20 Mart 2019 Çarşamba - 00:10:57

SON DAKİKA

SÜMERBANK İÇİN BULUŞTULAR

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Mart 2016 Cuma | 1163 Okunma
Manisa'nın kanayan yarası Sümerbank'ın durumu hala netleşmiş değil. Bu alanda Büyükşehir Belediyesi'nin de yeri var. Sürat Yolu'ndan bakıldığında hiç de hoş bir görüntü sergilemiyor. Büyükşehir Belediyesi kendine ait bölümde bir proje üretmeyi sürdürürken, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü ziyaret ederek, "Bu projeyi birlikte yapalım" teklifini götürdü. Başkan Ergün de "Hay hay" dedi. Hafta içinde Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ekipleriyle bir masa etrafında toplandı.
GENİŞ BİR TAKILIMLA ELE ALINDI
Toplantıya Büyükşehir'den Genel Sekreter Yardımcıları Yılmaz Gençoğlu, Aytaç Yalçınkaya, Şehzadeler Belediyesi'nden Başkan Yardımcısı Yunus Kotluca, İmardan Sorumlu Başkan Danışmanı Atilla Efendioğlu da katıldı. İki belediyenin teknik ekibinin hazırladığı projeler masanın üzerine serildi. Sümerbank arazisinin üzerinde neler yapılabileceği konuşuldu. 50 dönümlük arazi üzerinde Büyükşehir ve Şehzadeler Belediyesi'nin ortak proje çalışmaları başladı. Bu güzel diyalog Manisalıların özlediği diyalogdu.
HİZMETTE PARTİ GÖZETİLMEZ
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'in uzlaşmacı bir yapısı vardır. Kavgadan, inatlaşmadan doğacak Manisa halkının kayıplarını iyi tahlil eden, sevecen, uyumlu bir yapısı vardır. Büyükşehir'le birlikte hizmet etmek Başkan Ömer Faruk Çelik'e çok şey kazandırır. Çünkü iki Belediye Başkanı'nı da halk seçmiştir. Tercihlerini bu yönde kullanmışlardır. Manisalılar, Belediye Başkanlarından hizmet bekler. Hizmette de parti marti gözetilmez. Sümerbank alanında başlayan birlik ve beraberlik içindeki hizmet anlayışı imar konularında da devam etmeli.
PROJEDE NELER VAR?
Halen bakımsız bir halde olan Sümerbank arazisinde rekreasyon alanları, spor sahaları ve gezme-dinlenme yerleri yapılması planlanıyor. Minia Şehzadeler, Mesir Müzesi ve Çocuk Masal Parkı da bu alanda yer alacak. Tamamlandığında güzel bir sosyal alan olacak. Ee, daha ne olsun? Bu fırsat kaçırılmamalı ve atıl alan Manisalılara kazandırılmalı.
Koltuklar gelip geçicidir. Ömer Faruk Çelik Başkanın bu yaklaşımı takdire şayandır. Her iki projeden doğacak yeni proje Sümerbank alanında Manisalıların gönüllerinde belki taht kuracak, günlerce konuşulacak.

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Mart 2016 Cuma | 1163 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

58

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

59

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

58

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks