23 Ocak 2019 Çarşamba - 02:00:58

SON DAKİKA

NÖBET BİTTİ, AMA TEK GÖZÜMÜZ AÇIK

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Ağustos 2016 Perşembe | 846 Okunma
FETÖ/PDY üyelerinin 15 Temmuz darbe teşebbüsü halkımızın ve güvenlik güçlerimizin müthiş mücadelesiyle önlenmiş, bunun üzerine her gün tutulan demokrasi nöbetleriyle tekrarlanmaması için kontrol altına alınmıştı. Manisa'da da düzenli olarak ve büyük coşkuyla tutulan demokrasi nöbetleri, 27'inci gecesinde geniş bir katılımla sona erdi. Son gecede bulunamadım, çünkü elimde meydana gelen bir şişlik nedeniyle tedavi görüyorum. Ama, tüm bilgileri Nezih Varol ve oğlum Gökhan'dan alıyorum.
COŞKUYLA SONLANDI
Darbe girişiminin yaşandığı gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı meydanlara çağırmasıyla başlayan demokrasi nöbeti, Manisamızda da aralıksız tutuldu. Demokrasi nöbetinin son bulduğu 27'inci geceye Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi de katılmış. Sivil toplum örgütleri ile yaklaşık 5 bin Manisalı vatandaş meydana gelmiş. Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı dolduranlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın Beştepe'deki Cumhurbaşkanı Külliyesi'ndeki konuşmalarını kurulan dev ekranda canlı olarak izlemiş. Erdoğan'ın konuşmaya çıkacağı sırada da "Dik Dur Eğilme, Bu Millet Seninle" sloganı atmışlar. Daha sonra da meydanı dolduran Manisalıların kimi oturdukları yerden, kimi de ayakta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını soluksuz izlemiş.
HALKI SELAMLADILAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından Manisa'da etkinliğe katılan protokol üyeleri, meydanda kurulan sahneye çıkarak halkı selamlıyor ve demokrasi nöbetleri bu saygı ve sevgi içeren selamlamayla son buluyordu. Kuşkusuz 27 gün süren nöbetlerin en etkilisi Pazar günü yaşanandı. Cumhuriyet Meydanı'na Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve ekibi ile birlikte gitmiştim. Önce Vilayete uğramış, Valimiz Mustafa Hakan Güvençer'in eski Enerji Bakanı Taner Yıldız'ı karşılamasına eşlik etmiştik. AK Parti Milletvekilleri Murat Baybatur, İsmail Bilen, Cumhuriyet Başsavcısı Celalettin Akif Şimşek, Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Bülent Mercan, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Başkanı Zülfikar Gürcan, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Songüler ve Bilal Demir ile birlikte muhteşem bir gece başlamıştı. Manisalılar demokrasiye olan inançlarını haykırmış, devletiyle bir bütün olduklarını Ayyıldızlı al bayraklarını sallayarak, sloganlarla ortaya koymuşlardı.
BU SON OLSUN!
Gerçek şu ki, halkımız demokrasiyi seviyor, benimsiyor, özümsüyor, canı pahasına korumak istiyor. Her zaman olduğu gibi halkımız en doğru olanı yapıyor. Büyük badire atlattık, Allah bir daha böyle acı yaşatmasın.

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Ağustos 2016 Perşembe | 846 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

90 MİLYONLUK YATIRIM GÜN SAYIYOR
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacak elektrikli otobüsler hakkında açıklama yaptı
22.1.2019

72

"İTTİFAKIN ADAYI OLMAK GURUR VERİCİ"
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Valisi Ahmet Deniz'i makamında konuk etti. Başkan Ergün, yerel seçimlerle ilgili konuştu
22.1.2019

45

MCBÜ HAFSA SULTAN HASTANESİ KALİTESİNİ BELGELEDİ
SIYASET
MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi, bu süreç kapsamında "TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı.
22.1.2019

38

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks