26 Mart 2019 Salı - 09:17:49

SON DAKİKA

PAKDEMİRLİ HOCAMA ACİL ŞİFALAR

ERTUĞRUL AYTAÇ

23 Ekim 2015 Cuma | 1056 Okunma
Dört dönem Manisa'yı TBMM'de temsil eden Ulaştırma ve Maliye Bakanlığı ile Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulunan büyük Devlet Adamlarından Prof. Dr. Ekrem Pakdemirli, kendi icat ettiği zeytin toplama makinasını kullanırken kaza geçirdi. Akhisar'da meydana gelen olay sonrası Devlet Hastanesi'ne kaldırılan, oradan da Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Yoğun Bakım Ünitesi'ne aktarılarak tedavi gören Ekrem hocama sağlığına kavuşması için dua edelim. Ekrem hocanın başına gelen talihsiz olayı Ersan Atılgan ve Ali Filizkan'dan öğrendim. İçimden, "Eh be hocam, ne yaptın? Yeni icatları, yeni nesiller yapsın, bak rahatına" demek geliyor. Olan olmuş. Şu anda oğlu Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli'nin bir dönem Rektörlük yaptığı CBÜ Yoğun Bakım Ünitesi'nde beynindeki hasarın tespiti için uyutuluyor.
OĞLU MEHMET PAKDEMİRLİ BİLGİ VERDİ
Anavatan Partisi (ANAP) döneminde Ekrem Pakdemirli ile el ele vererek Manisa'ya hizmet çalışmalarını sürdüren Ersan Atılgan, dün elim kazadan sonra hocamı ziyaret etti. Oğlu Mehmet Pakdemirli'den sağlığı ile ilgili son bilgileri aldı. Pakdemirli Ailesi, Ekrem hocanın başında Allah'a dua ediyorlar, sağlığına kavuşması ve yaşamı için. Pakdemirli hocamı yakından tanıyan biri olarak, bünyesi sağlamdır, bu nedenle sağlığına kavuşacağı inancım sürüyor. Aynı inanç, dün Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık'ın babası, Allah rahmet eğlesin Sarı İlhan'ın cenaze törenine katıldığı sırada konuştuğu Ersan abide de var. Bu arada Tanık Ailesi'ne de başsağlığı diliyorum.
HOCAMA DANIŞMANLIK DA YAPMIŞTIM
Ekrem Pakdemirli hocamla 1986 ara seçimlerinde tanıştım. ANAP'ın güçlü iktidarında Ekrem hocanın lakabı ‘Uçan Müsteşar' idi. Rahmetli Turgut Özal'ın ekibinde bürokrasinin yıldızıydı. Özal Manisa'dan ara seçimlerde Pakdemirli'yi Milletvekili adayı göstermişti. Doğru Yol Partisi'nin (DYP) esen rüzgarında Mehmet Keçeciler ile ANAP adına seçimleri kaybetmişlerdi. Ersan abimin ricasıyla seçim sürecinde hocama Danışmanlık da yapmıştım. Ekrem Pakdemirli hocam bu seçimde siyaseti öğrenmiş oldu. 1987 yılında birinci sıradan Manisa Milletvekili seçildi. Özal Başbakan iken, Pakdemirli hocam da ülkenin ekonomisine uzun süre yön verdi. Dünya'ya açılma projelerini birlikte yürüttüler. Ersan abimin iyi dostuydu. Bir tek O'nu dinlerdi. Birlikte siyaset yaptık. Yuntdağ'daki bölgenin kalkınması için tütün depoları O'nun zamanında yapıldı. Tütün o yıllarda Manisa yöresi için tarım ürünleri arasında en önemli yeri tutuyordu. Rahmetli Süleyman Demirel DYP Genel Başkanı olarak tütüne 5 lira fazla vererek Manisa'da ve Türkiye'de seçimleri kazanmıştı.
ÇALIŞMAYI, ÜRETMEYİ ÇOK SEVER
Ekrem Pakdemirli hocam 76 yaşında olmasına rağmen çalışmayı çok severdi. Torbalı'da bağı vardı, tarımla uğraşırdı. Siyaset sonrası Manisa'ya geldiğinde Ersan Atılgan'ın organizesinde yılda bir kez de olsa Gediz Ovası'nda Helvacı Nihat Gül'ün bağında bir araya gelir, geçmişteki anıları tazelerdik. Zeytin toplama makinasını icat ettiğini de başına gelen bu elim olayla öğrenmiş oldum. Kendisi Yüksek Makine Mühendisi, Ümit Canuyar'ın da sınıf arkadaşıydı. İnsanın başına ne zaman, ne geleceği belli olmuyor. Hocam kendi icat ettiği zeytin toplama makinasının gadrine uğradı, şimdi yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.
"Hocam, güçlüsün, bilgi ve tecrübelerine ihtiyacımız var. Ne aileni, ne bizleri ve ülkemizdeki sevenlerini üzme. Tekrar Ersan abimle birlikte hatırlarını dinlemeyi dört gözle bekliyorum. Acil şifalar dilerim hocam."

ERTUĞRUL AYTAÇ

23 Ekim 2015 Cuma | 1056 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK
GÜNDEM
Manisa'yı savunma sanayinin merkezi yapacak adımlardan biri olan 'Savunma Sanayine Yön Verecek İşletmelerin Nitelikleri Geliştirilmesi' projesi başladı
25.3.2019

132

KULA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU
GÜNDEM
Kula Belediyesi tarafından, 16 bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.
25.3.2019

130

BARAJLAR DOLDU
GÜNDEM
2018'in son aylarında, su seviyesi bir hayli düşen barajlar, son yağışlarla birlikte doldu
25.3.2019

124

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks