19 Mart 2019 Salı - 07:49:16

SON DAKİKA

SÜLEYMAN DEMİREL İN YAŞ GÜNÜ

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Kasım 2015 Pazartesi | 1161 Okunma
Türk siyasetinin unutulmaz yıldızı Süleyman Demirel'i rahmetle anıyorum. Ülkeyi gece-gündüz yönetmek, hizmet yarışını hızlandırmak için ömrünün büyük bölümünü adayan 9'uncu Cumhurbaşkanı, rahmetli Süleyman Demirel'in 1 Kasım'da yaş günüydü. Yaşasaydı 91 yaşında olacaktı.
SEVENLERİ 91'İNCİ YAŞINI KUTLADI
1 Kasım'da seçim vardı. Siyaset yaşamında Demirel'in hiç yanından ayrılmadı İsmet Sezgin, Necmettin Cevheri, Sümer Oral ve Esat Kıratlıoğlu. 2 Kasım'da Güniz Sokak'ta yaş günü kutlandı Süleyman Demirel'in. Pasta kesildi. Kutlama öncesi Kur'an-ı Kerim okundu. Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz dua etti. Eski Meclis Başkanlarından İsmet Sezgin bir konuşma yaptı. Demirel ile 50 yıl siyaset yaptığını ifade eden Sezgin, "Demirel, Türk demokrasisine dikilen büyük bir anıttır" dedi. Sezgin, Devlet adamı olarak merhum Süleyman Demirel'le yaşamındaki anılarını anlattı. Sümer Oral da Demirel'in yakın mesai arkadaşıydı. Kurduğu çalışma ekibinin içinde hep Sümer Oral olmuştur. Birçoğuna ben ve Ali Filizkan tanık olduk.
PASTASI ‘FÖTR ŞAPKA' ŞEKLİNDEYDİ
Güniz Sokak'taki evindeki buluşmada Demirel'in özel doktoru Aylin Cesur da, Demirel için yazdığı şiiri okudu. Demirel ile özleşen fötr şapka şeklindeki pasta da vefalı dostları tarafından kesildi.
Süleyman Demirel gerçekten büyük bir Devlet adamıydı. Milletin takdirini ön planda kabul eden siyasetçiydi. Demokrattı. Ülkeyi yönetirken başına gelmedik şey kalmamıştı. Demirel hep milletine güvendi. 12 Mart Muhtırası'ndan sonra bir kısım generaller Demirel için, "Mahalle Muhtarı bile olamaz" demişlerdi. Ama rahmetli Demirel tekrar Başbakan oldu. Cumhurbaşkanı da… Milletin tercihine saygılıydı. 1 Kasım'da sağ olsaydı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu seçim başarıları nedeniyle kutlardı.
Nur içinde yatsın.

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Kasım 2015 Pazartesi | 1161 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

RUHLARINIZ ŞAD OLSUN!!
GÜNDEM
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Manisa'da anma programları gerçekleştirildi
18.3.2019

130

ADD, ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ İÇİN LOKMA DÖKTÜRDÜ
GÜNDEM
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Manisa Şubesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. yılında, Çanakkale şehitleri ve vatan savunmasında hayatını kaybeden tüm şehitlerin anısına lokma döktürdü.
18.3.2019

123

DEVLET BAHÇELİ KENDİ ADINI TAŞIYAN KAVŞAKTAN GEÇTİ
GÜNDEM
Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen görkemli açılış töreninde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin adını taşıyan modern kavşağın da resmi açılışı yapıldı
18.3.2019

126

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks