21 Mart 2019 Perşembe - 23:13:30

SON DAKİKA

ŞEHZADELER KIBRIS GAZİLERİNİ UNUTMADI

ERTUĞRUL AYTAÇ

30 Aralık 2015 Çarşamba | 1168 Okunma
Kıbrıs Harekatı'nın üzerinden 40 yılı aşkın süre geçmiş. Türk siyasi tarihinde rahmetli Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan hocanın, Süleyman Demirel'in tek başına iktidardan indirip, koalisyon kurduğu devre. Ben de o zamanlar, 4-5 yıllık gazeteciyim. Bir sabah kalktık, şafak vaktinde rahmetli Başbakan Ecevit'in Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yavru vatandaki zulme karşılık Barış Harekatı'nın başladığını duyuruyordu. Hepimizde bir heyecan. O zaman bir tek televizyon olarak TRT var. Radyo revaçta. Her saat başı radyonun başında Kıbrıs Harekatıyla ilgili bilgi almaya çalışıyoruz. Hepinizin bildiği gibi Cumhuriyetimizin gözbebeği TSK, Rumlar'ın mezalimini durdurmak için Kuzey Kıbrıs'ta başarılı bir harekatı gerçekleştirmiştir. Barış Harekatı'nda çok şehit verdik, bir o kadar da gazi.
Geçen hafta içerisinde bir baktım, Şehzadeler Belediyesi, ilçesinde yaşayan Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan 45 gaziyi, Karaoğlanlı Şehitliği, Boğaz Şehitliği, Lefkoşe Barbalık Müzesi, Murat Ağa Sandallar Şehitliği, Kapalı Maraş gezisi, Güzelyurt, Cengiz Topel Uçak anıtı ve turistik mekânları gezdirdiler. O günün yaşanan anıları gezi sürecinde gaziler tarafından o heyecanla anlatıldı. Gezinin koordinatörlüğü Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcıları Bilal Demir ve Ahmet Songüler yaptı. Heyette, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Enes Karataş, Başkan Danışmanı Haşim Yener Bilir, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şener Tarım da vardı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, böyle anlamlı bir günde Kıbrıs Harekatıyla ilgili vatan için büyük mücadele veren gazilerimize böyle bir programı düşünmesi beni mutlu etti. Ülkemiz, ateş çemberi içerisinde. Güneydoğu'da devletimizin birlik ve beraberliğini sağlamak için başta TSK olmak üzere, polisimiz ve vatandaşlarımız, canları pahasına mücadele veriyor. Onun için Şehzadeler Belediyesi'nin düzenlediği bu geziyi önemsiyorum. Bu tip gezilerin devamını dilerim.

ERTUĞRUL AYTAÇ

30 Aralık 2015 Çarşamba | 1168 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAKIRLIOĞLU'NDAN TARIM BAKANI'NA ÇAĞRI
GÜNDEM
CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, "Sofralık zeytine pirim verilmesi müjdesini Akhisar'dan verin" dedi
21.3.2019

34

DOWN SENDROMU GÜNÜ'NDE ANLAMLI ETKİNLİK
GÜNDEM
GENÇLİK ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Muradiye Kız Yurdu, "21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü" kapsamında anlamlı bir etkinlik düzenledi.
21.3.2019

34

Ankara'nın Sevilen Sanatçısı Murat Sönmez
MAGAZIN
Murat Sönmez'in Youtube Kanalına Abone Olmayı Unutmayın.
21.3.2019

21

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks