23 Ocak 2019 Çarşamba - 08:22:07

SON DAKİKA

ÖNAL ŞAKAR"A SON GÖREVİMİZİ YAPTIK

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Ocak 2016 Cumartesi | 939 Okunma
Mübarek Cuma günü Hatuniye Camii avlusunda Manisa siyasetinin duayenlerinden, Adalet Partisi'nde 4 dönem Milletvekilliği yapan, Gençlik ve Spor Bakanı da olan Önal Şakar'a son görevimizi yapmak üzere toplandık. Ümit Canuyar, Halil Yurtseven, Rıza Akçalı, Faruk Saydam, Ersan Atılgan, Zafer Ünal, Hasan Geriter, Ali Filizkan, Aydın Besen, Ahmet Erken, Hayrullah Solmaz, Cüneyt Karaosmanoğlu, Hasan Çoksöyler de cenaze töreninde ilk anda gözüme çarpanlardı.
SEVENLERİ UĞURLADI
Hatuniye Camii'ndeki törene Valimiz Erdoğan Bektaş, CHP Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Genel Sekreter Halil Memiş, Başkan Danışmanı Yaşar Coşkun, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Belediye Başkan Danışmanı Atilla Efendioğlu, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Semih Balaban, eski Emniyet Müdürlerimizden Adem Aydemir, Burhan Kurtoğlu, Ali Fuat Ertosun, Abdullah Polat, Fikret Taşçı, Renan Çapra, Manisaspor Kulübü Başkanı Abdullah Mergen, Ufuk Tanık, Bülent Kar ve sevenleri katıldı.
ÇALIŞMA ARKADAŞLARI O'NU UNUTMADI
Hakk'ın rahmetine kavuşan Önal Şakar için Perşembe günü Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) tören düzenlendi. Törene TBMM Başkanlığı görevinde bulunan Bülent Arınç, Sümer Oral, CHP Milletvekili Özgür Özel, MHP Milletvekili Erkan Akçay, Önal Şakar'ın birlikte görev yaptığı çalışma arkadaşlarından İsmet Sezgin, Esat Kıratlıoğlu, Ali Nail Erdem, Nahit Menteşe gibi Adalet Partisi'nin önemli isimleri katıldı.
BAZI ANILAR ARAMIZDA KALDI
Hatuniye Camii'ndeki naaşı önünde Önal Şakar için dualar okundu. Eşi Aynur hanım, oğlu Serhat Şakar da taziyeleri kabul etti. Cenaze töreninde iki oğlum, Gökmen ve Gökhan da vardı. Her ikisinin yaşları gereği Önal Şakar'ın mazisini hatırlamasalar da, Manisa'ya büyük hizmetleri olan Önal abilerinin son yolculuğunda Hatuniye Camii'ndeydiler. Bir ara Cüneyt Karaosmanoğlu, "Başkan" dedi, "Üç gündür Önal abi ile ilgili yazdıklarını keyifle okudum". Evet, Önal abi için daha çok şey yazabilirdim, ancak bazı anıların aramızda kalması gerekiyordu. Manisa olarak Önal Şakar'ı son yolculuğuna uğurlarken 1965-1980 yılları arasında siyaset yapan birçok dostla da buluşma fırsatı yakaladım. Hayat kısa metrajlı bir film, bu dünyada ne olursa olsun birbirimizi kırmadan, dökmeden yaşamasını bilmeliyiz. Hatuniye Camii'nde Hasan Çoksöyler'le de karşılaştık, kırgınlığımıza son verdik.
Önal abi, Manisa ve dava arkadaşların seni her zaman sevgiyle anacaktır, nur içinde yat.

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Ocak 2016 Cumartesi | 939 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

90 MİLYONLUK YATIRIM GÜN SAYIYOR
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacak elektrikli otobüsler hakkında açıklama yaptı
22.1.2019

104

"İTTİFAKIN ADAYI OLMAK GURUR VERİCİ"
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Valisi Ahmet Deniz'i makamında konuk etti. Başkan Ergün, yerel seçimlerle ilgili konuştu
22.1.2019

68

MCBÜ HAFSA SULTAN HASTANESİ KALİTESİNİ BELGELEDİ
SIYASET
MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi, bu süreç kapsamında "TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı.
22.1.2019

58

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks