyeleri için verdiği iftar yemeğinde Ergün, Çelik ve Çerçi'nin bir arada olmaları, ilerisi için beni umutlandırdı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun dediği gibi, "Ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır".


ERTUĞRUL AYTAÇ

15 Haziran 2016 Çarşamba | 1317 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK
GÜNDEM
Manisa'yı savunma sanayinin merkezi yapacak adımlardan biri olan 'Savunma Sanayine Yön Verecek İşletmelerin Nitelikleri Geliştirilmesi' projesi başladı
25.3.2019

131

KULA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU
GÜNDEM
Kula Belediyesi tarafından, 16 bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.
25.3.2019

130

BARAJLAR DOLDU
GÜNDEM
2018'in son aylarında, su seviyesi bir hayli düşen barajlar, son yağışlarla birlikte doldu
25.3.2019

124

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks