26 Haziran 2019 Çarşamba - 13:06:40

SON DAKİKA

PAKDEMİRLİ HOCAMA ACİL ŞİFALAR

ERTUĞRUL AYTAÇ

23 Ekim 2015 Cuma | 1328 Okunma
Dört dönem Manisa'yı TBMM'de temsil eden Ulaştırma ve Maliye Bakanlığı ile Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulunan büyük Devlet Adamlarından Prof. Dr. Ekrem Pakdemirli, kendi icat ettiği zeytin toplama makinasını kullanırken kaza geçirdi. Akhisar'da meydana gelen olay sonrası Devlet Hastanesi'ne kaldırılan, oradan da Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Yoğun Bakım Ünitesi'ne aktarılarak tedavi gören Ekrem hocama sağlığına kavuşması için dua edelim. Ekrem hocanın başına gelen talihsiz olayı Ersan Atılgan ve Ali Filizkan'dan öğrendim. İçimden, "Eh be hocam, ne yaptın? Yeni icatları, yeni nesiller yapsın, bak rahatına" demek geliyor. Olan olmuş. Şu anda oğlu Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli'nin bir dönem Rektörlük yaptığı CBÜ Yoğun Bakım Ünitesi'nde beynindeki hasarın tespiti için uyutuluyor.
OĞLU MEHMET PAKDEMİRLİ BİLGİ VERDİ
Anavatan Partisi (ANAP) döneminde Ekrem Pakdemirli ile el ele vererek Manisa'ya hizmet çalışmalarını sürdüren Ersan Atılgan, dün elim kazadan sonra hocamı ziyaret etti. Oğlu Mehmet Pakdemirli'den sağlığı ile ilgili son bilgileri aldı. Pakdemirli Ailesi, Ekrem hocanın başında Allah'a dua ediyorlar, sağlığına kavuşması ve yaşamı için. Pakdemirli hocamı yakından tanıyan biri olarak, bünyesi sağlamdır, bu nedenle sağlığına kavuşacağı inancım sürüyor. Aynı inanç, dün Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık'ın babası, Allah rahmet eğlesin Sarı İlhan'ın cenaze törenine katıldığı sırada konuştuğu Ersan abide de var. Bu arada Tanık Ailesi'ne de başsağlığı diliyorum.
HOCAMA DANIŞMANLIK DA YAPMIŞTIM
Ekrem Pakdemirli hocamla 1986 ara seçimlerinde tanıştım. ANAP'ın güçlü iktidarında Ekrem hocanın lakabı ‘Uçan Müsteşar' idi. Rahmetli Turgut Özal'ın ekibinde bürokrasinin yıldızıydı. Özal Manisa'dan ara seçimlerde Pakdemirli'yi Milletvekili adayı göstermişti. Doğru Yol Partisi'nin (DYP) esen rüzgarında Mehmet Keçeciler ile ANAP adına seçimleri kaybetmişlerdi. Ersan abimin ricasıyla seçim sürecinde hocama Danışmanlık da yapmıştım. Ekrem Pakdemirli hocam bu seçimde siyaseti öğrenmiş oldu. 1987 yılında birinci sıradan Manisa Milletvekili seçildi. Özal Başbakan iken, Pakdemirli hocam da ülkenin ekonomisine uzun süre yön verdi. Dünya'ya açılma projelerini birlikte yürüttüler. Ersan abimin iyi dostuydu. Bir tek O'nu dinlerdi. Birlikte siyaset yaptık. Yuntdağ'daki bölgenin kalkınması için tütün depoları O'nun zamanında yapıldı. Tütün o yıllarda Manisa yöresi için tarım ürünleri arasında en önemli yeri tutuyordu. Rahmetli Süleyman Demirel DYP Genel Başkanı olarak tütüne 5 lira fazla vererek Manisa'da ve Türkiye'de seçimleri kazanmıştı.
ÇALIŞMAYI, ÜRETMEYİ ÇOK SEVER
Ekrem Pakdemirli hocam 76 yaşında olmasına rağmen çalışmayı çok severdi. Torbalı'da bağı vardı, tarımla uğraşırdı. Siyaset sonrası Manisa'ya geldiğinde Ersan Atılgan'ın organizesinde yılda bir kez de olsa Gediz Ovası'nda Helvacı Nihat Gül'ün bağında bir araya gelir, geçmişteki anıları tazelerdik. Zeytin toplama makinasını icat ettiğini de başına gelen bu elim olayla öğrenmiş oldum. Kendisi Yüksek Makine Mühendisi, Ümit Canuyar'ın da sınıf arkadaşıydı. İnsanın başına ne zaman, ne geleceği belli olmuyor. Hocam kendi icat ettiği zeytin toplama makinasının gadrine uğradı, şimdi yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.
"Hocam, güçlüsün, bilgi ve tecrübelerine ihtiyacımız var. Ne aileni, ne bizleri ve ülkemizdeki sevenlerini üzme. Tekrar Ersan abimle birlikte hatırlarını dinlemeyi dört gözle bekliyorum. Acil şifalar dilerim hocam."

ERTUĞRUL AYTAÇ

23 Ekim 2015 Cuma | 1328 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

144

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

166

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

157

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks