26 Mart 2019 Salı - 09:18:34

SON DAKİKA

MANİSASPOR MUCİZEYE İMZA ATTI

ERTUĞRUL AYTAÇ

22 Ağustos 2016 Pazartesi | 999 Okunma
Türkiye ligleri geçen hafta başladı. PTT Ligi'ne çıkan Manisaspor'un da maçı Manisa 19 Mayıs Stadı'ndaydı. Transfer yasağı var. Buna rağmen takımın başına yeni Teknik Direktör olarak Mehmet Altıparmak getirildi. Birçok yeni transfer yapıldı, yasak olmasına rağmen. Her gün yasağın kalkacağına dair haberler okudum. Hatta sevgili dostum Sezai Gürcan Manisaspor'u sordu, "Yasak kalkacak mı?" diye, ben de, "Paraları var görünüyor, yasağı kaldıracaklar" dedim. Geçen haftaya kadar, "Bugün, yarın" diye diye Cuma akşamına kadar takip ettim. Sağlıklı bilgi yok. Ali Filizkan'ı aradım, "Ne oldu? Yasak kalkmadı mı?" diye, Manisaspor'u adım adım takip eden Filizkan, "Bankadan alacakları kredi son dakikada olmamış. Yasak kalkmadı" dedi. Ben de, "Elazığ'a çıkacak kadro var mı?" diye sordum, O da, "Geçen yıldan kalan futbolcular ile sahaya çıkılacak" dedi. Tam bir kaos ile karşı karşıya kalınınca Çeşme'ye gitmeyi iptal edip maçı izleme kararı verdim. Bu arada Ali Filizkan, "Mevcut kadro ile de Elazığ'ı yeneriz" deyince, "Hayal aleminde olma, kalecin bile yok" dedim. Filizkan görüşünde ısrarlıydı, "En az berabere kalırız" dedi.
STADA GİTTİM
Cumartesi günü saat 18.30'da stada gittim. Mehmet Hakkı Özbayır'la basın tribününe geçtik. Aydın Besen de vardı. Tam bir faciaydı. Her taraf tozdan geçilmiyordu. Bana göre rezalet. Özbayır, telefonla durumu anlatıp, temizlenmesini istedi. Tribünler maça hazırlanmamış. Şeref tribününün önüne indim. Emniyet Müdürümüz Fevzi Bilgiç ile karşılaştım. Sonra Valimiz Mustafa Hakan Güvençer geldi. Yeni Tugay Komutanımız Albay Şefik Güvenç de oradaydı. Başkan Abdullah Mergen, AK Parti İl Başkanı Zülfikar Gürcan ile birlikteydi. Şeref tribünü tam takır, kuru bakırdı. İçecek su bile yok. Spor İl Müdürlüğü yetkililerine sordum, "Görev kulübün, saha onların" dediler. Sonra içecek su ve İl Müdürlüğünün çayları geldi. Allah'ın bildiğini kuldan saklamaya gerek yok, Elazığ karşısında ne skorla yenileceğimizi düşünüyordum, canım da çok sıkkındı. Manisaspor'a başkanlık yapmış biriyim, "Yapamayacaksan ne direniyorsun?" diye kendi kendime söylendim.
MAÇI İZLEDİM
Tribünlerden Başkan ve yönetime istifa etmeleri tezahüratları yapılırken maç başladı. Kalede 18 yaşında Yağızcan Akyürek var. Gerçi Elazığ da yasağı Perşembe günü kaldırmış, sahada tam kadro. Daha maçın başında Bahattin Köse 35 metreden meşin yuvarlağı Elazığ kalesinin filelerine gönderince müthiş gole sevindim, ama daha maçın başıydı. Elazığ bir yüklendi, genç kaleci çeldi, yetişen topu dışarı attı. "İşimiz çok zor" dedim. Devre böyle bitti.
HEYECAN DORUK YAPTI
Vali bey, Emniyet Müdürümüz ve Tugay Komutanımızla sohbet ediyorum, kalecinin ilk defa oynadığını söyledim, lafı uzatmayayım, Manisaspor gençlerle takviyeli kadrosuyla Elazığ'a geçit vermediği gibi, Bahattin Köse ile bir iki pozisyonla da tehlikeli oldu. Yağızcan, genç yaşına rağmen kalesinde devleşti. Manisaspor bir mucizeye imza atıyordu. Ali Filizkan haklı çıkmıştı.
MUCİZEYE İMZA ATTILAR
Abdullah Mergen, "Ben bu kulübü kimseye teslim etmem" diyordu, Manisaspor kaos ortamında ilk maçında 3 puan aldı. İtiraz eden etsin, mükemmel sonuç. Bu durum böyle gider mi? Transfer yasağı kalkar mı? Yüreklerini ortaya koyan futbolcular mali krize ne kadar dayanır?
Onu da önümüzdeki günlerde göreceğiz!

ERTUĞRUL AYTAÇ

22 Ağustos 2016 Pazartesi | 999 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK
GÜNDEM
Manisa'yı savunma sanayinin merkezi yapacak adımlardan biri olan 'Savunma Sanayine Yön Verecek İşletmelerin Nitelikleri Geliştirilmesi' projesi başladı
25.3.2019

132

KULA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU
GÜNDEM
Kula Belediyesi tarafından, 16 bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.
25.3.2019

130

BARAJLAR DOLDU
GÜNDEM
2018'in son aylarında, su seviyesi bir hayli düşen barajlar, son yağışlarla birlikte doldu
25.3.2019

124

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks