23 Ocak 2019 Çarşamba - 08:49:04

SON DAKİKA

MÜMİN ÖZKASAP EFSANE KALECİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

25 Kasım 2015 Çarşamba | 2501 Okunma
Mümin Özkasap. Bizim gençliğimizde Manisa'nın yetiştirdiği, Altınordu, Eskişehir ve Manisaspor'da futbol hayatını sürdürmüş, Milli Takım kalesini uzun süre korumuş, efsane kalecidir. Mümin hocamı ben çok severim. Beyefendidir. Kendisinin ünü yurt çapında mevcuttur. Gazetecilik yaşamında hangi ile gitsem, ortaya futbol muhabbeti açılsa, hep Mümin Özkasap bana sorulmuştur. Manisa'nın öz evladıdır. Yıllarca Manisaspor'da görev yaptı. Başkanlık yaptığım Manisaspor'da benim vazgeçilmez Teknik Direktörümdü. Mümin Özkasap-Zühtü Babacan ikilisi ile rahat bir Başkanlık görevi sürdürdüm. Benim zamanımda yoktan var eden bir kimlikle yepyeni bir Manisaspor kadrosu oluşturdu. Gençlerden kurulu ekiple parasız pulsuz 3,5 yıl Manisaspor'u 3'üncü ligde tutma başarısını birlikte sağladık. Ben Mümin hocama güvenirim. O da bana güvenir.
YİNE BAŞKAN OLSAM AYNI SEÇİMİ YAPARDIM
Biliyorsunuz, Vestel'in sponsorluğunda Başkan Cengiz Ergün ve ekibi ile Manisaspor Süper Lig'de kentimizi temsil etti. Vestel Manisaspor'un Teknik Direktörü Ersun Yenal'la bir Konya deplasmanına gitmiştim. Erdal Türek de vardı. Şimdiki Cumhurbaşkanı, o zamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan kamp yaptığımız otele toplantı için gelmişti. Başbakan Erdoğan'a "Hoş geldiniz" dedikten sonra otelin lobisinde Ersun Yenal, Kemal Özdeş, futbolun profesörü Niyazi Eniseler ile sohbet etmeye başladık. Anılara daldık. Ersun Yenal hocam bana, "Başkan, bir daha Manisaspor Başkanı olursan kiminle çalışırsın?" diye sordu. Ben de tereddüt etmeden, "Allah böyle bir görevi nasip ederse Teknik Direktörüm Mümin Özkasap'tır" dedim. Bu cevabım karşısında herkes durdu. Sonra Ersun Yenal, "Yani, bizle çalışmam diyorsun" dedi. Ersun hocayı da severim, Spor Akademisi'nde okurken Manisaspor forması altında futbol oynadı. Ersun hocama döndüm, "Hocam, benim bir Başkanlık stilim var. Bu stilim sizlere uymaz" dedim. Daha sonra Ersun Yenal'la karşı karşıya gelip sohbeti koyulaştırdığımızda hep bunu bana hatırlattı.
BAŞKAN ERGÜN BÜYÜKŞEHİR'DE GÖREVLENDİRDİ
Mümin Özkasap gerçek bir kaleci efsanesidir. Uyumludur. Şartlara göre hareket etmesini bilir. Kendisini göreve getirenlere bağlıdır. Şimdi Mümin Özkasap hocam, Başkan Cengiz Ergün tarafından Büyükşehir Belediyesi'nde görevlendirildi. Burada, Türkiye çapında oynanan müsabakalarda genç futbolcuları izliyor. Pazar günü de oğullarım Gökmen ve Gökhan ile Büyükşehir Belediyespor'un yenildiği maçta beraberdik. Ege Bölgesi'ndeki maçlarda çekim yapan usta objektif Dursun, elime bir fotoğraf tutuşturdu. Bir baktım, Mümin Özkasap arkamda oturuyor, önümde de Aydın Besen, ben de endişe içinde maçı izliyorum. Bizleri foto Dursun o kadar doğal yakalamış ki, beğenmemek mümkün değil.
"Sevgili hocam, senin Manisa sporuna katkıların o kadar çok ki, saymakla bitmez". Fatih Terim'le iyi dosttur. "Mümin hocam, ömrüm yeter de Manisaspor'da Başkan olursam, yine Teknik Direktörüm sensin. Sağlıklı bir yaşam diliyorum".

ERTUĞRUL AYTAÇ

25 Kasım 2015 Çarşamba | 2501 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

90 MİLYONLUK YATIRIM GÜN SAYIYOR
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacak elektrikli otobüsler hakkında açıklama yaptı
22.1.2019

106

"İTTİFAKIN ADAYI OLMAK GURUR VERİCİ"
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Valisi Ahmet Deniz'i makamında konuk etti. Başkan Ergün, yerel seçimlerle ilgili konuştu
22.1.2019

68

MCBÜ HAFSA SULTAN HASTANESİ KALİTESİNİ BELGELEDİ
SIYASET
MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi, bu süreç kapsamında "TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı.
22.1.2019

59

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks