17 Haziran 2019 Pazartesi - 09:52:22

SON DAKİKA

MİLLETİN KARARI HEPİMİZİN KARARIDIR

ERTUĞRUL AYTAÇ

13 Nisan 2017 Perşembe | 1016 Okunma
Büyükşehir'in meclis toplantısı vardı salı günü. Hala Galatasaray'ın son mağlubiyetini içime sindiremiyordum. Grup toplantısı devam ediyordu. Bitince Başkan Ergün'ü gördüm. "Nasılsın?" dedi. "Çok kötüyüm" dedim. "Hayrola hasta mısın?" dedi. "Galatasaray 4-0 mağlup" deyince "Yok canım vallahi haberim yok" dedi. Ben devam ettim. "Başakşehir'den 4 gol yenir mi? Yedikleri golleri mahalle takımı yemez" dedim. Başkan Cengiz Ergün, "Başakşehir kötü takım mı?" dedi. Başkan Ergün Fenerbahçeli. 23 Nisan'da da Galatasaray-Fenerbahçe oynayacak. Başkan Cengiz Ergün teselli etti. "Boşver Galatasaray'ın defansı kötü. Bak sağlığına." Doğru söylüyor. Bu Galatasaray'a üzülmeye değmez. Trabzon'da puan cetvelinde üstüne çıkarsa şaşmam. Şimdiden Fenerbahçe maçı da kayıp.
Ahmet Erken Karşıyaka'da oturduğu için eskisi gibi görüşemiyoruz. Büyükşehir'in meclisinden çıkıp Söğütaltı Kahvesi'ne geldim. Ahmet Erken oğlu Ali ile beni aldılar. Sofra Levent'in oraya gittik. Ahmet Erken, oğlu Ali ile Beyoba'da çırçır fabrikası kuruyor. Ahmet'e "İşin gücün yokta bu saatten sonra, kendini sıkıntıya sokuyorsun" dedim. Ahmet Erken "Ali ilgilenecek" dedi. Bana da hayırlı olsun demek düştü. Ali Erken, AK Parti Şehzadeler ilçe yönetiminde. Genç, atak ve heyecanlı durumunu bildiğim için "Referandum nasıl gidiyor? Partili gözle değil, anlat bakalım" dedim. Ali Erken benim de bir türlü aklımın almadığı şeyi söylüyor. "Şehzadeler çok iyi. Evet oyları yüzde 52'yi gösteriyor" dedi. Ali'ye "Bana da aynı şeyleri söylüyorlar. Ama inanamıyorum" dedim. Ali Erken, "Ahmet Tonguç ve Ömer Faruk Çelik başkanlar çok çalışıyor. Ev ev dolaşıyorlar" cevabını verdi. Sonra telefonuna sarıldı. Yapılan Türkiye çapındaki son anketi gösterdi. 26 ilde 18 yaşüstü 7550 kişi ile yüzyüze görüşülerek yapılan anketten çarpıcı sonuçlar çıkıyor. Seçmene "16 Nisan 2017'de yapılacak referandumda tercihinizi hangi yönde kullanacaksınız?" sorusuna yüzde 58.2 ile evet yanıtı çıkıyor. Hayır diyenlerin oranı ise yüzde 41.8'de kalıyor. Şunun şurasında ne kaldı? Bugün perşembe. 3 gün sonra gerçek sonuçlar seçmenin sandığa attığı oylarla ortaya çıkacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın İzmir mitingindeki kalabalığı yabana atılacak bir kalabalık değil. İzmir'de hayır çıkacağı kesin gözüyle görülürken, bu kadar seçmeni taplamak AK Parti İzmir teşkilatının da iyi çalıştığını gösteriyor.
Yalnız Ali Erken'in dediğine göre "Önümüzdeki hafta pazar günü seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?" sorusuna da verilen cevaplar çarpıcı. AK Parti yüzde 53.1, CHP yüzde 24.7, MHP yüzde 14.5, HDP yüzde 6.4. Bu anket sonuçlarında bana ilginç gelen yön, Devlet Bahçeli'nin partiyi bitirdiği görüşünce olan ve Meral Akşener'in peşinde koşanların iyi irdelemesi gerekiyor. Devlet Bahçali yönetimindeki MHP bugün yapılacak seçimlerde yüzde 14.5 oy alacağı görünüyorsa bu milletin ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Salı akşamı ATV'de gençlerle buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da referandumdan başarı ile çıkacağı izlenimi hakimdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vurdu. Milletin kararı hepimizin kararıdır.

ERTUĞRUL AYTAÇ

13 Nisan 2017 Perşembe | 1016 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

78

BÜYÜKŞEHİR'İN ÇEVRECİ YATIRIMLARI GEDİZ'İ KORUYOR
SIYASET
MASKİ şuana kadar 118 milyon metreküp evsel nitelikli atıksuyu arıtarak sağlıklı bir şekilde Gediz ve Bakırçay'a deşarj etti
16.6.2019

81

ÖĞRENCİLERDEN HAYAT KURTARAN PROJE
SIYASET
Danışman öğretmenleri Mehmet Horozoğlu'nun lise yıllarında sobadan sızan karbonmonoksit gazı zehirlenmesinden etkilenen iki öğrenci, 4 aylık bir çalışmanın sonucunda hayat kurtaran bir projeye imza attı.
16.6.2019

89

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks