17 Haziran 2019 Pazartesi - 09:53:28

SON DAKİKA

MİLLETVEKİLLİĞİ ATİLLA SERTEL İN HAKKIYDI

ERTUĞRUL AYTAÇ

10 Kasım 2015 Salı | 1297 Okunma
Genel seçimlerin üzerinden bir hafta geçti. Taşlar yerine oturdu. CHP'de seçim sonuçlarını beğenmeyen parti içi muhalefet kurultay için kollarını sıvadı. Bütün illerde delege seçimlerini başlattı CHP. Manisa'da da hareket var. Milletvekili Özgür Özel delege seçimleri ile ilgileniyor. Bugün, 7 Haziran seçimleri öncesi Milletvekilliği adaylığı iptal edilen, 1 Kasım'da tekrar CHP listesinden seçimlere girerek Milletvekili seçilen gazeteci dostumuz Atilla Sertel'den söz edeceğim.
YSK'NIN GADRİNE UĞRADI
Atilla Sertel'le 35 yıla yakın dostluğumuz vardı. Son zamanlarda aramız biraz limoni de olsa, Atilla Sertel'in CHP'de ön seçime girip seçilecek sırada kendisine yer bulması, İzmir'de kendisine gösterilen teveccühün göstergesidir. Sertel, 7 Haziran seçimleri öncesi Yüksek Seçim Kurulu'nun gadrine uğramıştır. Basın İlan Kurumu'nun toplantısına katılması nedeniyle Milletvekilliği iptal olmuştu. Gerçi, kendisinin de bu konuda kabahati yok değil. Sen İzmir gibi bir ilde CHP'de ön seçim savaşına gireceksin, deve dişi gibi rakiplerini geride bırakıp büyük zafer kazanacaksın, sonra eften püften bir hata yüzünden Milletvekilliğinden olacaksın.
Hani derler ya, "Anlına ne yazılırsa o olur" diye, Atilla Sertel'in de Milletvekilliği anlına yazılmış.
Siyasi konjonktür de yanında yer aldı. Bana göre yatsın kalksın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dua etsin. 1 Kasım'da seçim kararı almasa, Atilla Sertel bugün TBMM'de İzmir Milletvekili sıfatını taşımayacaktı. Basın mesleğinden yakından tanıdığımız bir arkadaşımızın parlamentoda olması beni mutlu eder, her ne kadar limoni olsak da. Sertel, çalışarak ön seçimden çıkıp bu Milletvekilliğini fazlasıyla hak etmiştir, geçirdiği 3 aylık süreç içerisinde de dostunu düşmanını iyi öğrenmiştir. CHP siyasetinde yolun açık olsun Milletvekili Atilla Sertel.
GİRİTLİGİL OTELİ AÇILIYOR
Manisa'nın merkezinde, Konak İş Hanı arkasında bulunan tarihi Taş Fabrika'nın yanında Ercüment Giritligil'in yaptırdığı, Tamer Balatlı'nın yönetimindeki Giritligil Otel yarın saat 15.00'de resmen açılıyor. Şehrin merkezine ayrı bir renk katan, estetik detaylarıyla göze hoş görünen otelin yapım safhası Belediye Başkanlığı da yapan Zafer Ünal'ın mimari çalışmalarıyla gerçekleşti. Sofra Levent otelin içini bana gezdirdi. Her bir noktası tarih kokuyordu. Çarşamba günü saat 15.00'de açılışında olacağım.


ERTUĞRUL AYTAÇ

10 Kasım 2015 Salı | 1297 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

78

BÜYÜKŞEHİR'İN ÇEVRECİ YATIRIMLARI GEDİZ'İ KORUYOR
SIYASET
MASKİ şuana kadar 118 milyon metreküp evsel nitelikli atıksuyu arıtarak sağlıklı bir şekilde Gediz ve Bakırçay'a deşarj etti
16.6.2019

81

ÖĞRENCİLERDEN HAYAT KURTARAN PROJE
SIYASET
Danışman öğretmenleri Mehmet Horozoğlu'nun lise yıllarında sobadan sızan karbonmonoksit gazı zehirlenmesinden etkilenen iki öğrenci, 4 aylık bir çalışmanın sonucunda hayat kurtaran bir projeye imza attı.
16.6.2019

89

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks