19 Haziran 2019 Çarşamba - 10:23:49

SON DAKİKA

PANELDE YAŞ GÜNÜ SÜRPRİZİYLE KARŞILAŞTIM

ERTUĞRUL AYTAÇ

14 Ocak 2016 Perşembe | 1277 Okunma
ETV, Manisa'da 22 yıldır kesintisiz yerel yayıncılık hizmeti veriyor. Bu başarısını Avrupa Birliği (AB) Hibe Programları çerçevesinde hazırladığı ‘Yüksek Standartlar: AB Yolunda Manisa' isimli projesiyle de taçlandırdı. AB sürecine toplumun ve medyanın sahip çıktığının en güzel kanıtı olarak değerlendirildi bu proje. Manisa'da uygulamaya girdiği günden beri de büyük takdir topladı. Ben de bu projeyi gönülden destekliyorum. Ayrıca Manisa Gazeteciler Cemiyeti olarak da destek verdik.
GÜZEL BİR KATILIM OLDU
Proje kapsamında önceki gün de Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Bülent Koşmaz Konferans Salonu'nda 'nda ‘Yerel Medya ve Bilgi Toplumu' konulu panel düzenlendi. Panele TFF Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koşar, AB Yüksek Standartlar Yolunda Manisa Projesi Koordinatörü İsmail Çalışkan, Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, ETV ve Denge Gazetesi İmtiyaz Sahibi Erdinç Yumrukaya, Manisa Milli Eğitim İl Müdür Yardımcısı Fevzi Yüksel, yerel gazete imtiyaz sahipleri ile yerel ve ulusal gazete çalışanları katıldı. Panel başlamadan önce sevgili dostum Erdinç Yumrukaya'nın sürpriziyle karşılaştım. Yaş günümü unutmayan Yumrukaya benim için pasta yaptırmış sağ olsun. Pastamı Erdinç Yumrukaya, İl Müftüsü Sinan Cihan ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koşar ile birlikte kestik. Hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Benim için mutlu bir gün oldu.
İLGİ GÖRDÜ
Moderatörlüğünü Nurgül Yılmaz'ın yaptığı panele konuşmacı olarak benim dışımda Radyo Hiraş Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Uygur ‘Yerel Medyada Reklamın Önemi', Basın İlan Kurumu Müdürü Kenan Tokgöz ‘Yerel Medyada Kalite Yönetimi', Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı ve Gazeteci Bilal Demir ‘Yerel Medya Siyaset İlişkisi', Akşam ve Haber Türk Gazetesi Manisa İl Temsilcisi Ahmet Ünsal ‘Yerel Medya'nın Türkiye deki ve Avrupa'daki Yeri', İhlas Haber Ajansı İzmir ve Manisa Bölge Koordinatörü Murat Yalçın ‘Yerel Medyada İnternet-Ajans Haberciliği ve Sosyal Medya', Köşe Yazarı ve ETV 7. Gün Programı Sunucusu Ali Gültekin ‘Avrupa'da Yerel Medya ve Çalışma Prensipleri, Türkiye Avrupa Yerel Medyası Kıyaslaması' konularındaki açıklamalarıyla katıldılar. Bense ‘Yerel Medyanın Dünü Bugünü' konulu konuşmamı yaptım.
HER ÜLKENİN KENDİ YAPISAL ÖZELLİKLERİ VAR
Panelin sunumları gerçekten ilginçti. Bazı konuşmacılar AB'deki uygulamaları över gibi oldu. Bense AB ve birçok ülkesini gezmiş bir gazeteci olarak oraların iyi yönlerini gördüm, ama ülkemizin de onlara göre iyi yönleri olduğunu biliyorum. Bu durumu da dinleyenlere ilettim. Her ülkenin kendine özgü bir yapısı ve şartları var.
Türkiye koşulları itibariyle hem yerel hem de ulusal habercilikte pek çok ülkeden üstündür. Bir kez de sizlerle paylaşmak istedim.

ERTUĞRUL AYTAÇ

14 Ocak 2016 Perşembe | 1277 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

240

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

225

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

323

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks