20 Haziran 2019 Perşembe - 10:20:34

SON DAKİKA

NE SPOR SALONUYMUŞ…

ERTUĞRUL AYTAÇ

28 Mart 2016 Pazartesi | 1357 Okunma
Başbakan Ahmet Davutoğlu Manisa'ya geldi, Muradiye Spor Kompleksi'ni açtı. Ardından CHP de Grup Başkanvekili Özgür Özel, Genel Sekreter Kamil Okyay Sıngır, partili il ve ilçe yöneticileriyle alternatif bir açılış yaptı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ olaya müdahil oldu, CHP'yi "Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş" açıklamasıyla yerden yere vurdu, Özgür Özel'i de CHP'ye zarar vermekle suçladı. İçimden, "Ne spor salonuymuş, paylaşılamıyor" demek geçti. Biraz gerilere gidelim, bu kavganın nedenine bakalım…
İKİ TARAF DA İYİ DÜŞÜNMÜŞ
Muradiye Spor Kompleksi'nin yapımına başlanmadan önce Muradiye belediyeydi, Başkan da sporun içinden gelmiş CHP'li Erdinç Yavaşlı. Yavaşlı bu tesisin yapımı için belediyeye ait olan arsayı tahsis etmiş. Ne kadar güzel. AK Parti iktidarı da burada modern bir spor salonuna hayata geçirmiş. Protokol gereği salonun adını da ‘Muradiye Spor Kompleksi' olarak koymuş. İki hareket de güzel.
CHP STRATEJİSİNİ KENDİ ÇİZER
Manisa gençleri spor yapacak bir tesis kazanmış oldu. Anladığım kadarıyla CHP "Arsayı biz verdik, açılışa bizler ve Muradiye halkı davet edilmedi" temasını işleyerek alternatif bir açılış yapmış. CHP alternatif etkinlikler yapmaya bayılır. Tabi her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. CHP ana muhalefet partisi, kendi stratejisini kendi çizer, kendine göre de uygular. Bunu beğenirsiniz, beğenmezsiniz, o ayrı bir konu. Bu stratejilerin doğru ve yanlışını da zaman gelince seçmen sandıkta oylarıyla belirler. Bugüne kadar seçmen CHP'nin yaptıklarını doğrulayacak tercihler kullanmadı. Bu da bir gerçek. En son 1 Kasım seçimlerinde bunu gördük.
BİR TEŞEKKÜR ÇOK GÖRÜLMÜŞ
CHP Grup Başkanvekili, Manisa Milletvekili Özgür Özel partisinin içinde hızla yükselen değer. Gece gündüz de çalışıyor. Alternatif açılışla Özgür Özel, arsanın tahsisinde emeği geçen Başkan Erdinç Yavaşlı, Meclis Üyeleri ve Muradiyelilere bir teşekkürün çok görüldüğünden, Genel Başkanlarına da ağır eleştirilerde bulunulmasından şikayetçi. Haklı tarafı var mı? Var.
A PROTOKOLLE AÇILIŞ YAPMIŞLAR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ da arsanın CHP'li Belediye Başkanı tarafından tahsis edildiğini kabul ediyor, ancak Özdağ diyor ki; "Arsa vermek tesisin yapımına yetmiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı bu eseri 22 milyon, eski para birimi ile 22 trilyona yaptırdı. CHP isterse hazine arazisi verelim, onlar da oraya yapsın". Özdağ ayrıca açıklamasında Başkana, Meclis Üyelerine ve Muradiye halkına teşekkür ediyor, davet konusunda ise bu tip açılışlara sadece A protokolün katılabileceğini ifade ediyor.
BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR
Eserlere eser katanlara teşekkür ederiz. AK Parti de ülkenin gelişimi ve büyümesi için gösterdiği gayretler nedeniyle iktidara geldiği günden beri seçimleri kazanıyor. Bugün ülkemizin durumu ortada, terör belası ile uğraşıyoruz, her gün şehit veriyoruz. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günleri yaşıyoruz. Birbirimizle kavga edecek, incitecek durumda değiliz. İktidarı, muhalefetiyle bir bütün olmak zorundayız. Bu ülke bizim.
KURDELE BİRLİKTE KESİLSEYDİ ŞIK OLURDU
Onun için diyorum ki; bu açılışta uygulanan protokole yine uyulsaydı, ama ince düşünülerek Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açılışını yaptığı Muradiye Spor Kompleksi'nin arsa tahsisinde emeği geçen zamanın Belediye Başkanı Erdinç Yavaşlı ve Meclis Üyeleri de özel olarak davet edilseydi. Açılışta kurdele kesilirken onlar da olsaydı ve bir teşekkür de orada Başbakan tarafından edilseydi, şık olmaz mıydı? Bana göre çok güzel olurdu. Sonra iktidar partisi ile CHP anlaşamadığı konularda birbirlerine ne söylerlerse söylesinler, millet yapılanları, edilenleri iyi değerlendiriyor. Bir bardak suda fırtına koparmayalım. Bıraktım ülkeyi, biz Manisa olarak düşünce farklılıklarımızı bir kenara koyalım. Manisa için bir bütün olalım.
İÇİME UKDE OLDU
Bakın içimde ukde olan bir konuya değineyim; Mesir Festivali, Manisa'nın tarihi değerlerini öne çıkararak yüzyıllardır yapılan bir şenlik. Tarihi çok önceden belirlenen bir festival. Festivalin başlama törenine katıldım. Cumhuriyet Meydanı'ndaki törene Milletvekili olarak Özgür Özel katıldı. Karma töreninde ise Murat Baybatur vardı. Tören Pazartesi günü yapıldı. Manisa'nın 9 Milletvekili var. Bilmem anlatabildim mi?
SPOR DÜNYASI BEHZAT AMCASINI KAYBETTİ
‘Behzat Özkalkan vefat etti' diye yazsam, yeni nesil "Kim?" diye birbirine sorar. Behzat Özkalkan Manisa futbolunun unutulmaz simalarındandır. Gençlik Yıldırım Kulübü'nün her şeyiydi. Futbola başladığım yıllarda Gençlik Yıldırım'da lisans çıkardığımda Başkanımdı. Kulübün her şeyini kendi karşılamaya çalışırdı. Bir gün Akhisar'a maça gideceğimizde sahaya çıkacak kadroyu doldurmak için futbolu bırakma noktasına gelen Aydın Besen'i alıp gittiğimi hatırlıyorum. Aydın Besen de son demlerinde Behzat amcayı kırmayıp Gençlik Yıldırım formasıyla sahaya çıkmış ve bir de gol atmıştı. Behzat Özkalkan ile benim çocuklarımın dostluğu hep sürdü. Benim büromda çok güzel günlerimiz geçti. Dün gazeteye geleceğim sırada oğlum Gökhan telefon etti, "Behzat amca vefat etmiş" dedi. Hemen Söğütaltı Kahvesi'nden Hatuniye Camii'ne koştum. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledim. Manisa Behzat amcayı unutmamıştı. Zafer Ünal başta olmak üzere sevenleri son görevini yapmak için cenaze törenindeydi.
Nur içinde yatsın, üzüntüm büyük.

ERTUĞRUL AYTAÇ

28 Mart 2016 Pazartesi | 1357 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

474

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

445

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

548

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks