23 Mart 2019 Cumartesi - 15:45:04

SON DAKİKA

MANİSAMIZI ÜLKE GENELİNDE SÖZ SAHİBİ İLLER ARASINA TAŞIYORLAR

ERTUĞRUL AYTAÇ

21 Ocak 2018 Pazar | 622 Okunma


Değerli Manisalılar, Manisamız da bazı isimler var ki sadece ilimiz için değil ülkemiz için de atılan adımlara ortak oluyor. Bu isimlerden kimilerinin de yakın dostum olması nedeniyle gurur duyduğumu belirtmek istiyorum. Kim o isimler derseniz, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bilgen, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş’ı sayabilirim.

 

Çarşamba günü Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası’nın Genel Kurulu’na sendikanın Başkan Yardımcısı Turgay Şirin ve Sendikanın Yönetim Kurulu Üyesi MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’un öncülüğünde Manisa ev sahipliği yaptı. Ben de sendika üyeleri ile Turgutlu’da organize edilen akşam yemeğine katıldım. Daha doğrusu gündüz Hayrullah Solmaz, Bıyık’ta dostlarına saat 17.00’de bir yemek verdi. Yemeğe Anemon Otelleri Onursal Başkanı İsmail Akçura ile birlikte gittik. Yemekte MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, Güngör Çalışır, Erdinç Yumrukaya, Abdullah Taşkan, Aziz Dilşen vardı. Hayrullah Solmaz’ın Anemon Otel’den tecrübeli ustaları bizlere enfes et yemekleri sundu. Yemekleri yedikten sonra Yaşar hoca beni eve bırakacaktı. Sonra Turgutlu’ya gideceğini, çeşitli il ve ilçe belediye başkanlarına Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’in akşam yemeği vereceğini söyleyerek “Beraber gidelim” dedi. Ben de Yaşar hocamla Turgutlu’ya gittim. İyi ki gitmişim. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bilgen, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Basın Danışmanı Cihad Taysi, MASKİ Basın Danışmanı Göksel Topcu, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’in Basın Danışmanı Aylin Aşkıngil de oradaydılar. Turgutlu’da Başkan Turgay Şirin konuklarını güzel ağırladı.

 

Ülkemiz için çalışan insanların duyduğu coşku karşısında epey etkilendiğimi belirtmek istiyorum. Ve bu toplantı vesilesi ile tanışma fırsatına eriştiğim Bartın Belediyesi ve Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası Başkanı Cemal Akın ve Sendikanın Genel Sekreteri Mehmet Oruçöz başta olmak üzere diğer il ve ilçe belediye başkanları ile sendika olarak yürüttükleri faaliyetler ile ilgili sohbet etme fırsatı buldum. Değerli misafirlerimiz ile ülke gündeminin son dönemlerdeki ana maddesi durumunda yer alan taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili kanun hükmünde kararname hakkında istişarelerde bulunduk. İlimizin önde gelen isimlerinin sadece Manisamızın değil ülkemizin yaşadığı sorunlara eğilmesi, çözüm odaklı çalışmalar yürütmesi beni çok mutlu etti.

Ayrıca, şunu da vurgulamadan geçemeyeceğim. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün’ün ilimize katmış olduğu değerli yatırımların da nasıl ilgiyle dillendirildiğine şahit olduğum yemekte, Çarşamba ve Perşembe günü Manisa’yı gezen ve Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı işleri de görme fırsatı bulan belediye başkanları memnuniyetlerini de belirttiler. Manisalı olarak bir kez daha Başkanımızla gurur duydum.

 

 

ERTUĞRUL AYTAÇ

21 Ocak 2018 Pazar | 622 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KESKİN AİLESİNİN ACI GÜNÜ
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin'in vefat eden babaannesi Ayşe Keskin'in cenaze törenine katıldı. Başkan Ergün, Keskin ailesine başsağlığı diledi.
22.3.2019

207

CHP'Lİ İNCE SARUHANLI'DA MİTİNG YAPTI
GÜNDEM
CUMHURİYET Halk Partisi'nin (CHP) geçen 24 Haziran'daki seçimde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yaptığı konuşmada, "Belediye başkanlığı seçimleri bir beka problemi olamaz" dedi.
22.3.2019

193

ÇİFTÇİYE 1 MİLYAR 432 MİLYON LİRA DESTEK ÖDEMESİ
GÜNDEM
Manisa'nın Akhisar ilçesinde basın toplantısı düzenleyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, müjdeli haberi verdi
22.3.2019

194

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks