23 Ocak 2019 Çarşamba - 08:51:45

SON DAKİKA

MESİR MACUNUNU KAPMAK HÜNER İSTER

ERTUĞRUL AYTAÇ

27 Nisan 2017 Perşembe | 766 Okunma
Mesir haftasında etkinlikler sürerken dün kenti dolaşayım dedim. Kitapsaray'ın önünden Söğütaltı Kahvesi'ne uğradım. Yaşar Yelken'le oturdum. Hava güzel. Ulupark'a kadar uzanayım diye yürümeye başladım. Perşembe günü çarşı pazar kalabalık, trafik felç olmuş. Ulupark'a gittiğimde Sabahattin ve oğlu Tarkan Kayhan orada. Bir sure sonar Esra Kale, Berfin Adıcan ve oğlum Gökhan geldi. Ulupark'ın müdavimleri ile ilgili bir yazı dizisi yapacaklarmış. Ulupark Manisa'nın can damarı. 1973 yılında Sabahattin abi o günden bugüne parkın işletmesini yapıyor. Bu ara işleri oğlu Tarkan'a devretmiş. Ulupark'ta hayatımın bir bölümü geçti. Ben bu mekana ‘Ulupark Cumhuriyeti' diyorum. 50 yılı aşkın sure içinde devlet erkanından tutun da siyaset dünyasının ünlü simaları futbolun kalburüstü isimleri akşam üstünden gecenin geç saatlerine kadar burada oturur. Manisa'nın siyaseti burada şekillendiği yılları yaşamış birisiyim. Ersan Atılgan oradaydı. Sonra Hasan Çoksöyler geldi. Ulupark'ta ortalık cıvıl cıvıl. Bayram Ali Baylan oğlunu evlendiriyormuş. Davetiye dağıtmaya gelmiş.
Kentin bir çok yerinde gösteriler sürüyor. Mesir Şenliği bu yıl Manisa'ya değişik bir hava getirmiş. Hafta sonu Manisa yerli ve yabancı turistlerle kaynayacak. Esnafımız biraz kendine gelecek. Mesir Macunu kapmak hüner ister. Binlerce kişi arasından Sultan Cami'nin kubbelerinden saçılan macunu şifa niyetine yemek için mücadele edenleri pazar günü göreceğim. Tarihimizde bu kadar uzun süreli geleneği yaşatan bir festival yok. Pazar gününü heyecanla bekliyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

27 Nisan 2017 Perşembe | 766 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

90 MİLYONLUK YATIRIM GÜN SAYIYOR
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacak elektrikli otobüsler hakkında açıklama yaptı
22.1.2019

106

"İTTİFAKIN ADAYI OLMAK GURUR VERİCİ"
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Valisi Ahmet Deniz'i makamında konuk etti. Başkan Ergün, yerel seçimlerle ilgili konuştu
22.1.2019

68

MCBÜ HAFSA SULTAN HASTANESİ KALİTESİNİ BELGELEDİ
SIYASET
MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi, bu süreç kapsamında "TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı.
22.1.2019

59

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks