26 Haziran 2019 Çarşamba - 13:11:03

SON DAKİKA

MEHMET YILMAZ TECRÜBESİNİ KONUŞTURDU

ERTUĞRUL AYTAÇ

15 Nisan 2018 Pazar | 1137 Okunma


“Bekleyen derviş muradına erermiş” Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerin de de öyle oldu. 27 yıl Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda görev yapan Mehmet Yılmaz Cuma günü tecrübesini konuşturarak zorlu seçimde AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli’nin desteklediği, İdris Şendil karşısında 65 meclis üyelerinin 40 oyunu alarak başkan seçildi. Manisa iş dünyasının merakla beklediği Manisa Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığına seçilen Mehmet Yılmaz (fırıncı), “Şu an seçim bitti. Üzerimde ağır bir sorumluluk var. Odamıza gönül veren tüm üyelerimizi kucaklamakla mükellefiz. Allah görevimde utandırmasın” dedi.

Günlerdir Manisa gündemini meşgul eden bu seçimde yarış 4 adayla başladı. Seçim günü yarış Mehmet Yılmaz ile İdris Şendil arasında geçti. Benim için sürpriz olmadı. İki adayın görev bölümü anlayışında birbirinden uzak durması iki yumurtanın tokuşmasından birinin kırılacağı misali ile Manisa’nın sevilen iki işadamından biri kazanacaktı. Öyle oldu. Seçim sürecinde Mehmet Yılmaz hep bir adım öndeydi. Perşembe gecesine kadar Mehmet Yılmaz ve İdris Şendil seçimi kazanmak için bütün kozlarını oynadı. Bıçak sırtında bir seçimdi. Cuma günü oğlum Gökhan saat 14.00’da beni evden aldı. Ticaret ve sanayi odasının yolunu tuttum. Sandık yeni açılmıştı. Büyükşehir Belediyesi’nin gazetesinin karşısında yaptırdığı üst geçitten geçerken sonuç bana ulaştı. Telefonda, “Mehmet Yılmaz 40, İdris Şendil 25 oy aldı” dendi. Ticaret ve Sanayi Odası önüne geldiğimde oy kullanan bir kısım üyeler ve İdris Şendil vardı. Birbirize sarıldık. “Herşeyde bir hayır vardır” dedim. İdris Şendil, “Ben böyle seçimlere alışkınım” dedi. Kaybetmenin ne demek olduğunu bilirim. Odanın kapısına yürüdüm. Murat Yalçın, Berfin Adıcan, Nermin Uçtu ve bizim Burhan ile karşılaştım. “Geçmiş olsun” dedi. Ahmet Ünsal da oradaydı. Asansörde seke seke üst kata çıktım. Mehmet Yılmaz ortalıklarda yoktu. Tevfik Aslaner’in yüzü gülüyordu. Başkanlık seçimlerinde Mehmet Yılmaz’a oy veren meclis üyeleriyle beraber oldum. Rıfat Uygur’u gördüm. Nihayet tebrikleri kabul eden yeni başkan Mehmet Yılmaz’a ulaştım, tebrik ettim ve oğlum Gökhan ile gazeteye gitmeye hazırlanırken, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli’nin İdris Şendil’e oy vermeyen bazı meclis üyelerini telefonla tehdit ettiği yönünde bilgiler geldi. Seçim yeni bitmişti. Kendi kendime “Yapmışsa yanlış yapmıştır” dedim. Daha sonra bu bilgilerin doğru olduğunu öğrendim. Üzücü bir tablo. İdris Şendil’i AK Parti’nin desteklemesini ne getirip götürdüğünü sandıktan çıkan oylar belirledi. İktidar partisine tavsiyem, meclis üyelerinin seçimini seyrettikten sonra ortaya çıkan tablo karşısında taraf olmak külliyen yanlış. Büyük tecrübesizlik. Manisa’yı yönetiyorlar ama Manisa’yı hiç bilmiyorlar demek ki. İçlerinde Ataman Taydaş gibi ticaret ve sanayi odasında görev yapan, seçimlerin nasıl yapıldığını bilene sorsalardı, bu seçimde açık açık taraf olmazlardı. Belki bu seçim kendilerine ders olur. Yazımın başında dediğim gibi. “Bekleyen derviş muradına erermiş” Mehmet Yılmaz öyle yaptı. 27 yıl sabırla bekledi ve sonunda muradına erdi. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı oldu. Bundan sonrası hizmet zamanı.

ERTUĞRUL AYTAÇ

15 Nisan 2018 Pazar | 1137 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

145

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

167

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

157

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks