26 Haziran 2019 Çarşamba - 13:55:34

SON DAKİKA

MTSO, EKONOMİYİ SERDENGEÇTİ İLE ELE ALDI

ERTUĞRUL AYTAÇ

20 Kasım 2015 Cuma | 1430 Okunma
Merkez Bankası Başkanlığı da yapan Süreyya Serdengeçti, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (MTSO) davetlisiydi. Holiday Inn Otel'de kaldı. Onuruna bir akşam yemeği veridi. Vali Erdoğan Bektaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Bakanlık da yapan Rıza Akçalı, CBÜ Rektör Yardımcısı Birol Kovancılar, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkan Vekili İbrahim Onaylı, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramiz Şiyak, MTSO Meclis Başkanı Hayati Dolman, Meclis Başkan Yardımcısı Gültekin Aşçı, Meclis Üyesi Yaşar Coşkun, Disiplin Kurulu Üyeleri Zafer Ünal, Azmi Açıkdil, Halim Sezici, Nazmi Şengül, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nilgün Aksoy, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Levent Akçalı, Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap ve MTSO Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı dar çerçeveli akşam yemeğine MTSO Meclis Başkan Yardımcısı Tevfik Aslaner ve Nezih Varol'la birlikte katıldım. Ev sahibi olarak MTSO Başkanı Adnan Erbil konuklarını Holiday Inn Otel'in kapısında karşıladı. Manisa'ya Merkez Bankası eski Başkanı Süreyya Serdengeçti'nin ikinci gelişiydi. Yıllar önce rahmetli Bülent Koşmaz zamanında da gelmiş, kaldığı Anemon Otel'de birlikte uzun süre sohbet etmiştik. Serdengeçti, ilk gelişini unutmamış, yemekteki konuşmasında da o günden söz etti.
SADE VE NEZİH BİR YEMEKTİ
Tevfik Aslaner ile yemekte kaynattık. Karşımda Zafer Ünal Başkanım vardı. Bir ara protokol masasına gittim. Bakanım Rıza Akçalı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'le Manisa gündemini konuştuk. Sade ve nezih bir yemekti. Genel Sekreter Fatih Özsümer ve geceye katkıları olanlara teşekkür ederim.
DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİNİ DİNLEDİK
Merkez Bankası eski Başkanı Prof. Dr. Süreyya Serdengeçti, MTSO'da ‘KOBİ Günleri Etkinliği' çerçevesinde ‘Dünya ve Türkiye Ekonomisine Genel Bakış' başlığı altında yaptığı konuşmasında ekonominin tablolarını dinleyicilere rakamlarla anlattı. Serdengeçti, 25 gelişmekte olan ülke arasında Türkiye'nin 4'üncü sırada olduğunu söyledi. MTSO yönetimi toplantı sonrasında katılımcılara çeşitli hediyeler verdi. Manisa'nın ayakkabı sektöründe dünya markası ÜÇ-EL gezdirildi. Rıfat Sarı konuklarına misafirperverlik örneği gösterdi. Yıllardır tanıdığım başarılı iş adamı Rıfat Sarı'ya da bu yakışırdı.
ASGARİ ÜCRETE ÇATLAK SESLER ÇIKMAYA BAŞLADI
Ekonomi ateşten gömlek. Dört aydır belirsizlik nedeniyle ülkede iş hacmi durma noktasına gelmişti. İş dünyası ne yapacağını bilmiyor, 1 Kasım seçimlerini bekliyordu. Seçimde de AK Parti iktidarının ülkeyi tek başına yöneteceği ortaya çıkınca rahatlama oldu. İş dünyası 2016 yılında ne yapacağının planları ile meşgulken, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun asgari ücretin bin 300 lira olacağını çalışanlara müjde olarak vermesi, patronlardan çatlak sesler çıkarmaya başladı. Seçim öncesi asgari ücretin bin 500 ile bin 800 lira arasında olması gerektiğini savunan partilerin propagandaları karşısında sus-pus olan iş dünyasının şimdi Mart kedisi gibi bağırmaya hiç ama hiç hakları yok. Sesinizi zamanında yükseltseydiniz AK Parti verdiği sözden dönmezdi.
Yeni yılda asgari ücret bin 300 lira olacak.

ERTUĞRUL AYTAÇ

20 Kasım 2015 Cuma | 1430 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

150

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

173

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

164

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks