17 Haziran 2019 Pazartesi - 09:54:33

SON DAKİKA

RAMAZAN"I KANA BULADILAR

ERTUĞRUL AYTAÇ

1 Temmuz 2016 Cuma | 1169 Okunma
Mübarek Ramazan ayında, bayrama yaklaştığımız anda ülkemizi ve dünyayı sarsan terör olayı ile sarsıldık. Atatürk Havaalanı'nı kana bulayan, 42 kişinin ölümüne neden olan hain saldırıyı DAEŞ'in düzenlediği yönünde bulgular her geçen gün artıyor. Türkiye ateş çemberinin etrafında terörle mücadele ederken, dış dünya ile kopuk olan bazı arızaları giderdiği anda İstanbul havaalanında bu olayın yaşanması bana enteresan geliyor. Rusya ile tekrar beyaz sayfa açılması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Vladimiroviç Putin'in kısa sürede bir araya gelecek olmasının birilerini rahatsız ettiği görülüyor.
KİMLER RAHATSIZ OLUYOR?
Yalnız Rusya ile mi? İsrail'le de diyalogların başlaması, Filistinli kardeşlerimizi rahatlatacak ortamın içine girilmesi gündemi oluşturuyordu. Kendisini ‘Müslüman' olarak tarif eden bu terör örgütünün hain saldırısını zamanlama açısından garipsiyorum. Geçmişte yapılan dış politika hatalarından dönülmesinin, Rusya ve İsrail ile kol kola girilmesinin kimleri rahatsız ettiğini anlamamız gerekiyor.
DÜNYA SALDIRIYI KINADI
Tüm dünya, İstanbul'daki terör saldırısına karşı Türk halkı ile tek yürek oldu. ABD Başkanı Barack Obama'dan dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı Madonna Louise Ciccone'ye, Papa Franciscus'tan İspanya Kralı VI. Felipe ve Putin'e kadar herkes saldırıyı şiddetle kınadı. Önce başımız, sonra dostlar sağ olsun. Bir günlük yas içinde sakin olmak gerektiğini düşünüyorum. Birlik ve beraberliğimizi bugünlerde göstermeliyiz. Devlet, millet el ele, tek vücut olduğumuzu dosta düşmana gösterme günü. 9 günlük bayram tatilinin de içine ettiler. Devletimizin güçlü olduğunu hiçbir zaman unutmayalım.
MEDYA ÇILDIRMIŞ
Brüksel'deki terör olayından sonra havaalanı 12 gün kapalı kalmıştı. Atatürk Havaalanı ise büyük felakete rağmen görevlilerin insanüstü gayretleriyle 5 saatte hava trafiğine açıldı. Terör olayları sonrası ağzı olan herkes konuşmaya başladı. Kimileri hükümete çatmak ve Erdoğan düşmanlığını körüklemek için ipe sapa gelmez tahliller yapıyor, bilen de konuşuyor, bilmeyen de… Maalesef Erdoğan düşmanlığı medyanın bir kısmında hortlarken, yaralı ve ölenlerin fotoğraflarını yayınlamaları da çok ayıp oldu. 11 Eylül'de ABD'de binlerce kişi terör saldırısında hayatını kaybetti, buna rağmen halkı galeyana getirecek bir tek fotoğraf gördünüz mü? Bizdeki medya çıldırmış. Kendisi kullanamıyorsa dış ülkelere servis yapıyor acı fotoğraflarımızı. Akıl tutulması devam ediyor. Bu ülke hepimizin, vatanımıza yapılan saldırılarda tek vücut hareket etmeliyiz. Bugün bunu görüyorum. Siyasi partilerin ortak açıklama yapması bunun işareti. Tekrar başımız sağ olsun.
GÜZEL ŞEYLER DE OLUYOR
Ülkemiz her geçen gün kalkınıyor, büyüyor. Bayramda isteyen Osmangazi Köprüsü'nden geçecek. 3 yılda yapımı tamamlanan köprüde Cumhurbaşkanı, Başbakan ve 10 bin çalışanın iftar yemeğinden sonra geçiş startı verildi. İstanbul-İzmir arası 3 buçuk saate düştü. Kurban Bayramı'nda da Yavuz Sultan Selim Köprüsü trafiğe açılacak. Ülkemizde güzel şeyler oluyor. Hiçbir zaman karamsarlık yaratmaya çalışanlara yüz vermeyin.
Kandiliniz ve bayramınız mübarek olsun.

ERTUĞRUL AYTAÇ

1 Temmuz 2016 Cuma | 1169 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

78

BÜYÜKŞEHİR'İN ÇEVRECİ YATIRIMLARI GEDİZ'İ KORUYOR
SIYASET
MASKİ şuana kadar 118 milyon metreküp evsel nitelikli atıksuyu arıtarak sağlıklı bir şekilde Gediz ve Bakırçay'a deşarj etti
16.6.2019

81

ÖĞRENCİLERDEN HAYAT KURTARAN PROJE
SIYASET
Danışman öğretmenleri Mehmet Horozoğlu'nun lise yıllarında sobadan sızan karbonmonoksit gazı zehirlenmesinden etkilenen iki öğrenci, 4 aylık bir çalışmanın sonucunda hayat kurtaran bir projeye imza attı.
16.6.2019

89

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks