21 Mart 2019 Perşembe - 10:54:40

SON DAKİKA

RAMAZAN"I KANA BULADILAR

ERTUĞRUL AYTAÇ

1 Temmuz 2016 Cuma | 919 Okunma
Mübarek Ramazan ayında, bayrama yaklaştığımız anda ülkemizi ve dünyayı sarsan terör olayı ile sarsıldık. Atatürk Havaalanı'nı kana bulayan, 42 kişinin ölümüne neden olan hain saldırıyı DAEŞ'in düzenlediği yönünde bulgular her geçen gün artıyor. Türkiye ateş çemberinin etrafında terörle mücadele ederken, dış dünya ile kopuk olan bazı arızaları giderdiği anda İstanbul havaalanında bu olayın yaşanması bana enteresan geliyor. Rusya ile tekrar beyaz sayfa açılması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Vladimiroviç Putin'in kısa sürede bir araya gelecek olmasının birilerini rahatsız ettiği görülüyor.
KİMLER RAHATSIZ OLUYOR?
Yalnız Rusya ile mi? İsrail'le de diyalogların başlaması, Filistinli kardeşlerimizi rahatlatacak ortamın içine girilmesi gündemi oluşturuyordu. Kendisini ‘Müslüman' olarak tarif eden bu terör örgütünün hain saldırısını zamanlama açısından garipsiyorum. Geçmişte yapılan dış politika hatalarından dönülmesinin, Rusya ve İsrail ile kol kola girilmesinin kimleri rahatsız ettiğini anlamamız gerekiyor.
DÜNYA SALDIRIYI KINADI
Tüm dünya, İstanbul'daki terör saldırısına karşı Türk halkı ile tek yürek oldu. ABD Başkanı Barack Obama'dan dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı Madonna Louise Ciccone'ye, Papa Franciscus'tan İspanya Kralı VI. Felipe ve Putin'e kadar herkes saldırıyı şiddetle kınadı. Önce başımız, sonra dostlar sağ olsun. Bir günlük yas içinde sakin olmak gerektiğini düşünüyorum. Birlik ve beraberliğimizi bugünlerde göstermeliyiz. Devlet, millet el ele, tek vücut olduğumuzu dosta düşmana gösterme günü. 9 günlük bayram tatilinin de içine ettiler. Devletimizin güçlü olduğunu hiçbir zaman unutmayalım.
MEDYA ÇILDIRMIŞ
Brüksel'deki terör olayından sonra havaalanı 12 gün kapalı kalmıştı. Atatürk Havaalanı ise büyük felakete rağmen görevlilerin insanüstü gayretleriyle 5 saatte hava trafiğine açıldı. Terör olayları sonrası ağzı olan herkes konuşmaya başladı. Kimileri hükümete çatmak ve Erdoğan düşmanlığını körüklemek için ipe sapa gelmez tahliller yapıyor, bilen de konuşuyor, bilmeyen de… Maalesef Erdoğan düşmanlığı medyanın bir kısmında hortlarken, yaralı ve ölenlerin fotoğraflarını yayınlamaları da çok ayıp oldu. 11 Eylül'de ABD'de binlerce kişi terör saldırısında hayatını kaybetti, buna rağmen halkı galeyana getirecek bir tek fotoğraf gördünüz mü? Bizdeki medya çıldırmış. Kendisi kullanamıyorsa dış ülkelere servis yapıyor acı fotoğraflarımızı. Akıl tutulması devam ediyor. Bu ülke hepimizin, vatanımıza yapılan saldırılarda tek vücut hareket etmeliyiz. Bugün bunu görüyorum. Siyasi partilerin ortak açıklama yapması bunun işareti. Tekrar başımız sağ olsun.
GÜZEL ŞEYLER DE OLUYOR
Ülkemiz her geçen gün kalkınıyor, büyüyor. Bayramda isteyen Osmangazi Köprüsü'nden geçecek. 3 yılda yapımı tamamlanan köprüde Cumhurbaşkanı, Başbakan ve 10 bin çalışanın iftar yemeğinden sonra geçiş startı verildi. İstanbul-İzmir arası 3 buçuk saate düştü. Kurban Bayramı'nda da Yavuz Sultan Selim Köprüsü trafiğe açılacak. Ülkemizde güzel şeyler oluyor. Hiçbir zaman karamsarlık yaratmaya çalışanlara yüz vermeyin.
Kandiliniz ve bayramınız mübarek olsun.

ERTUĞRUL AYTAÇ

1 Temmuz 2016 Cuma | 919 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

VALİ DENİZ KURUM ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
GÜNDEM
Manisa Valisi Ahmet Deniz kurumları ziyaret etmeye devam ediyor
20.3.2019

148

KULALILAR AYKUT KUŞKAYA İLE COŞTU
GÜNDEM
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Kula Belediyesi ortaklığında Kula'da Aykut Kuşkaya Vatan Ezgileri konseri düzenlendi
20.3.2019

142

AKHİSARLI İŞLETMELERE KREDİ DESTEĞİ
GÜNDEM
Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Akhisar Ticaret Borsası, üyelerinin ihtiyaç duyduğu uygun faizli kredi için protokol imzaladı
20.3.2019

162

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks