23 Ocak 2019 Çarşamba - 02:49:17

SON DAKİKA

SÜLEYMAN DEMİREL İN YAŞ GÜNÜ

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Kasım 2015 Pazartesi | 1077 Okunma
Türk siyasetinin unutulmaz yıldızı Süleyman Demirel'i rahmetle anıyorum. Ülkeyi gece-gündüz yönetmek, hizmet yarışını hızlandırmak için ömrünün büyük bölümünü adayan 9'uncu Cumhurbaşkanı, rahmetli Süleyman Demirel'in 1 Kasım'da yaş günüydü. Yaşasaydı 91 yaşında olacaktı.
SEVENLERİ 91'İNCİ YAŞINI KUTLADI
1 Kasım'da seçim vardı. Siyaset yaşamında Demirel'in hiç yanından ayrılmadı İsmet Sezgin, Necmettin Cevheri, Sümer Oral ve Esat Kıratlıoğlu. 2 Kasım'da Güniz Sokak'ta yaş günü kutlandı Süleyman Demirel'in. Pasta kesildi. Kutlama öncesi Kur'an-ı Kerim okundu. Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz dua etti. Eski Meclis Başkanlarından İsmet Sezgin bir konuşma yaptı. Demirel ile 50 yıl siyaset yaptığını ifade eden Sezgin, "Demirel, Türk demokrasisine dikilen büyük bir anıttır" dedi. Sezgin, Devlet adamı olarak merhum Süleyman Demirel'le yaşamındaki anılarını anlattı. Sümer Oral da Demirel'in yakın mesai arkadaşıydı. Kurduğu çalışma ekibinin içinde hep Sümer Oral olmuştur. Birçoğuna ben ve Ali Filizkan tanık olduk.
PASTASI ‘FÖTR ŞAPKA' ŞEKLİNDEYDİ
Güniz Sokak'taki evindeki buluşmada Demirel'in özel doktoru Aylin Cesur da, Demirel için yazdığı şiiri okudu. Demirel ile özleşen fötr şapka şeklindeki pasta da vefalı dostları tarafından kesildi.
Süleyman Demirel gerçekten büyük bir Devlet adamıydı. Milletin takdirini ön planda kabul eden siyasetçiydi. Demokrattı. Ülkeyi yönetirken başına gelmedik şey kalmamıştı. Demirel hep milletine güvendi. 12 Mart Muhtırası'ndan sonra bir kısım generaller Demirel için, "Mahalle Muhtarı bile olamaz" demişlerdi. Ama rahmetli Demirel tekrar Başbakan oldu. Cumhurbaşkanı da… Milletin tercihine saygılıydı. 1 Kasım'da sağ olsaydı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu seçim başarıları nedeniyle kutlardı.
Nur içinde yatsın.

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Kasım 2015 Pazartesi | 1077 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

90 MİLYONLUK YATIRIM GÜN SAYIYOR
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacak elektrikli otobüsler hakkında açıklama yaptı
22.1.2019

79

"İTTİFAKIN ADAYI OLMAK GURUR VERİCİ"
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Valisi Ahmet Deniz'i makamında konuk etti. Başkan Ergün, yerel seçimlerle ilgili konuştu
22.1.2019

51

MCBÜ HAFSA SULTAN HASTANESİ KALİTESİNİ BELGELEDİ
SIYASET
MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi, bu süreç kapsamında "TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı.
22.1.2019

44

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks